Aktuálně je na stránce zobrazeno 18 vláken odpovědí
  • Autor
      sona herčíkova
      Účastník

Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

Ahoj světlo,je to tu celé podivné,co můžeš a nemůžeš jíst si stáhneš,ale já jsem z toho jelen

Světla
      Účastník

to jsem ráda, že v tom nejsem sama, o sekretotvorství jsem nezjistila nic, teda konkrétního pro mě. pa

admin
      Správce

Dobrý den,
      proto tu máme fórum, ve které se můžete ptát na to, co Vás zajímá a dávat návrhy, co by se mělo na stránkách objevit či jinak uspořádat.
      Jinak vítejte u nás!

sona herčíkova
      Účastník

Ahoj damiane,jsem co se týče PC pouhý amatér a věř mi,že se na těchto stránkách nemohu zorientovat,přivítala bych srozumitelnější a přehlednější tabulky,konkrétní k té které krevní skupině.Jídelníček jsem bohužel nenašla vůbec.Domnívala jsem se,že zde najdu jakému jídlu se mám,nebo nemám vyhnout ap.Byla jsem zvyklá stravovat se zdravě moravsky a chci to změnit.

admin
      Správce

Ahoj mambasono,
      seznam potravin pro účely výživy podle krevních skupin je ke shlédnutí a stažení pod odkazem Seznam potravin.

Co se týče přehlednosti, na začátku tohoto seznamu jsou vysvětlivky:
      (+) – Prospěšné potraviny
      (0) – netrální potraviny
      (-) – vyvarujte se potraviny

Ve sloupci si pak zvol svou skupinu
      A – modrý sloupec
      AB – zelený sloupec
      B – žlutý sloupec
      O – červený sloupec

Podle znaménka si pak zjistíš, jak je na tom daná potravina ve vztahu k tvé skupině či skupině rodinných příslušníků.

V sekci Recepty 4YT
      pak můžeš čerpat inspiraci co se týče receptů podle skupin.

Samostatné seznamy potravin pro každou skupinu připravujeme.
      Samozřejmě přivítám i další návrhy a postřehy, aby bylo možné uzpůsobit stránky podle vašich přání.

sona herčíkova
      Účastník

Ahoj Damiane,díky za instruktáž,ty tabulky jsem pochopila,jen se mi zdají nepřehledné(nahuštěné)´
      ještě jednou díky,ale úpřimě řečeno,nevím nevím,bůček to není.

veraleva
      Účastník

Bohužel se musím přidat. Už jsem sem odkázala hodně kamarádek, které by měli i zájem se něco dozvědět, většinu ale odradí těžká orientace na stránkách. Zaleknou se hned nabídky potravinových doplňků a už sem nejdou. Mě už to nepříjde, už jsem se zorientovala, ale taky mi chvilku trvalo.
      Jinak to sektorství se zde taky řeší pořád dokola (nově příchozí, já vás chápu), nešlo by dát odkaz na toto již někam na začátek stránek?

sona herčíkova
      Účastník

Ahoj,to jsem ráda,že nejsem sama,málem jsem si začala myslet,že jsem úplně blbá.Bohužel,jako první i na všech podobných stránkách člověk narazí na nabídku zaručeně kvalitních přípravků,ale o to nestojím.Je mi 52 let a v tomto věku žena přibírá i ze vzduchu.Chtěla bych si upravit váhu, ne však pilulkami,ale vhodnou stravou.Zatím jen hledám a nenacházím.Tohle se mi jeví moc jednostranné.Myslím,že strava by měla být pestrá.
      Můžu se zeptat jestli a jak dloho se řídíš tady těmi radami?Máš už nějaké to kilo dole?

meggi
      Účastník

Mambasono, Světlo, Veralevo…,
      jen proto, že tyhle stránky nejsou možná šťastně udělané (hlavně pro nováčky) a že je v levém horním okénku nabídka nějakých produktů (jelikož to tak prostě je, ale jinak vše na stránkách je zdarma, probůh!), tak to přece neznamená, že tahle výživa nefunguje a že je jednostranná! :woohoo:

