Vědecká studie, po které tolik voláte…Tak čtěte!

Pakistan Journal of Nutrition 8 (3): 293-303, 2009
ISSN 1680-5194
© Asian Network for Scientific Information, 2009
vydal tuto zprávu:

Potravní lektin jako příčina nemocí z jedovatých látek

Rabia Hamid a Akbar Masood
Katedra biochemie, univerzity Kašmíru, SRINAGAR – 190006, JAMMU a Kašmír, Indie

Výtah
: Lektiny jsou sacharidy s vazbou na proteiny přítomné ve většině rostlinstev, zejména semen a hlíz, stejně jako obilniny, brambory a fazole.
V současnosti je již s jistotou potvrzeno, že mnoho lektinů je toxických, zánětlivých, odolných proti kuchyňské úpravě a zažívacím enzymům a současně ve velkém poměru v našem jídle, někdy způsobí „otravu potravinami.“

Generální vzorec proměnné v převažování nemocí jako celiakie, autoimunní choroby, revmatický zánět, obezita, kardiovaskulární onemocnění a na inzulínu závislá osoba pro diabetes mellitus, poukazuje, že některé potravní faktory specifické živinám pro rostliny by mohly spouštět tyto nemoci.
Potravinové lektiny, obilní/cereální lektiny, mléčný a luštěninový lektin jsou nejčastěji přidružené se zhoršením zánětlivých a zažívacích nemoci v těle a zlepšení těchto nemocí a/nebo symptomů při vyvarování se těchto spouštěčů.

Nedávný výzkum naznačil, že tyto lektiny mohou efektivně sloužit jako vehikulum, dovolující cizím proteinům napadnout naší přirozenou ochranu vnitřností  a mimo ně, obvykle působící v kloubech, mozku, kůži a různých tělesných žlázách. S pokračujícím vystavením střev této lektinem intoxikované stravy, docházi k trvalé stimulaci tělesného imunitního a obranného mechanismu s uvedením do dysfunkčního stavu, který se projevuje jako autoimunní choroba.
Jestliže lektiny ve stravě jsou kauzativní pro způsobení všech těchto nemocí, to by mělo být možné identifikovat zodpovědné lektiny a upravit nebo je vyjmout, a tak učinit naší stravu zdravější.
Zde prezentujeme krátký popis výzkumu jedovatosti lektinů a ukazuje se, jak tyto proteiny se stávají soustředěným cílem intenzivního zájmu biologů.

Napsat komentář