Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí
  • Autor
      chipushit
      Účastník

Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

Dámy, jak pečete? Pochlubte… ať vím, kde jsem udělala chybu, když se mi špaldovočokoládové tyčinky moc roztekly…

Miluše Šimánová
      Účastník

To je spíš otázka pro Meggi, já jsem zatím s pečením nezačala. Na linecké je ještě brzy, hladká špaldová mouka z Moravy taky nedorazila, takže vyrábím a bohužel vydatně ochutnávám čokoládové kuličky. Chystám se obohatit sortiment nepečeného cukroví a objevila jsem recept, který je dost podobný belgickým pralinkám a navíc neobsahuje téměř nic nevhodného pro Béčka. Ale je tam 33% šlehačka a máslo :blush:

chipushit
      Účastník

Muschil – hm… mám objednanou sojovou šlehačku, ale nevím, nevím, jak to bude…
      Můžeš sem hodit recept?

Miluše Šimánová
      Účastník

Chipushit, recept jsem uložila do B jako svačinu pod názvem čokoládové lanýže. Ovšem ze sojové smetany bych je nedělala. Ta smetana se musí nechat povařit a horká se pomalu leje do čokolády, aby to bylo krásně jemné a lesklé. Ty bys musela rozehřát čokoládu tak na 50 stupňů a přidávat do ní sojovou smetanu a nevím, zda by to bylo ono. Asi bych to udělala i jako 0 ze smetany, protože máslo je i pro vás neutrální a smetana na vaření je vlastně máslo + voda. Dej vědět jestli ses do toho pustila a případně jak vám to chutnalo.

meggi
      Účastník

dámy, já vás zklamu. rozhodla jsem se bojovat s pšeničnou moukou bílou, neutrální pro B, která mi způsobovala přibírání – takže z ní peču vánoční cukroví a začínám ji používat i jinde. dávám si ji zatím opatrně, ale radostně zjišťuji, že se váha téměř nehne (tak snad se s ní nakonec skamarádím-už jen kvůli cenám špaldové mouky). ale původně jsem se chystala péct ze špaldové mouky hladké bílé od Priobio a dám krk za to, že by ty rohlíčky i linecké byly úplně stejné jako z pšeničné bílé. z celozrnné špaldovky bych to nepekla, pokud je možnost té hladké bílé… B) o to víc gratuluji, pokud se vám to povede i z celozrnné!

Alena Podroužková
      Účastník

Já všechny recepty míchám půl na půl. Bílou normální a celozrnnou špaldovku.To pro kluky. Pro sebe experimentuji s jáhlovou a rýžovou moukou. Místo bílého cukru dávám hnědý třtinový. a máslo. Musím říct, že i ti moji kluci to pochválili a zvlášť linecké slepované má úžasnou chuť.

Miluše Šimánová
      Účastník

Nějak nestíhám, ale včera jsem zadělávala těsto na linecké a z té špaldové bílé mouky má nějakou podezdřele drobivou konzistenci. Jsem zvědavá, jak se z něj bude péct.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.