V čem se ti mambasono zdá kompletní seznam prospěšných + neutrálních potravin pro každou krevní skupinu jednostranný? Pokud z celého seznamu budeš jíst dokola 5 prospěšných potravin, tak ano, budeš mít jednostrannou stravu. To budeš mít i v klasické výživě, pokud budeš držet nějakou nezdravou drastickou dietu, nebo budeš jíst sice "normálně", ale převážně rohlíky, uzeniny, hranolky atd.
      Přece si vezmu sloupeček pro svoji krevní skupinu a zařazuji naprosto dle chutě všechny možné prospěšné a neutrální potraviny. Pak máš jídelníček až super pestrý (často pestřejší, než před tím) a dokonalý přísun živin.

Výjimka: můj soukromý názor, ať Damián promine, je, že kdybych byla skupinou B, AB a s trochou snahy skupinou A, nepotřebuji žádný potravní doplněk, ani z lékárny, ani zde nabízený. Pokud bych byla nebo měla dítko nulku a nechtěla bych si nebo neměla čas a energii zjišťovat, čím vším si ve stravě můžu nahradit vápník a laktobacily, tak si objednám opravdu ty základní produkty pro sk. 0 na pokrytí potřebných živin. Eto vsjo, žádná věda, žádné přemrštěné nabízení potravních doplňků. Ostatní nabízené produkty jsou užitečné třeba v době chřipek, nachlazení (objednala jsem si pro celou rodinku a výborně se mi osvědčily), nebo různých zdravotních problémů – proto jsou v nabídce!

Ráda Vám cokoli dalšího zodpovím. A věřte mi, že po roce a 3 měsících s touto výživou můžu dát ruku do ohně za to, že geniálně funguje.

A teď se do mě můžete pustit… 😉

admin
      Správce

Dobrý den,
      možná chápu připomínky někrerých návštěv ohledně nabídky potravních doplňků R4YT, ale tyto patří k výživě BTD, protože většina národa si prostě nestíhá dělat vhodná jídla dopředu a není v jejich silách sehnat vždy vhodné potraviny. Navíc tyto produkty jsou určeny pro BTD a zohledňují v sobě právě onu předpokládanou i skutečnou nevyváženost ve výživě. Při přechodu na BTD nastává mnoho změn v chemii těla a tyto změny je třeba kontrolovat právě za pomoci těchto doplňků. Je mnoho lidí, kteří píší, že se stravují podle seznamu a stejně jim to nefunguje. Po konzultaci a zavedení přípravků se světe div se, stav mění a dnes jsou spokojeni s BTD.
      Stránky slouží všem a seznamují se všemi aspekty BTD.
      Mnoho mých klientů se podivuje nad tím, že některé doplňky (ať již od nás nebo jiné) se mají jíst s jídlem, jiné mimo, další ráno, ostatní večer, něco s ovocem, něco bez asistence mléčných produktů (třeba magnézium, které se komerčně zcela nevhodně kombinuje s vápníkem, což brání jeho vstřebávání, pak kupujete dokola tuto kombinaci a efekt kromě vydaných peněz není žádný), ale po konzultaci dávkování to najednou funguje…
      To vše není možné na stránky psát. Každý totiž potřebuje individuální přístup a vždy je vhodné, obzvláště ve výživě a péči o zdraví, konzultovat změny výživy a užívání doplňků s příslušným odborníkem, protože zdraví je jen jedno a některé chyby mohou mít fatální následky.
      Další chybou je myslet si, že strava BTD se omezuje toliko na seznam potravin. Nikoliv. V seznamu potravin jsou uvedeny potraviny, které byly testovány a mají významný vliv na jednotlivé krevní skupiny. Ostatní potraviny neuvedené v seznamu jsou považovány za neutrální a mohou být součástí jídelníčku při BTD.
      Stránky se uzpůsobily co se týče orientace na nich, vašim požadavkům a může to pokračovat dále. Hlavní potíž je v tom, že je vidíte poprvé a "chaos" je zdánlivý. Je nutné si nejdříve stránky prohlédnout jako nový dům a teprve potom bádat a veřím, že za několik dnů to bude rutina. Výživa podle krevních skupin není návod na pečení bábovky. BTD je součástí přírodní medicíny a komplexní péče o zdraví. Několik let zanedbáváme svou výživu (počínaje dětstvím) a pak toužíme za jedno přečtení stránek zhubnout a srovnat své zdraví. To nejde. I hubout budete tak jako tak cca 65g tuku denně a to při významném výživovém omezení a pohybu. Jinak to bude méně anebo budeme pokračovat v nabývání na váze…
      Vše chce čas a podporu toho, kdo o Vás bude pečovat. Veřím, že spokojení i nespokojení se ozvou a napíší své zážitky. Jinak jsou tyto také v diskusích. Ale spíše to je o tom, zda tomu budete věřit.

