Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Autor
      Eliška Nová
      Účastník

Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

Dobrý den, ráda bych se zeptala na vegetariánství. Výživa dle krevních skupin mě zajímá a ráda bych jí vyzkoušela na vlastní kůži, ale… Jsem vegetariánka, a to z etických důvodů, takže s tím nemíním přestat. A přitom jsem 0. Ale jsem vege už 15 let a žádné zvláštní zdravotní problémy nemám. Co vy na to? Musím jíst maso, abych mohla dodržovat výživu své skupiny nebo to jde i bez toho? Zda jsem sekretor nebo nonsekretor se neumím sama rozhodnout (alergie na pyl, ale nic extra, celkem kazivé zuby, ale jinak nemocná nebývám; v dětství jsem marodila dost – chřipky, angíny, ale to mohlo mít i jiné příčiny…). Děkuji.

admin
      Správce

Dobrý den,
      krevní typ O a vegetariánství je častým jevem, ale nikoliv bezproblémovým. Častým jevem jsou menstruační potíže a nepravidelnost a další. Nicméně, pokud nepociťujete zdravotní potíže, bude Vám dosavadní strava vyhovovat. Pokud máte ale potíže, pak Vám BTD může pomoci za určitých podmínek. To, co popisujete ale svědčí o tom, že tělo by potřebovalo živočišné zdroje, aby se stabilizovalo.

Eliška Nová
      Účastník

Díky za rychlou odpověď. Ale: zuby mám převážně zkažené z dob, kdy jsem maso jedla, nemoci taky byly v mém "masovém" dětsví. Teď se mi stává max. to, že mám jednou do roku nějakou lehčí virózu, kterou za dva dny vyležím s bylinkovým čajem. Menstruaci sice moc pravidelnou nemám (resp. neměla jsem, teď jsem těhotná), ale to se týká posledních dvou let, co jsem přestala brát HA, před braním HA jsem ji celkem pravidelnou měla. Alergii na pyl již téměř nemám (pomohla mi kineziologie), ale také jsem ji měla od raného dětství. Maso nejím od 15 let.
      Moje otázka byla myšlena hlavně tak, jestli by mi mohlo pomoci (k ještě lepšímu životnímu pocitu, protože lepší to může být vždy) vynechání "zakázaných" potravin a zařazení prospěšných, ale bez masa. Jen nevím, pokud jsem nonskretor, tak to si neumím vůbec předtavit, mám pocit, že 0 non nemůže jíst skoro nic.
      Díky.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.