Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí
  • Autor
      meggi
      Účastník

Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

Knihu o tehle vyzive jsem mela doma od roku 1999. Chtela jsem ji pouzit, pokud to bude nutne kvuli zdravi, nebo pokud se budu s nadvahou trapit do te miry, ze mi uz nic jineho nezbude. To nastalo, kdyz jsem ani pul roku po porodu nemohla zhubnout kila navic zadnym zdravym a pritom "bezbolestnym" zpusobem. S nadvahou jsem se trapila cely zivot, ale po porodu to prekrocilo unosnou mez (mam vyoperovanou celou stitnou zlazu, metabolizmus mi funguje hur nez ostatnim lidem). Vrhla jsem se na knihu a predstavovala si vsechny ty nutne "problematicke" zmeny, ktere mi nastanou – jako skupina B nahradit vsechny dostupne oleje pouze olivovym, zapomenout na kure, rajcata, moji milovanou arasidovou nugetu… :whistle: Nakonec to bylo uplne jednoduche (az na financni stranku, co si budeme povidat, vhodne druhy masa a olivovy olej nejsou zadarmo, ale zase, pry si zdravi za penize nekoupime – a tady tu moznost mate). Vareni a peceni se stalo beznou rutinou, zabiralo stejne casu jako predtim, v porcich jsem se nijak neomezovala, jedla jsem vzdy kdyz jsem mela hlad nebo na neco chut, vcetne sladkosti (vhodnych pro mou skupinu), jidla pecena i smazena… vysledkem bylo 12kg dole za 7 mesicu, vyborny zdravotni stav, bezchybny krevni obraz, nadstandardni kojeni, ziskani prilivu energie a vykonnosti, minimalizace unavy (a to pri hyperaktivnim ditku!). 😉 Cely ten cas jsem nechapala, ze muzu hubnout, i kdyz jim vsechno jako predtim, jen s vynechanim nevhodnych potravin. Zacala jsem verit, ze tahle vyziva je opravdu neco natolik jednoducheho a pritom genialniho, ze je neuveritelne, ze se o tom nevi po celem svete. A soucasne jsem si rikala, ze pokud autor teto metody nelze v tom, ze se diky vyzive podle krevnich skupin hubne, urcite bude pravdive i hlavni tvrzeni, ze touto vyzivou clovek dosahne upevneni zdravi, zabraneni vzniku nebo vyleceni rady chorob a zdravotnich problemu, doziti se vyssiho veku atd. Po docileni idealni vahy,(o ktere jsem marne snila snad od detstvi) jsem jiz na tuto vyzivu pohlizela jinak – stala se pro me hlubsim vyznamem. Pokracuji v ni dal, stejne stravuji i rocniho synka (vsichni tri i s manzelem jsme becko). Verim totiz, ze mi tahle vyziva stejne jako k idealni vaze pomuze zabranit i pripadnemu navratu rakoviny, u synka zabranit aktivaci zdedenych genu pro rakovinu. Mozna, navzdory vsem prognozam lekaru, se doziji diky teto vyzive i nejakych 100 let, kdo vi. Vyssiho veku se stejne dozit nepotrebuji – jak rika Karel Plihal "Az mi bude tak sto deset, prijde Buh a zmackne reset". Takze asi tak. B)

Příspěvek editován: meggi, v: 11.01.2007 22:47

Jandulka trenerova
      Účastník

Dobry vecer,zaujalo me, ze touto stravou zivite i male ditko.Mohla by jste mi prosim poradit, jako zkusena konzumentka diety BTD sk.B., zda existuji recepty pro sk.B, 3 lete dite trpici rozsahlou potravinovou alergii?Syn ma silny atop.ekzem, alergeny:mlecna bilkovina (neprichazi v uvahu zadne mlecne vyrobky),brambory,syrova mrkev,vejce,tunak,cokolada,citrusy,rajčata,špenat,třešně,orechy,pohanka,slabe na lepek(nyni zkousim bezlep. dietu, BTD sk.B – zakaz:kukurice,soja!!).Moc Vam dekuji Jandula (p_prokes@o2active.cz)

meggi
      Účastník

Dobrý večer Jandulko,
      stravovat už malé dítě podle BTD je kromě kojení snad to nejlepší, co mu můžu dát do života. 🙂 A to nemám knížku Eat right for your baby (od Dr.P.D´Adama), která v češtině zatím bohužel nevyšla a ze které bych se dozvěděla ještě více užitečných informací právě pro specifika dětské BTD. 🙁 Ale shodou okolností se právě výživa pro sk.B téměř do puntíku rovná tomu, co je všeobecně doporučováno maminkám v ČR, jak mají stravovat své děti od prvních příkrmů (z olejů hlavně olivový, z masa králičí, telecí, krůtí…, z obilovin jáhly, rýži, oves, špaldu…, ze zeleniny mrkev, petržel, brambor, brokolici, červ. řepu, špenát… atd.atd.). Samozřejmě vše platí pro zdravé dítko, bez potravinové nesnášenlivosti, alergií. Váš případ je proto specifický a na konkrétní dotaz ohledně vhodné výživy pro Vašeho synka Vám určitě rád odpoví Damian. Držím moc palečky, ať se u Vašeho synka podaří ekzém vyléčit! :side:

