• Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel meggi a poslední změna proběhla před 13 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
  • Autor
      meggi
      Účastník

Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

Přátelé, prosím, neužíváte někdo hormon štítné žlázy a neporadíte mi, jestli některý z těchto léků na našem trhu je bez nevhodných složek pro B?

Dnes jsem s hrůzou zjistila, že se změnilo složení Euthyroxu – hormonu štítné žlázy (který musím do konce života užívat každý den ráno na lačno půl hodiny před snídaní).

Ještě před rokem, když jsem s touto výživou začínala, jsem si hluboce oddechla, když jsem si četla složení tehdejší krabičky Euthyroxu – s úlevou jsem zjistila, že neobsahuje nevhodné složky jako kukuřičný škrob apod.

A dnes ráno jsem se podívala na jedno z nových balení vyzvednutých před časem od doktorky a měla jsem šok!!! :woohoo:
      Pomocné látky: KUKUŘIČNÝ ŠKROB, sodná sůl kroskarmelózy, ŽELATINA, monohydrát laktózy, stearát hořečnatý.

Vemte si, že se celý rok snažíte jíst maximálně podle krevní skupiny, vyřadíte téměř vše s drobnými výjimkami a dosahujete úspěšnosti i 99% – a najednou zjistíte, že se každé ráno, do konce na lačno do prázdného organizmu ládujete kukuřičným škrobem a želatinou! Já nechci!!! 🙁 🙁 🙁

Pokud jsou všechny tyhle tabletky s levothyroxinem u nás nyní s kukuřičným škrobem, tak jsem opravdu v koncích. Tabletky brát musím, není jiné volby. Ale muset si nyní nedobrovolně kupovat celý život Deflect kvůli blbému složení povinné ranní tabletky, z toho mě asi klepne… :unsure:

meggi
      Účastník

Tak jsem dostala tip na jiné tabletky Letrox, u kterého ve složení nevidím kukuřičný škrob ani želatinu, jupí! Už je mám doma, padlo na to půl dne, ale spadl mi kámen ze srdce… 🙂

Milý Damiane, můžu Vás poprosit o rozluštění níže uvedeného složení – jestli jsou v tom nějaké nevhodné složky pro Bs? Moc děkuji!

Letrox 100mq:
      1 tableta obsahuje levothyroxinum natricum, dihydrát hydrogenfosforečnanu vápenatého, mikrokrystalická celulosa, sodná sůl karboxymethylškrobu (typ A), dextrin, částečně vyšší nasycené acylglyceroly.

Mário Uhrin
      Účastník

Na štítnu žľazu si kúpte doplnok kelp od napr. firmi finclub alebo jamieson…alebo v obchode zo zdravou výživou si kúpte riasy ktoré obsahujú veľa jodu…radšej nekvalitné doplnky a lacné nekupujte, iba tie čo majú certifikát o čistote atd.

meggi
      Účastník

Díky, ale mně šlo o pouze o hormon na lékařský předpis. Nemám přechodné problémy s funkcí štítné žlázy nebo s nedostatkem jodu, já prostě štítnou žlázu vůbec nemám a plně ji nahrazuje ten hormon.
      Doplňky s obsahem jodu nesmím užívat vůbec, takže tímto směrem ani nepátrám. 🙂

admin
      Správce

Meggi, s tím asi nic neuděláme, bylo by možná dobré po delším užívání odsledovat, co se děje, nemusíte zaznamenat nic, ale já bych se zaměřil na kontrolu krevního tlaku a zadržování vody v těle, ale to po dlouhodobém užívání. Vzhledem k tomu, že onemocnění štítné žlázy v ČR narostlo do extrémního orzměru, doufám, že bude i péče o takové pacienty kvalitnější a dorazí k nám novinky ze světa. Jinak pozor na doplňování vitamínu A, které by neměly užívat nemocní rakovinou této žlázy…

meggi
      Účastník

Děkuji Damiane, a to složení Letroxu tedy také obsahuje nevhodné složky pro B, nebo je relativně ok?

Letrox 100mq:
      1 tableta obsahuje levothyroxinum natricum, dihydrát hydrogenfosforečnanu vápenatého, mikrokrystalická celulosa, sodná sůl karboxymethylškrobu (typ A), dextrin, částečně vyšší nasycené acylglyceroly.

Co se týče Vaší rady ohledně vitaminu A, týká se to i potravních doplňků dadamo, Phytocal, Exakta, nebo tam je tato dávka či její účinky na organizmus v pohodě?

P.S. Jinak já už 8 let rakovinu štítné žlázy nemám, skončilo to vyoperováním poslední metastázy a aplikací radiojodu, od té doby jsem "čistá" a naopak zdravější, než kdokoli v mém okolí. 😉

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.