Vyjdeme Vám vstříc a produkty nabídneme na druhé doméně. Ale rozhodně není možné zamlčet fakt, že úspěšnost BTD závisí také na kombinaci potravních doplňků, úpravy výživy a pohybových aktivit.

Například:
      Hodně vážíte. Chcete zhubnout. Dobrá.
      Bolí Vás klouby? Ano? Pak se bude hůře pohybovat a nevydáte tolik energie, kolik zkonzumujete na zahnání hladu a tak tloustnete.
      Řešení? Zaměříme se za pomoci přírodních terapeutik – potravních doplňků na péči o klouby. Ano i stravou to lze, ale trvá to poněkud déle. Za pomoci správných produktů pak dříve srovnáme bolesti kloubů a dál můžeme aktivně hubnout. Časový rozdíl mezi léčbou kloubů a hubnutím klasickou změnou výživy je několik měsíců anebo tento čas můžete zkrátit a navíc zlepšit i zdraví dalších tělesných orgánů…

Příspěvek editován: admin, v: 05.04.2007 17:21

veraleva
      Účastník

No Meggi, abych byla upřimná, tak sem ráda chodím, že je tady taková pohoda. Teď až jsem se orosila.
      Nevím na cos mi odpovídala, když jsi mě zahrnula do své odpovědi, ale asi jsme se shodly na tom, že stránky jsou pro nově příchozí nešťastně udělané.
      Abych byla upřimná, být Mambason a Světla, tak už se na nic neptám a beru hohy na ramena. Já naopak oceňuju, že se informace šíří, lidé se zajímají a k tomu patří i to, že začátečnicky pochybují. Docela by mi připadlo nepřirozené, kdyby diskuse byla jen v duchu, jé, to je tak super! No škoda.
      Naopak oceňuje nadpozemskou trpělivost Damiana.

meggi
      Účastník

Veralevo, pokud příspěvek vyzněl jinak, než jak jsem to myslela, tak to mě mrzí. Odpovídala jsem v rychlosti a taky jsem byla zaskočená tou palbou nedůvery v tyto stránky… zřejmě jsem tam dala málo smajlíků a nebylo poznat, co jakým tónem píšu. 🙂

Damian ví, že si ho jako odborníka na BTD velmi vážím, nicméně máme na některé oblasti této výživy odlišné názory. B)

