Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 vláken odpovědí
  • Autor
      admin
      Správce

Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

[quote]Milli
      Dotazy – ABO Clinic – Dotazy
      27.Jan.2007 (10:29)
      Pro sk "A"
      jak je to se zařazením sojového oleje ? V Knize o něm není zmíňka ? Soja je celkově prospěšná, jak je to tedy se sojovým olejem ? [/quote]

Vážená Milli, dovoluji si Vás požádat, abyste si prošla oficiální databázi potravin TYPEbase4 (ke stažení nahoře pod odkazem Seznam potravin PRO ZDRAVÉ). Zde naleznete odpověď i na sojový olej, který je pro A a AB NEUTRÁLNÍ. Prosím, nedotazujte se zde na knihy jiných autorů, než Dr.D’Adamo a jeho týmu. Nejsou autorizováni a píší bludy. Obohacují se na Váš úkor. Reprezentuji oficiálně autora BTD Dr.D’Adamo a s jinými "odborníky a spisovateli" nemám nic společného. Přidělávají nám práci a veřejnost matou.
      Samozřejmě, že i v knihách vydaných Dr.D’adamo jsou tiskové chyby, ty zde řešíme. Vždy platí informace na oficiálních stránkách dadamo.com, dadamo.cz. Tyto informace jsou nadřazeny knihám od Dr.D’Adamo. Doporučuji nejen Vám, abyste požadovali od českých autorů vrácení prostředků za nepravdivé údaje v knihách. Pouze tak se tak můžeme všichni bránit a očistit BTD od podnikavců.

Příspěvek editován: Damian, v: 28.01.2007 00:29

Milli
      Účastník

O.K kouknu se, jsem teprve začátečník na tomto poli, tak se tu ještě neorientuju.
      Dotaz ohledně toho oleje byl proto, že v knize nebyl uveden. Mimochodem ta kniha je od Pragmy, ale je na ní uveden autor : Dr.Petr J. D Adamo. Tak proto,….

admin
      Správce

Dobrý den, omlouvám se, měl jsem za to, že to je v souvislosti se zmíněnou českou kuchařkou. Ano, knihy, které čtete nyní, byly vydány před deseti lety a byly docela nepřesně přeloženy. Spíše byly vydány jako hitovky ohledně dietové histerie, která ovládá Čechy neustále;) Připravím návod, jak se začít pohybovat v BTD, ale teď jsem na to zůstal tak trochu sám, takže poprosím o strpení:)

meggi
      Účastník

Milli, opravdu je to těžké všem zájemcům o tuto výživu vysvětlit, ale nikde jinde, než na http://www.dadamo.cz a http://www.dadamo.com nenajdete [color=#008000][b]SPRÁVNÝ SEZNAM POTRAVIN PRO VÝŽIVU PODLE KREVNÍCH SKUPIN[/b][/color]. I v těch knihách od Pragmy, které nesou jméno autora Dr.P. D´Adama se můžete řídit jen teoretickou částí knihy, kde se dozvíte mnoho užitečného a budete chápat, co a jak vlastně funguje, je tam uvedeno i mnoho užitečných případů z praxe, vliv na nemoci apod., ale [color=#FF0000][b]VŮBEC SE V KNIZE NEŘIĎTE SEZNAMEM POTRAVIN[/b][/color], ten ignorujte a vytiskněte si seznam z těchto stránek (který se navíc průběžně aktualizuje, doplňuje apod.). Seznam potravin na těchto stránkách je jediný oficiální a autorizovaný!!!

Příspěvek editován: meggi, v: 28.01.2007 14:51

Miluše Šimánová
      Účastník

Meggi, jenomže v těch knížkách od D’Adama jsou potraviny rozděleny na 2 stupně a to mi tady pořád schází. Takže bych je úplně nezavrhovala, jenom bych za bernou minci brala zdejší seznam, ale když chci vědět, co je vhodné pro 2. stupeň výživy, tak mi stejně nezbude nic jiného, než vzít knížku a doufat, že to pochopím správně.

admin
      Správce

Dávkování pro dvoustupňovou výživu připravuji, takže se jí opět dočkáte.

