• Toto téma obsahuje celkem 9 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel meggi a poslední změna proběhla před 13 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 vláken odpovědí
  • Autor
      meggi
      Účastník

Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

Dobrá zpráva pro nulky a áčka, kterým chybí větší nabídka sýrů a hlavně je jim smutno za uzenými eidamy apod.: UZENÁ MOZZARELLA prospěšná pro B,AB a neutrální pro A,0s je super chuťově, jako uzená parenica! :silly:
      Takže nemusíte nutně zůstat jen na uzeném tofu, jsou i lepší chutě… 😉

MOZZARELLA UZENÁ, čerstvý typický italský sýr, uzená tadičním způsobem, 125gr., sušina 48%, tuk 18%.
      Složení: mléko, kyselina citronová, živé mléčné kultury, přírodní syřidlo, jedlá sůl
      Značka ITALIA, k sehnání např. v Kauflandu.

P.S. A ať Damian nezkouší napsat, že se tou uzeností přeřazuje do nevhodné kategorie…. 😆

chipushit
      Účastník

Meggi – určitě ne. Pokud si to dáme občas, není to takové neštěstí.

meggi
      Účastník

To bylo myšleno spíš jako provokace. 😉
      Předpokládám, že tím čistým složením a způsobem uzení je ta uzená mozzarella stejně vhodná, jako neuzená… Neobsahuje žádnou složku, konzervant, soli apod. navíc, oproti té neuzené. 🙂

veraleva
      Účastník

Dobrý den,
      tak jsem propadla mozzarelle, jím jí skoro každý den, ale teď jsem viděla nějaký pořad v TV o sýrech a tam říkali, že italská mozzarella se vyrábí s buvolího mléka. Mozzarelly na našem trhu jsou z mléka kravského. Popravdě už dlouho mi leželo v hlavě, že tento sýr – mléčný výrobek – můžu a teď mi to docvako. Vydedukovala jsem si, že ho vlastně taky nemůžu.
      Je to správně, máte stejný názor? Vám to v hlavě nevrtalo, že tento sýr můžete? Je mi to strašně líto, moc mi chutná!

meggi
      Účastník

Hmm… opravdu by to tak mělo být. Potraviny v seznamu vychází z původních originálních produktů. Nepíše se tam sice, že to musí být pouze ta mozzarella z buvolího mléka (které může být vlastnostmi dosti podobné kravskému), ale zřejmě ano. 🙁
      Já taky původně myslela, že u mozzarelly je asi výjimka díky formě zpracování, příp. že se u toho nějak odstraní nežádoucí lektiny.
      Jenže je třeba brát v úvahu i další vlastnosti sýru, podíl tuku a ostatní složky, takže vždy bude pro nulky méně nevhodná mozzarella byť z kravského mléka, než smetanová Lučina apod.

admin
      Správce

Dobrý den,
      mléčné produkty ale i jiné další, dělíme na originální, tedy produkty vyráběné klasickou cestou a z původních vstupních surovin a komerční, ty jsou vyráběny z levných náhražek a jsou mnohdy dostupnější díky nižší ceně. Zrovna jako "tavené" sýry, které ve většině případů taveným sýrem nejsou, jsou vyráběny z náhražky sýra a se sýrem nemají moc společného, byť nejsou závadné či méněhodnotné. Zde se v poslední době díky "nesmyslným" nařízením EU, učinil velký pokrok ve stanovení názvu potravin, kdy se náhražky musí nazývat jinak a spotřebitel nesmí být klamán, jakoby se jednalo o originál. Uběhne ještě dlouhá cesta, než výrobcům a distributorům dojde, že zákazník je ten, kdo je pán a kdo si chce koupit to, co hledá…

Od tohoto měsíce začínáme první etapu certifikací potravin pro BTD. Na této databázi se bude moci podílet každý, kdo to s BTD a svým zdravím myslí vážně. Stačí opsat název produktu, výrobce a složení. My tato data zpracujeme a zveřejníme výsledek. To by mělo usnadnit orientaci našich klientů při nákupu správných potravin pro danou krevní skupinu.

Amanita
      Účastník

Tak muzem teda my nulky jist mozzarelu nebo nemuzeme?

admin
      Správce

Amanito, upravte si avatara, ať se Vám dá relevantně odpovídat;-)

Amanita
      Účastník

Jeee dik za typ ja si stale rikala co mam udelat abych byla taky s obrazkem jako ostatni 😉 tak uz jsem 🙂

meggi
      Účastník

Výsledek byl nakonec takový, že mozzarella uvedená v seznamu potravin jako prospěšná pro B, AB a neutrální pro A, 0-sekretor, je ta pravá z buvolího mléka. Není naštěstí k sehnání pouze v Itálii, i když tam bude určitě jako čerstvá vynikající, nýbrž ta z buvolího mléka balená v nálevu apod. bývá i v Makru, určitě i v hypermarketech jako Hypernova, Tesco apod. Jen stojí o něco více, než ty levné náhražky (třeba mozzarella Aro 20Kč). B)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.