Je vpořádku, pokud se o tuto výživu zajímá jedinec se zdravotními problémy (který chce třeba současně i zhubnout) a jsou mu nabídnuty podpůrné potravní doplňky, aby mu v kombinaci s touto výživou lépe pomohly vyřešit jeho potíže. Ale zdaleka ne každý, kdo se o tuto výživu zajímá, má takovéto zdravotní problémy (maximálně ještě tak migrény, zažívací potíže, kožní problémy apod., které ale umí upravit samotná výživa dle seznamu). Takže neakceptuji nabízení potr. doplňků paušálně všem, kdo se touto výživou chtějí řídit, neřku-li zdůrazňování, že bez potravních doplňků tato výživa nebude fungovat. Bude!
      Nemluvím jen o své zkušenosti, ale i o zkušenostech všech mých známých, kteří se touto výživou úspěšně řídí – a stejně jako já pohodlně zhubli bez jakýchkoli potravních doplňků, současně výborně prosperují zdravotně a mají i vynikající lékařské výsledky (rozbory krve, moče atd.).
      A uvádím na pravou míru – všichni jsme zhubli bez snížení příjmu potravy (naopak jsme si dopřávali i větší porce jídla, než před tím, i ve večerních hodinách, jedli jsme sladkosti a nijak jsme se neomezovali, jen jsme vyřadili NEVHODNÉ potraviny), někteří neměli žádný pohyb… nemůžu tedy souhlasit s Damianovým tvrzením, že je u této výživy nutné snížit příjem potravy. To přijde samo až časem, jak si organizmus navykne na dokonalou potravu z prospěšných+neutrálních, tak nepotřebuje už tolik jídla, funguje výborně z menšího množství a nemáte chutě se různě dojídat.

Příklad:
      Jsem sk. Bs, která má tak dokonalý seznam potravin, že i lékaři v klasické medicíně se shodují, že v něm jsou zastoupeny naprosto všechny potřebné živiny a je to přímo ukázková strava, která se všeobecně doporučuje (vyjma kuřete, které se bohatě nahradí králíkem a krůtou, vyjma rajčat, která se bohatě nahradí jinou zeleninou a tolik opěvované vlastnosti rajčat má i papája). Vařím doma jako tisíce dalších maminek na mateřské, po té si budu vařit jídlo s sebou do práce – jím asi tak na 95-99% jak kdy, podle této výživy. Mám bezchybný krevní obraz, nemám žádný zdravotní problém, ty drobné co byly se sami touto stravou upravily, mám nadbytek energie a můžu chodit spát pozdě v noci nebo nad ránem a na druhý den funguji jako rybička atd. atd.
      A přitom mi budou paušálně nabízeny potr. doplňky pro sk. B:
      Deflect na eliminaci nevhodných lektinů – nepotřebujeme, nepřijímám téměř žádné nevhodné lektiny.
      Polyflora na zdravé bakterie – bohatě si vystačíme se zdravými bakteriemi ze živých mléčných výrobků.
      Phytocal s vápníkem a multiminerály – máme dostatek všech vitaminů, minerálů atd. z pestré stravy béčka.
      LiveCell s kyselinou listovou – opět jí mám bohatě zastoupenou ve stravě pro béčko.

Rozhodně ale kvalitní potravní doplňky na míru krevním skupinám nabízené na těchto stránkách nezavrhuji, naopak. Pro plánované těhotenství a tím zvýšené potřeby organizmu a plodu si ráda objednám některé z výše uvedených vitaminů, abych nemusela výrazně zvyšovat příjem potravy. Nebo jak už jsem uvedla, pro období chřipek a nachlazení si opět ráda i příští zimu objednám Proberry caps i Redoxu. Také uznávám, že Cortiguard výborně eliminuje stres u B, jen ho nemůžu užívat kvůli vyoperované štítné žláze.

Kamoškám se skupinou 0 doporučuji doplňky z těchto stránek, protože chápu jejich případnou absenci určitých živin, pokud se jídelníčku a nákupu potravin pro sk.0 nemají možnost tolik času věnovat.

admin
      Správce

Dobrý den,
      meggi má pravdu v tom, že lze úspěchu dosáhnout již v první fázi, která je v eliminaci nevhodných potravin a v nasazení potravin prospěšných.
      To platí více u lidí, kteří jsou převážně bez zdravotních komplikací a trpí nadváhou, nikoliv obezitou. U obezity je totiž ve většině případů přidruženo několik zdravotních komplikací jako vysoký krevní tlak, artritické obtíže, metabolický syndrom X, kožní obtíže, výtoky…

