• Zrada od firmy Racio!

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  meggi a poslední změna proběhla před 4 roky, 8 měsíci.

• Autor

meggi
      Účastník
      Body(ů): 50,00 Body(ů)
      Hodnocení: Nováček

Pro všechny, kterým jsem léta doporučovala vynikající BIO ŠPALDOVÉ CHLEBÍČKY od firmy Racio, původně vhodné pro všechny krevní typy kromě 0 nonsekretor (složení 70% špalda + rýže + mořská sůl), píšu varování: tyto chlebíčky aktuálně vyrábí firma Racio pod stejným názvem, ve stejném obalu, stejného vzhledu a bez jakékoli nálepky či upozornění spotřebitelům, že jde již o změněné složení, tím de facto úplně jiný výrobek – a to je bohužel 35% špalda + PŠENICE + rýže + mořská sůl.
      Jak vidíte, nedostatek špaldy se rozhodla firma Racio nahradit právě pšenicí, čímž se tyto původně výborné chlebíčky z hlediska krevních skupin staly vhodné již jen pro A sekretor a AB sekretor, naopak jsou nyní nevhodné hned pro 6 zbylých krevních typů (A nonsekretor, B sekretor, B nonsekretor, 0 sekretor, 0 nonsekretor, AB nonsekretor).
      Právě proto, že konzument změnu nijak nepostřehne, mohlo by se Vám stát, že nadále jako my ze setrvačnosti kupujete tyto chlebíčky a divíte se, proč najednou přibíráte nebo Vám je hůře, než kdysi. Tak to je tou PŠENICÍ!
      Jako kuriozitu můžu napsat, že o této změně RAcio zarputile mlčelo, neuvedlo správné aktuální složení ani na svůj oficiální web, kde ještě i ve chvíli psaní tohoto příspěvku stále uvádí původní staré složení, i když nové chlebíčky jsou na trhu již řadu týdnů a o novém složení netuší ani zástupci eshopů se zdravou výživou, dokonce ani eshop bio-natural, na který Racio vysloveně odkazuje na svých stránkách jako na spolupracující eshop, kde zákazníci mohou produkty Racio vždy sehnat. Tím se neznalý potenciální nový zákazník může uvést v zásadní omyl, kdy po přečtení zastaralého složení špaldových chlebíčků na webu Racio objedná tento výrobek třeba i v hojném počtu v eshopu a ve skutečnosti mu přijdou následně chlebíčky s úplně jiným složením, než které nastudoval a potřeboval.
      Na můj email firmě Racio, ohledně nového složení, na které žádným způsobem neupozornili ani na obalu, ani na svých stránkách, přišla pouze výmluvná odpověď, že jiná možnost, než nahradit špaldu pšenicí, pro ně nebyla a nevidí v tom žádný velký rozdíl (až na to, že špalda je vždy lépe stravitelná i navzdory lepku než pšenice a navzdory tomu, že původní název ŠPALDOVÉ CHLEBÍČKY odpovídal jeho původnímu složení 70% špalda+30% rýže, zatím co název ŠPALDOVÉ CHLEBÍČKY při poměru obilovin 35% špalda + 33% pšenice + 32% rýže je už hodně zavádějící!).
      Kopie z dnešní podoby webu Racio, produkt bio špaldové chlebíčky:
      Průměrné nutriční hodnoty na 100g
      Energie 1 520 kJ (363 kcal)
      Proteiny 10,2 g
      Tuk 1,7 g
      Sacharidy 75,2 g
      Vláknina 7,0 g
      Hmotnost 140 g
      Trvanlivost 12 měsíců
      Ingredience rýže pololoupaná (hnědá), špalda, jedlá sůl s jódem
      http://www.racio.cz/cs/produkty-to-nejlepsi-pro-vas/bio/item/bio-chlebicky-spaldove?category_id=190

admin
      Správce
      Body(ů): 722,00 Body(ů)

Špaldy není nedostatek, ale výrobce chce vydělávat a náhražková doba mu hraje do karet:-)

rapadura
      Účastník
      Body(ů): 0,00 Body(ů)

Pracuji v potravinářské firmě a mohu potvrdit, že bio špaldy byl opravdu loni nedostatek a letos to vypadá také bledě. Opravdu nebyla příčinou touha Racia vydělávat víc. Ale stejný design výrobku a jiný obsah – to je fakt špatné. Možná si ani neuvědomují, že pro někoho je pšenice a pšenice špalda podstatný rozdíl. Je dobré jim psát – my se taky od zákazníků pořád učíme, co je pro ně podstatné a co ne.