admin
      Správce

Dobrý den,
      situace u Vašeho dítka je dle Vaší zprávy vcelku nelichotivá a není možné bez osobního kontaktu jednoduše odpovědět. Pravdou je, že pokud jsou známy alergeny, je vhodné se jim vyhnout. [b]BTD a TYPEbase4 – seznamy potravin – jsou určeny především zdravým jedincům a osobám s nadváhou.[/b] Specializované seznamy potravin (rovněž také pro alergie) nejsou běžně zveřejněny, byť existují, aby nedocházelo k jejich záměnám či nevhodným interpretacím. V letošním roce připravuji průvodce BTD pro nemocné diabetem, alergiemi, rakovinou, kardiovaskulárními onemocněními, trpící únavou a arthritis. Samozřejmě bych rád zařadil, (s ohledem na časové možnosti) i výživu BTD zaměřenou na děti. Začínáme s diabetiky a následovat budou alergici.
      Samozřejmě doporučuji dodržovat omezení stanovená dietologem (ev. jiným praktikem), který je zodpovědný za péči o Vaše dítě.

Miluše Šimánová
      Účastník

Damiane, kdy myslíte, že budou uveřejněny seznamy pro stravování človíčků s artritis? Případně čemu by se skupina B měla vyhnout oproti jinak vhodným a neutrálním potravinám mám-li kromě artritidy i m. Crohn?
      Děkuji moc za odpověď.

Jandulka trenerova
      Účastník

Damiane,moc Vam dekuji za Vasi rychlou reakci.Presto bych mela dotaz – pisete, ze mam vynechat alergeny a ridit se radami dietologa meho syna, myslite tedy, ze na cestu diety BTD sk.B bych se s jeho potrav. omezenim vubec poustet nemela?Pokud bych se mela obratit na certif. dietologa – kam?(Vysocina, Telc)Me dietu BTD poradila kamaradka (jakysi kurz), pravidelne se setkava a konzultuje sve pripady s Dr.Fortem (urcite budete znat,me znalosti jeho osoby jsou pouze z poradu CT1 Pod poklickou).Dekuji Jandula

admin
      Správce

Dobrý den,
      [b]Dr. Fořt NENÍ certifikován pro poskytování poradenství ani školení v BTD.[/b] Pokud Vaše kamarádka za kurz zaplatila, vyhodila peníze zbytečně a navíc se vystavuje možným problémům v případě poskytování poradenství v BTD bez certifikace Dr.D’ADAMO nebo ABO Clinic.

K Vašemu synkovi:
      Můžete porovnat doporučení dietologa s doporučeními pro krevní typ Vašeho synka, zvolit pak potraviny, které jsou PROSPĚŠNÉ a zkloubit tak obě doporučení v jedno. Samozřejmě, bude-li to možné, vynechat NEVHODNÉ potraviny. Tím můžete docílit zlepšení zdraví Vašeho synka.
      Certifikovaní poradci v ČR pro BTD jsou uvedeni zde [url]http://dadamo.cz/index.php?option=com_contact&catid=1&Itemid=33 [/url]. Další certifikanti bohužel zatím nejsou, neboť o Certifikaci nikdo další nepožádal ani neprojevil zájem. O tom, proč je certifikace důležitá, si můžete udělat představu v článku "Proč se je vyžadována certifikace".

Mohu samozřejmě nabídnout své služby, nicméně je vždy nutné vidět klienta.

admin
      Správce

Muschil, seznamy budu připravovat jak mi čas dovolí. Jen nevím, jak bude zajištěn přístup k těmto seznamům, protože ani na originálních stránkách není a zatím se neuvažuje o jeho zpřístupnění laikům. Zvláště pak v ČR je to problém kvůli zneužitelnosti necertifikanty ke vlastní komerční výhodě.:blush: Já sám to dělám zdarma a proto, aby měl každý možnost pochopit BTD tak, jak je a ne jak ji prezentují pseudoporadci za peníze, které by měli končit tam, kde mohou podpořit vývoj BTD a nikoliv uspokojit osobní potřeby podnikavců…:dry:

Miluše Šimánová
      Účastník

Dr. Fořt v některých svých publikacích doporučuje výživu nejen s přihlédnutím ke krevní skupině, ale i k zásadám ajurvédy, dost velký důraz klade i na glykemický index… V jím navržených receptech dodržuje BTD jenom zhruba, má tam i řadu věcí, které pro danou skupinu nejsou vyhovující. Pokud nevařím právě ze zeleniny, má většina jídel podle BTD dost vysoký GI, ale při stravování výhradně podle BTD by to snad nemělo vadit.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.