• Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel admin a poslední změna proběhla před 13 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
  • Autor
      putik
      Účastník

Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

Ahoj Meggi, já ti moc děkuju, že jsi se ozvala a vůbec za tvé příspěvky na miminazaru. Bohu díky za tebe.
      Chápu tě, proč mi nechceš dát telefon, ale budu moc ráda, když mi budeš moct být nápomocná aspoň teď, kdy jde mi z toho hlava kolem.
      Vytiskla jsem si potraviny na dadamu a jsem z toho docela blázen.

S manželem problémy s otěhotněním celkem 5 let. Já jsem skupina A+ a manžel B+. A typuju , že oba jsme sekretorní typy, jelikož jsme zdraví skoro celý rok. Ale doporučiuješ se řídit sekretorním sloupcem.
      Já mám normální váhu a manžel nadváhu ,ale oba jsme pro type BASE 4

Vytiskla jsem doporučené a nedoporučené potraviny. Musím říct pravdu, že jsem v šoku, že některé potraviny, které skutečně nesnáším, jako je rýže či těstoviny zřejmě mohu a brambory, které upřednostnuji ve formě vařené či opékané, nemohu. To je strašný.
      Včera jsem si vařila rýži a vůbec mi to nechutná a spíš ji nesním.

Takže moje dotazy k potravinám dle seznamu:

MASO
      – Mohu vepřové maso? Máte napsané slanina a vepřové produkty, že mi nevyhovují a ani manželovi. Co se tím myslí? (všechno z vepřového masa, salámy, surové maso??)
      – A jaké salámy můžeme a párky, klobáse?
      – co se myslí játra/ telecí?? Jak zjistím,že játra jsou z telat a ne z krávy?
      Z čeho tedy vařit pro nás oba?
      Když budu vařit maso pro nás oba a chtěla bych udělat hovězí pro manžela a pro mě krůtí, tak to mohu vařit vše v jednom hrnci, ale pak to jen dám správně na talíř, nebo to musím vařit každé zvlášť?

RYBY
      – Běžně dostupný pstruh v obchodě nebývá značený, jeli duhový, mořský, potoční, jak se k tomu postavit?
      – sardinky v konzervě můžeme? máte uvedeno čestvá /v oleji.
      U ryb moc problémy jak vidím nemáme, aspoň co se týče lehce dostupných. Makrelu uzenou můžeme?

SÝRY
      Já obecně sýry nemusím. Od tvrdých či roztíratelné, ale mléka jsem jako dítě od krávy měla stále a taky si velmi často dávám hrnek i dnes.
      Tak mě překvapuje, že jako skupina A mléko nesmím a s mým manželem je to zcela naopak. Ten zase popíjet mléko nemusí.
      Můžešmi to vysvětllit?
      Manžel likviduje sýry jako blázen, ale mléko či kakao nemusí.

můžeme obyčejné máslo kostku? Nemyslím margaríny? Jakou značku si mám másla kupovat? A manžel tedy může to obyčejné máslo kostku?
      A na pečení nebo polevy mám používat co?
      Co je to máslo / bez soli?
      Můžeme Kefír či podmáslí z obchodu?
      Můžeme šlehačku či smetánku do kávy?

Jaké jogurty si mám kupovat, i když je nemusím, ale jde mi o doplnění vápníku a bílkovin. Můžeš mi poradit značku?
      Raději to nahrazuji kefírem nebo podmáslím. Mohu tedy kteroukoliv značku?

OŘECHY
      ze seznamu je mi to celkem jasné, jen mám dotaz, jestli i ořechy v buchtě nesmíme?

LUŠTĚNINY
      Já opět čočku a fazole nemusím, protože mě to nadýmá a ….Tak nějak nechápu, že zrovna čočku smím. ???

Jaké sojové produkty, pokud bych kupovala takové ty kostky místo masa, mohu? Na seznamu to není.

OLEJE
      Pokud nemůže manžel slunečnicový olej, na čem mu mám tedy děla jídlo? Když peču maso, musím ho trochu připravit na oleji, to musím na olivovém? A Myslí se tím, že i olej po převaření (přejde-li přes určitou teplotu) nám škodí? Nebo jen škodí olej do salátů apod.?

OBILOVINY
      Můžeme jíst běžné rohlíky dostupné v potravinách a běžný chleba (šumava)?
      A mohu z obyčejné mouky hladké, polohr, hrubé péci buchty?
      Manžel pohankovu kaši nesnáší, tak to sedne, ale co já s tou rýží? Nemohu to jíst často.
      V čem škodí kukuřice a pak popkorn dělaný v mikrovlnce?

Mohu jakékoliv těstoviny?

ZELENINA
      Tak to mě dostalo:-)))
      Jak jsem psala, nemohu podle dané diety brambory, to nechápu, ráda si je udělám i s mlékem jen tak a česnekem. ????