meggi
      Účastník

Já jsem jim právě opakovaně psala, posílala i vyjádření zástupců eshopů se zdravou výživou, kteří také byli nepříjemně zaskočeni, že mají najednou v sortimentu úplně jiný výrobek, než dosud. Nakonec Racio dělalo i nějakou anketu na svém webu, zda opravdu lidé chtějí špaldou nahradit z určitých důvodů pšenici a po krátkém čase mi zástupci Racia napsali, že již opět začali vyrábět tyto bio špaldové chlebíčky s původním složením (špalda+rýže+mořská sůl).
      Nicméně po tu dobu, co tam byla ta pšenice, jsme museli hledat alternativu na trhu a jsem ráda, že jsem (kromě hodně jiných vhodných produktů pro výživu podle krevních skupin) objevila V DM DROGERII jejich bio špaldové chlebíčky Alnatura “Dinkel Waffeln natur”… narozdíl od chlebíčků Racio mají tyhle složení 100% špalda, bez čehokoli dalšího, tedy i bez soli – a tudíž jsou dokonce jako jediné špaldové chlebíčky na trhu vhodné i pro kojence od 9.měsíce, jelikož děti do 2 let nemají mít v jídle žádnou sůl. Chuťově jsou přitom velmi dobré!

rapadura
      Účastník
      Body(ů): 0,00 Body(ů)

To je dobré vědět, jsem nulka a s dietou podle krevních skupin začínám. Předtím jsem kupovala na mlsání čistě rýžové chlebíky, ale kdoví, co se mnou zákaz pšenice po pár týdnech udělá :-). Jinak Pro-Bio rozeslalo před pár dny prodejnám mail, že jim asi dojde špaldová mouka a další výrobky ze špaldy. Nechtějí podporovat překupníky a kupovat špaldu za vysokou cenu a z vlastních zdrojů už nemají.

meggi
      Účastník

To jste dobrá, pokud jste považovala čisté rýžové chlebíčky za “mlsání”. 😉 Mně ty čistě rýžové, které jsou úplně bez chuti, vůbec nejedou, zkoušela jsem to mnohokrát a opravdu ne, nemá to chuť. Za to na těch špaldových si pochutnáváme celá rodina, tam už je ta chuť super, k tomu nějaké sýry, šunka, různé druhy zeleniny… nebo si ty špaldové chlebíčky dávají děti na chuť i s máslem a bio šípkovým džemem Alnatura (opět z DM drogerie), nebo domácím džemem, to je jedno. Co se týče rýžových chlebíčků, tedy pufované rýže, tak i tu zařazujeme pravidelně do stravy, už proto, že je prospěšná pro B – ale v jiných podobách, než čisté rýžové chlebíčky. Naštěstí Racio (ale i některé jiné firmy jako Bonavita apod.) vyrábí i různé ochucené raciolky, tak pak už to je o něčem jiném. My přihmouříme oči i nad tou polevou na raciolkách (jahodové, jogurtové, čokoládové), už tak je výborné, že to děti jedí namísto v jiných rodinách běžných tatranek apod. Já mám od Racia nejoblíbenější bio rýžové chlebíčky kulaté s hořkou čokoládou, ale ty jsou už zase dražší. Pro ty, kteří chtějí prospěšné raciolky bez rostlinných tuků (bez polev) a dokonce bez cukru, tak začalo Racio vyrábět raciolky SIMPLY – konkrétně “Karotka” má složení hodně dobré pro tuto výživu hned pro všechny krevní skupiny a současně na hubnutí: rýže 85%, mrkvový koncentrát 7,5%, jablečný koncentrát 7,4%, přírodní aroma. Dobré i pro kojence. 🙂 Pak je ještě v řadě SIMPLY příchuť “Pomeranč” a “Med”, u těchto dvou je už ale něco málo cukru.Aspoň tam ale nejsou žádné ty rostlinné tuky apod. Zde naopak upozorňuji na nevhodnost OCHUCENÝCH rýžových chlebíčků v DM drogerii – snad všechny, i když v bio kvalitě a jinak určitě super a kvalitní, obsahují SEZAM, tedy nevhodné pro B a AB.

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.