• Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Ondřej a poslední změna proběhla před 13 roky.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
  • Autor
      Ondřej
      Účastník

Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

Chtěl bych se zeptat nevíte jak je na tom švestkové víno s vhodností pro skupinu A?

a podobný dotaz tentokrát na konzervaci ovoce a zeleniny je možné konzumovat tyto konzervy? případně kompoty? nebo jsou uplne nevhodne?

a jeste mne napadla dve bylinky neuvedene v seznamu, jak je na tom s vhodností Schizandra čínská(stimulant) a ginkgo biloba?

Příspěvek upravil: Pavlík, o: 22/10/2007 15:30

Příspěvek upravil: Pavlík, o: 27/10/2007 21:16

Ondřej
      Účastník

prosim odpovezte mi nekdo, pokud znate odpoved :silly:
      tohle mne dost zajima a nerad bych aby to zapadlo….

dekuju :laugh:

Příspěvek upravil: Pavlík, o: 27/10/2007 21:18

meggi
      Účastník

Zdravím. Smůla je v tom, že tohle je spíše do sekce Dotazy na Damiana, kde odpovídá docela pohotově, tady to může zapadnout… takže se prozatím musíte smířit s mým osobním amatérským pohledem na věc. 😉

Takže jak já bych postupovala. Jen jednou jsem pila pravé švestkové víno a mám na to ty ne nej vzpomínky… opravdová lahůdka. Pohled do seznamu potravin říká, že víno červené je pro A prospěšné, víno bílé neutrální. A to si vezměme, že samotné hrozny jsou pro A pouze neutrální. Takže když jsou švestky jako ovoce pro všechny prospěšné, musí být víno z nich buď prospěšné, nebo v nejhorším neutrální. Takhle bych to usoudila já. 🙂

Zavařeniny a kompoty snad nemůžou být nevhodné, pokud jsou z ovoce, které v syrovém stavu bylo prospěšné nebo neutrální. Pouze se z nich tepelnou úpravou vyřadí část vitaminů, to je samozřejmě škoda, o to jsou méně bohaté na živiny. Ale jinak bych vhodnost viděla stejnou, jak uvádí seznam.

Toho stimulanta neznám, ale ginkgo biloba – jinan dvoulaločný by měl být prospěšný pro B dle první knihy na našem trhu Výživa a krevní skupiny. Co se tam píše u A, teď nevím. Zkuste přidat nový dotaz do té sekce Damianovi. 😉

Ondřej
      Účastník

tak ginkgo je pro A vhodné, v normálním seznamu není ale v diabase ano…

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.