Co se myslí nálev/lák -ocet a nálev/lák-slaná voda? Co si mám pod tím představit? Pokud dělám salát zeleninový (okurkový), tak ho ochucuju ocet, voda, cukr, sůl. To nesmím? Jak tedy ochucovat?

Pak nechápu Olivy. Jsou tam uvedeny řecké a španělské, ale pak jsou tam černé a zelené. Jaký je mezi nimi rozdíl?
      V Řecku jsou pouze zelené a černé a můžeme se s manželem po nich utlouct. Takže nesmíme je jíst?

Jak mi škodí papriky? Nikdy jsem po nich neměla potíže a to samé rajčata. Proč je nemohu , mám je raději než kapustu či pórek. ?????

OVOCE
      V čem jsou pro mě nevhodné banány?

Proč nemohu citrusové plody?(mandarinky, pomeranče), a jak to že mohu Grapefruit??? Nevidím v tom logiku. A proč nemohu pomerančové 100% juice? Ani 50%??

Kokos nemohu ani v buchtě?

Jak mám chápat hořkou okurku? CO to je? (salátovka(hadovka) nebo co? Mohu je?

Mohu kyselé okurky zavařované? Když nemohu octové vody?

NÁPOJE
      Co se myslí čaj /z vařené vody? To nemohu normální čaj pytlíkový černý, sypaný, ovocný, bylinkové luhované?
      Co je to to z vařené vody?
      A pak najednou mohu zelený čaj, který je také pytlíkový či luhovaný ve vodě.

A co už vůbec nechápu! Čaj nemohu a kafe naopak ano? Co je kafe /z vařené vody? Kafe rozpustné či obyčejné s logrem mohu?

Proč nesmím pivo? Ne že bych byla notorik, ale piju ho pro trávení po hlavním jídle o víkendu a proto, že jsem měla žal. vřed, tak mi doporučili Plzeň.
      Ovocné čaje se taky luhují ve vodě, ne?
      Mohu Roibos?
      Co bys pila přes den?

PŘÍSADY
      Hořčice a čalamády nemusím obecně, ale mohu drcený křen třeba k párkům?
      Mohu instatní polévky – malé do hrnečku? Obsahuje to myslím bramborový škrob a aj.

SLADIDLA
      obecně tedy můžeme sladit všechno normálním cukrem i medem?

KOŘENÍ
      Proč nemůžeme pepř? Sice ho používáme jen pro pečení masa.
      A můžeme kupované grilovací koření ?
      Jalovec koření nemůžeme?
      Čokoláda – dočetla jsem seže se tím myslí kakao, můžeš mi poradit jakou si máme kupovat nebo manžel – značku??
      Mžeme normálně solit?

PHYTO Base
      Jaké bylinkové čaje mohu a nemohu? Není to z toho zcela jasné. Pijeme: Medunku, mátu, šalvěj, lipový květ, hluchavku, vřes, zlatobýl, třezalku, kontryhel, kopřivu, aj.

Tak tolik k tomu všemu.

Nezlob se, že tě tím tak zatěžuju.
      Mám z toho všeho dojem, že v laboratoři popletly moji krev a nejsem skupina A+, podle toho, co mi chutná a ne. :-)) Je to normální tak i u ostatních lidí?

Můžeš nám nějak vysvětlit, co přesně dané potraviny způsobují organismu?
      Mám zvýšené protilátky proti manželovu spermatu a manžel má tak na hranici spermiogram. Lékař mu říkal, že žádný superman není, ale zdravou ženu by oplodnil. Já nemám pravidelnou menstruaci a mám anovulační cykly a polycystické vaječníky.
      Manželovi jsem o dietě říkala, ale chce vysvělení, proč a jak to působí a co se stane, když to bude dodržovat jen z části.

Já se taky chci zeptat, když si občas dám brambory a budu to střídat s rýží, jestli to je špatné, budu-li ovšem dodržovat ostatní potraviny. A nebo si dám mléko?

Byla bych moc ráda, jelikož jsem na to asi úplný blbec, jestli by jsi mi zezačátkku nenapsala typy potravin – značku- co si můžeme kupovat a vůbec.
      Moc toužím po vlastním miminku, ale jsem vystresovaná, jak to dělat s touto dietou a co tedy vařit. Ještě se podívám na recepty na dadamo, ale je tam špatná orientace.
      Děkuju moc a až budeš mít chvilku, napiš. Hanka a Pavel.:)
      Neorganizuje se nějaká přednáška o této výživě v Brně?

admin
      Správce

Dobrý den,
      za orientaci na stránkách zodpovídám já, proto bych poprosil o bližší informaci, aby se stránky stali prospěšnými pro všechny, děkuji. Lukáš

Příspěvek upravil: admin, o: 01/10/2007 21:50

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.