Zde se pak musí klient nejdříve stabilizovat a změny ve výživě provádět krok za krokem za podpory přírodních terapeutik – potravních doplňků…

K výraznému omezení příjmu výživy, opět jsem měl na mysli terapii obezity nikoliv nadváhy. Pravdu má meggi v tom, že při stravování podle krevních skupin dochází k tomu, že není nutné sledovat příjem, protože díky BTD a konzumaci vhodných potravin budete získávat více energie při nižším příjmu potravy. To ale přijde postupně, ne ze dne na den:)

Je také třeba zohlednit určitá stádia výživy BTD, kdy začátečník potřebuje odborníka k úvodu a probrání nejčastějších chyb při přechodu na BTD a eventuální nasazení doplňků výživy, pokročilý uživatel BTD pak může díky doplňkům zkvalitňovat svůj zdravotní stav, když bude mít zájem či potřebu.

Naše produkty nejsou doplňky určenými pouze k hubnutí, ale ke zlepšení zdravotního stavu celkově. Není cílem nasadit "prášky" na celý zbytek života anebo podmiňovat hubnutí konzumací doplňků a když je vysadíte, vrátí se váha zpět… Je to o součinnosti výživy BTD s upravenými doplňky pro tuto výživu k dosažení kýženého výsledku a tím je dobré zdraví.

Co se týká základních doplňků, které jsou doporučovány při přechodu na BTD, tyto jsou uzpůsobeny právě těmto změnám a mají za úkol "nastartovat" organismus na správné trávení a správné funkce. Kdo má čas a možnosti, může si dovolit nakoupit doporučené vhodné a prospěšné potraviny, pak může zaznamenat úspěch i bez této základní "startovací" sady doporučných produktů, jako je DEFLECT, POLYFLORA, POLYVITE a LIVE CELL… Ale s nimi je to jednodušší a nástup stabilizace zdraví se může projevit dříve.

Tuto celou polemiku vyvolala spíše úvaha o tom, zda hned na úvod nabízet produkty R4YT, kdy mnoho návštěv může mít pocit, že jde jen o prodej a navíc za velké ceny… (když budou číst příspěvky a diskuse, tak zjistí, že vše souvisí se vším:) )

Nutí se nám něco, co je drahé a nepotřebné?
      Zde je nutno zohlednit fakt, že cenově se jedná pouze o optický klam, protože pokud budete hledat produkty se stejným složením v alternativních produktech, zjistíte, že naše produkty jsou buď stejně drahé nebo levnější, navíc s unikátním složením. "Vysoká" cena se jeví díky velkoobjemovému balení, které je určeno pro celou dobu účinné terapie a/nebo jsou určeny pro celou rodinu. "Levnější" alternativní produkty jsou baleny v menších dávkách, aby lákaly cenou, ale nejsou většinou na celou potřebnou dobu terapie.

Malý příklad za všechny v péči o žlučník a játra, detoxikace organismu:
      Natrodale OSTROPESTŘEC 30tbl přijde na 250 Kč v průměru. Účinná složka je však o 50% nižší, než u našeho produktu, který se zabývá reparací a prevencí u potíží s játry či žlučníkem. Náš produkt HEPATIGUARD přijde na 855 Kč za 120 tablet. Navíc jsou zde další účinné složky, které by v alternativně opět zvedaly cenu…

