• Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel meggi a poslední změna proběhla před 13 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1652
   meggi
   Účastník

   Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

   Přátelé, prosím, neužíváte někdo hormon štítné žlázy a neporadíte mi, jestli některý z těchto léků na našem trhu je bez nevhodných složek pro B?

   Dnes jsem s hrůzou zjistila, že se změnilo složení Euthyroxu – hormonu štítné žlázy (který musím do konce života užívat každý den ráno na lačno půl hodiny před snídaní).

   Ještě před rokem, když jsem s touto výživou začínala, jsem si hluboce oddechla, když jsem si četla složení tehdejší krabičky Euthyroxu – s úlevou jsem zjistila, že neobsahuje nevhodné složky jako kukuřičný škrob apod.

   A dnes ráno jsem se podívala na jedno z nových balení vyzvednutých před časem od doktorky a měla jsem šok!!! :woohoo:
   Pomocné látky: KUKUŘIČNÝ ŠKROB, sodná sůl kroskarmelózy, ŽELATINA, monohydrát laktózy, stearát hořečnatý.

   Vemte si, že se celý rok snažíte jíst maximálně podle krevní skupiny, vyřadíte téměř vše s drobnými výjimkami a dosahujete úspěšnosti i 99% – a najednou zjistíte, že se každé ráno, do konce na lačno do prázdného organizmu ládujete kukuřičným škrobem a želatinou! Já nechci!!! 🙁 🙁 🙁

   Pokud jsou všechny tyhle tabletky s levothyroxinem u nás nyní s kukuřičným škrobem, tak jsem opravdu v koncích. Tabletky brát musím, není jiné volby. Ale muset si nyní nedobrovolně kupovat celý život Deflect kvůli blbému složení povinné ranní tabletky, z toho mě asi klepne… :unsure:

  • #1659
   meggi
   Účastník

   Tak jsem dostala tip na jiné tabletky Letrox, u kterého ve složení nevidím kukuřičný škrob ani želatinu, jupí! Už je mám doma, padlo na to půl dne, ale spadl mi kámen ze srdce… 🙂

   Milý Damiane, můžu Vás poprosit o rozluštění níže uvedeného složení – jestli jsou v tom nějaké nevhodné složky pro Bs? Moc děkuji!

   Letrox 100mq:
   1 tableta obsahuje levothyroxinum natricum, dihydrát hydrogenfosforečnanu vápenatého, mikrokrystalická celulosa, sodná sůl karboxymethylškrobu (typ A), dextrin, částečně vyšší nasycené acylglyceroly.

  • #1707
   Mário Uhrin
   Účastník

   Na štítnu žľazu si kúpte doplnok kelp od napr. firmi finclub alebo jamieson…alebo v obchode zo zdravou výživou si kúpte riasy ktoré obsahujú veľa jodu…radšej nekvalitné doplnky a lacné nekupujte, iba tie čo majú certifikát o čistote atd.

  • #1717
   meggi
   Účastník

   Díky, ale mně šlo o pouze o hormon na lékařský předpis. Nemám přechodné problémy s funkcí štítné žlázy nebo s nedostatkem jodu, já prostě štítnou žlázu vůbec nemám a plně ji nahrazuje ten hormon.
   Doplňky s obsahem jodu nesmím užívat vůbec, takže tímto směrem ani nepátrám. 🙂

  • #1746
   admin
   Správce

   Meggi, s tím asi nic neuděláme, bylo by možná dobré po delším užívání odsledovat, co se děje, nemusíte zaznamenat nic, ale já bych se zaměřil na kontrolu krevního tlaku a zadržování vody v těle, ale to po dlouhodobém užívání. Vzhledem k tomu, že onemocnění štítné žlázy v ČR narostlo do extrémního orzměru, doufám, že bude i péče o takové pacienty kvalitnější a dorazí k nám novinky ze světa. Jinak pozor na doplňování vitamínu A, které by neměly užívat nemocní rakovinou této žlázy…

  • #1787
   meggi
   Účastník

   Děkuji Damiane, a to složení Letroxu tedy také obsahuje nevhodné složky pro B, nebo je relativně ok?

   Letrox 100mq:
   1 tableta obsahuje levothyroxinum natricum, dihydrát hydrogenfosforečnanu vápenatého, mikrokrystalická celulosa, sodná sůl karboxymethylškrobu (typ A), dextrin, částečně vyšší nasycené acylglyceroly.

   Co se týče Vaší rady ohledně vitaminu A, týká se to i potravních doplňků dadamo, Phytocal, Exakta, nebo tam je tato dávka či její účinky na organizmus v pohodě?

   P.S. Jinak já už 8 let rakovinu štítné žlázy nemám, skončilo to vyoperováním poslední metastázy a aplikací radiojodu, od té doby jsem "čistá" a naopak zdravější, než kdokoli v mém okolí. 😉

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.