• Špaldová mouka za 23Kč!!!

Zvolené téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  meggi a poslední změna proběhla před 10 roky, 6 měsíci.

• Autor

meggi
      Účastník
      Body(ů): 50,00 Body(ů)
      Hodnocení: Nováček

Pátrala jsem po co nejlevnější špaldové mouce celozrnné, protože Kaufland, který ji měl od firmy Probio v bio kvalitě nejlevněji za cca 26-29Kč (jinde byla tato samá mouka od 40Kč výše), ji ve svém sortimentu už před časem zrušil.

Ve zdravých výživách najdete hned několik značek špaldové mouky celozrnné. Pozor na to. Jak už jsem psala v dávnějších příspěvcích, třeba špaldová mouka celozr. od firmy Dali za 21Kč je směí otrub a plev a je prakticky nepoživatelná – pokud nechcete ztratit iluze o vaření a pečení ze špaldové mouky, tuhle značku si nikdy nekupte.
      Dále mají levnou celozrn.špald. mouku rovněž v nebio kvalitě od jedné firmy z Liberce, má bílý obal a vepředu nějaký zelenofialový obrázek s nápisem, nevím už tu značku, ale stojí opět asi 23Kč a na obalu se pyšní tím, že mouku melou ještě na původních kamenných mlýnech – tak to potvrzuji, mouka byla plná drobných kamínků a příště už tuto značku nekoupím.

Výsledkem několikaměsíčního pátrání je, že:
      – nejlevnější celozrn. špald. mouka v BIO kvalitě je od firmy NATURAL JIHLAVA za 39,90 Kč
      http://www.zdravanota.com/product_info.php?products_id=587
      – nejlevnější celozrn. špald. mouka v NEBIO kvalitě, tedy obyč., je rovněž od NATURAL JIHLAVA za 23Kč:
      Tahle mouka je chutí a kvalitou k nerozeznání od té v bio kvalitě, vše z ní vařené a pečené chutná stejně jako ty drahé špald. mouky, takže když si to sečtete, je to téměř o polovičku nižší cena než za tu v bio kvalitě a to je už na rodinném rozpočtu znát.
      Je trošku obtížněji sehnatelná, protože výrobce Natural Jihlava je docela nepružný a ani po mých telefonátech a emailech mi nebyli schopni sdělit, kam tuto mouku dodávají a kde ji tedy můžu koupit bud u nás v Brně nebo na internetu. Pokud jste někdo z Jihlavy, máte tam tuto mouku na prodejnách tohoto výrobce, nebo v místních zdravých výživách, kam ji dodávají. Ve skladu u výrobce budete mít i nejlevnější cenu, možná Vás vyjde i pod 20Kč.
      No, já musela zvolit jiný způsob, jinak už to vypadalo, že tuhle mouku snad neseženu (ten jeden jediný exemplář, díky kterému jsem tuhle značku objevila, měli v brněnské zdravé výživě jen jednou a od té doby už ji nikdy neobjednali, byť jsem paní vedoucí uháněla, pořád objednávala jen tu drahou v bio kvalitě).

Takže jsem si napsala majitelce eshopu http://www.zdravanota.com, paní Lence Kubelové, jestli by mi neobjednala 10ks té hladké a 10ks té hrubé špald. celozrnné mouky Natural Jihlava v NEBIO KVALITĚ. To je velmi důležité, pokud to nezdůrazníte, tak Vám každý omylem objedná tu rozšířenou v bio kvalitě za 39,90Kč. Povedlo se a zásilka včetně dalšího zdravého sortimentu kromě uvedené mouky dorazila navíc s doručením zdarma, protože tenhle eshop má už od objednávky za 800Kč poštovné a balné zdarma. Email: info@zdravanota.com. [img size=336]http://www.dadamo.cz/images/fbfiles/images/Spaldova_mouka.JPG[/img]

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.