Myslím si, že potravní doplňky jsou součástí BTD a je vhodné je prezentovat od samého úvodu, aby ten, kdo potřebuje pomoc, si mohl vybrat to, co mu bude přínosem. Ale to je můj názor;)

meggi
      Účastník

Damiane a není přece jenom možné, že by si třeba nulkaři mohli najít v lékárnách levnější a přitom kvalitní potravní doplněk na zabezpečení dostatečného přísunu vápníku? Zajímal by mě kompromis mezi Vašimi super kvalitními a ideálně vstřebatelnými produkty (ale bohužel ve vyšší cenové relaci) a mezi levnými syntetickými produkty z lékárny. Co taková PHARMA NORD? 120 tablet BIOAKTIVNÍ KALCIUM+D3 za 164Kč.
      http://www.lekarna.cz/p/vitaminy-mineraly/bioaktivni-kalcium-d3-tbl-120/
      http://www.pharmanord.cz/

Mělo by to být poměrně kvalitní, nebo ne? Ta cena by pak byla pro mnohé velmi přijatelná. Věřte, i když by si hodně mých známých nulek rádo objednalo Vaše přípravky, finanční situace jim to prostě neumožní… 🙁

A nedáte tip na ty minerálky s vysokým obsahem vápníku a nižším obsahem hořčíku, jak jste tady v jednom článku doporučovali právě pro nulky (nebo i áčka)? Jako nulkař je možná máte dávno podchycené… 🙂

Děkuji!

admin
      Správce

Ať napíši cokoliv, bude to znít stejně jako nabídka našeho produktu 😉 Neodpovím Vám a napíši můj názor. A každý nechť si vybere odpověď sám;)
      Z daného produktu nevyplývá ani složení, nosič, množství účinné látky, zdroj… Navíc se zde jedná o homeopatikum, nesouměřitelné s naší produkcí. Náš vápník je 100% čistý vápník z mořské řasy MAERL. To zaručuje plnou vstřebatelnost 500mg dávky zapouzdřené do rostlinné celulozy… Navíc je třeba si uvědomit, že jde také o nosič účinné látky, který bývá kupř. vojtěška, která u krevní skupiny O může modifikovat citlivost na známé choroby, kukuřice (vhodná pouze pro As), jejíž lektin je obsažen i v dávce jinak prospěšného doplňku. Navíc je prokázáno že tyto klasické nosiče mohou již po dvou letech způsobovat již studií zaznamenané oběhové obtíže – vysoký krevní tlak a vliv na váhu. Výživa podle krevních skupin je specializována pro každou skupinu samostatně. Pokud vynecháte kukuřici z jídelníčku, protože je nevhodná, není přeci rozumné si ji pravidelně dávkovat jinou cestou….
      Při využívání doplňků NAP, máte u BTD jistotu maximální a vyvážené péče o Vaše zdraví v duchu celého programu výživy podle krevních skupin.

Nechť si tedy každý vybere odpověď na Váš dotaz.

Příspěvek editován: Damian, v: 20.04.2007 23:26

meggi
      Účastník

Nóóó Damiane, budete se divit, ale tentokrát jste mě opravdu přesvědčil… 😉 Tyhle skutečnosti jsem neznala a kukuřice v obalu minerálových tablet by mě nenapadla. Ještě to ověřím u výrobce a pokud tomu tak je, tak mi nezbyde, než se stát nadšeným propagátorem Vašich doplňků… :laugh:

meggi
      Účastník

Tak ta Pharma Nord, Bioaktivní kalcium + D3 opravdu neobsahuje žádnou složku kukuřice ani vojtěšky. Zjišťovali mi to přímo ve výrobním oddělení firmy…

Ale to neznamená, že se nepřikláním ke kvalitě Vašich potravních doplňků na míru krevní skupinám! Jen pokud opravdu jsou tací, kteří si z finančních důvodů toto nemůžou dovolit, je pro nich nějaký takovýto kvalitnější kompromis z lékárny možná alternativa… Samozřejmě, pokud uvedené minerály či vitaminy opravdu potřebují – při troše snahy a pestrosti jídelníčku se dají ze seznamu potravin plnohodnotně zařazovat veškeré potřebné živiny i pro sk. 0. Alespoň u sekretorů… 🙂

