• začínám, ale tápu

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 8 roky, 4 měsíců.

• Autor

Milli
      Účastník
      Body(ů): 1,00 Body(ů)
      Hodnocení: Nováček

Dobrý den,

Mám Sk A, stav s či n neznám, v určení genotipu se nejak neorientuji ( před 4 lety to tu ještě nebylo), seznam potravin mám z roku 2006

– uvítala bych rozšíření seznamu o naše české potraviny, které jsou zde u nás v prodeji.

Chtěla bych se zeptat :
      – pokud užívám nějaké doplňky stravy, či léky z lékárny obsahující želatinu, je tato želatina při sk. A uvedena jako NEVHODNÁ ( živočišného původu)
      V lécích se ale zřejmě používá želatina syntetická ?? Jak je to s ní ???

– u sk. A je uvedeno, že
      slunečnice semeno/máslo pro sk As je neutrální, ale pro An je nevhodné
      slunečnice – olej je ale uvedeno, jako neutrální pro As i An ?
      Z čeho mám tedy vycházet, když nevím, zda jsem As, či ne ???

– je možné v Praze, nalézt nějaké pracoviště, kde by mi provedly testy na sekretorství, či bližší určení kr.skupiny ? ( např. A1, A2 atd)

– obsahuje zde propagovaná kniha o výživě dle krevních skupin tyto nové aktualizované informace ??
      Již jsem si jednou „naběhla“ a koupila knihu, která obsahovala nepřesné a chybně interpretované informace.

Děkuji Míla

PS: vycházím z původního seznamu z 17.12.2006

admin
      Klíčník
      Body(ů): 1.302,00 Body(ů)
      Hodnocení: Nováček

Dobrý den,
      ano, rozrostla se BTD o sestřičku, je přesnější, ale spíše pro obecně zdravé jedince. Také při hubnutí se hodí:-)
      Rozšíření seznamu… Jde o to, že jsme se pokoušeli, ale nesetkalo se to s odezvou a tak ani nevíme, jestli byl zájem. Škoda, chtěli jsme jít touto cestou, ale chybělo obecenstvo:-) Snad změnou životních podmínek v současné době, bude větší zájem a bude i důvod seznam udělat:-)

Syntetické látky by se neměly objevovat, pokud je dokáže nahradit rostlinná celuloza. Tato želatina je čištěná, ale nevím…

Slunečnice semeno – proteiny – olej je tuk, zde je důvod, proč je jedna potravina v různých fázícch jinak hodnocena

Obecně platí, pokud netrpíte chronickými chorobami nebo nemáte extrémní kazivost chrupu, záněty, angíny, pak se postupuje jakobyste byla vyměšovač – secretor.

Domluvit si schůzku můžete s kolegou Ing.Tejmlem v Praze, ten Vám zajistí potřebné pomůcky pro odběr slin a krve pro stanovení stavu sekretotvorství a podskupiny krevní skupiny A. Cestou placeného vyšetření krevního testu Vám udělá Váš lékař, pro sekretotvorství pak odběr na Lewis antigen.

Knihy nejsou aktualizovány, jen se dotiskují, takže jsou beze změn.

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.