admin
      Správce

Záleží na zdroji, podle ceny se určitě jedná o zdroj méně odbouratelný, než řasa Maerl. Jde spíše o to, že je třeba si uvědomit, že NAP vyrábí takové produkty, které krevní typ potřebuje a dokáže si s nimi poradit. Pokud by kupříkladu vápník měl být z levnějšího zdroje, stál by tolik, co Pharma Nord.
      Je třeba si uvědomit, že vyrábíme takové dávky, které tělo potřebuje s ohledem na změny v jídelníčku a tak se může stát, že si budte moci koupit levnější Pharma Nord, ale budete muset užívat několikanásobně vyšší dávky, než s našimi produkty a tím se z levného stává drahé a dražší…. Jedno staré heslo zní:
      [b]NEJSME TAK BOHATÍ, ABYCHOM MOHLI KUPOVAT LEVNÉ VĚCI…:)[/b]

Příspěvek editován: Damian, v: 03.07.2007 10:13

Zuzana Gillernová
      Účastník

Tak si právě pročítám některé starší diskuze a právě jsem narazila na tuto o potravinových doplňcích. Po dlouhém bádání na internetu po vhodných levnjších doplňcích stravy musím konstatovat, že najít něco je téměř nad lidské síly (tedy alespoň nad mé 😉 ) Zjistila jsem totiž, že prodejci neuvádí kompletní složení preparátu, takže na to pozor. Několikrát jsem výrobci zaslala dotaz na kompletní složení včetně přidatných látek, někdo odpověděl, někdo ne. Ale zodpovězené dotazy mě téměř vždy šokovaly množstvím přidatných látek. Např. Bioaktivní slim Linie (Pharma Nord)kromě uvedeného složení na internetu obsahoval dalších 7 éček (E460,E64,E553b,E101,E171,E341iii,E470B – možná že pro někoho neškodné, ale na podrobné rozbory všech doplňků tedy nemám sílu:( ).

Za celou tu dobu jsem našla jen 4 preparáty, které mě svým složením uspokojily. Pokud by se někomu hodily – ale mám to probádané JEN PRO skupinu B- tak je to:
      1) Api Glukan extra – složení – pyl fermentovaný (perga), citrusový pektin, vitamin C (acerola), Beta-glukan z hlívy ústřičné, rostlinný steran hořečnatý, kvasnicový selen. Je vhodný i pro diabetiky a celiaki. Ale POZOR – teprve od 15.10. je balen do rostlinných želatinových kapslí (do té doby do živočišných) – takže v lékárnách bude určitě ještě nevhodný, nový jen přes výrobce.
      2) Beta glukan NATUR (výrobce Natures sro SR – možno zakoupit na lekarna.cz) – složení – Beta glukan (24,120,500) z hlívy ústřičné, mikrokrystalická celulóza (626mg) bramborový škrob (45mg), stearan hořečnatý rostlinný 5mg – i zde mi potvrdili vhodnost pro diabetiky a celiaki.
      3) Dále možno použít Pivovarnické kvasnice Pangamin jako zdroj vitaminu B a některých minerállů a Gnosin jako zdroj vitaminu B a ženšenu (při stresu a únavě) -výrobce RAPETO – oba výrobky vhodné opět pro diabetiky a celiaki, ale pro některou skupinu nevhodné vzhledem k obsahu mléčné bílkoviny.

Jinak například probiotika nikde jinde než zde neseženete, tak aby byla vhodná. A můj názor je tedy, že je lepší si trochu připlatit a užívat maximálně vstřebatelné produkty, než do sebe ládovat zbytečná éčka ap. a pro malou míru vstřebatelnosti téměř bez účinku – tedy pokud někdo doplňky vůbec potřebuje – já tedy ano 🙁 – některé zdravotní problémy jsou "žrouti" některých vitamínů a minerálů a to se stravou nedá dohnat. Je škoda, že NAP ve své nabídce nemá dílčí konkrétní vitamíny nebo minerály (až na vápník) – třeba Bkomplex ap.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 18 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.