meggi
      Účastník

Mushil, máš pravdu, knížka "Žijte správně 4 krevní skupiny 4 programy", kterou máš doma ty, je daleko lépe přeložená a má přesnější seznamy potravin, než starší kniha Výživa a krevní skupiny. V té novější, kterou autor napsal 5 let po knize Výživa a krevní skupiny, už je doplněná i celá řada potravin, které v první knize chybí. Pořád to ale není kompletní a přesné, jako seznam potravin na těchto stránkách a někdy i pár zle uvedených potravin může napáchat škody, třeba když tu potravinu člověk v dobré víře zařadí na celé měsíce v hojném množství a ona pro něj byla přitom celý čas nevhodná… uznávám ale, že je to spíše případ knihy Výživa a krevní skupiny, i já se ní řídila několik měsíců (než jsem objevila tyhle stránky) a pouze asi 80% potravin bylo uvedeno správně, jinak buď vymyšlené, či přehozené či jinak nesprávně uvedené. Třeba béčku tam uvádí neutrální grahamové rohlíky a to je úplná hloupost, když jsou z celozrnné pšenice a s pšeničnými otrubami, naopak všechno pečivo z bílé mouky uvádí jako nevhodné… nulce zase dali neutrální ječmen a ten je ve skutečnosti pro nulku nevhodný atd. atd. Proto už se v dané knize řídím jen tou teorií. Ale tahle novější kniha je lepší, teprve se k ní propracovávám (koupila jsem ji teď na inzerát za 216 i s poštovným). 😉 Já myslela, že to bude jen "inovace" té první knihy, ale je v mnohém jiná a podrobnější…
      Dívala jsem se ale do ní na ten stupeň výživy 1 a 2 a přiznám se, že tam to rozčlenění moc nechápu, když to bylo uvedené na těchto stránkách, tak to bylo z mého pohledu přehlednější a jednodušší – už se těším, až se sem ty seznamy opět vrátí. 🙂

chipushit
      Účastník

Meggi, tu mám taky a nestačila jsem zírat, co vše se změnilo, ale to jsem ještě neznala tyto stránky.

Když jsem objevila nové vydání Pragmy, zajásala jsem, bláhově jsem doufala, že budou opraveny seznamy – chichi chi, zasmáli se zbrojnoši, ani náhodou. Jediná změna je tvrdá obálka, jinak chyby zůstaly úplně všechny – dívala jsem se hlavně na 0 a ty největší psala zde na server.

meggi
      Účastník

Počkej chipushit, píšeš o rozdílu mezi knihou Výživa a krevní skupiny a knihou Žijte správně? Nebo jen mezi paperbackovým vázáním a novějším tvrdým vázáním knihy Výživa a krevní skupiny? :whistle:
      Protože podle mého je rozdíl v těch dvou knihách dost velký už jen kvůli tomu, že v Žijte správně je rozdělení na VYMĚŠOVAČE a NEVYMĚŠOVAČE, zatím co ve Výživa a krevní skupiny jsou všechny potraviny naházené do jednoho pytle, jak se jim která hodila ji buď šoupli spíše do vhodných či spíše do nevhodných. Takže vyměšovači vůbec z knihy netuší, že mohou daleko více potravin, protože jim je uvedli kvůli nevyměšovačům rovnou pro všechny jako nevhodné apod. To je docela podstatný rozdíl. Já se celé ty měsíce řídila zbytečně menším množstvím povolených potravin, protože jsem měla doma jen tu knihu Výživa a krevní skupiny. Kdybych vycházela už tehdy ze Žijte správně či tohoto seznamu na stránkách, díky rozdělení na vyměšovače bych mohla celý ten čas zařazovat daleko více potravin… takže teď už budu zájemcům fakt doporučovat jen tu druhou knihu + přesnější seznam potravin na těchto stránkách. 🙂

chipushit
      Účastník

Meggi – psala jsem o obou a asi to trochu splynulo. Takže znovu a snad:-) úspěšněji.

Kniha Žijte správně se mi líbí mnohem více, připadá mi lépe podaná, seznam není tak strašně odfláknutý jako ve Výživě a 4 krevní skupiny, i když by mohl být přehlednější – lovit mezi prvním a druhým stupněm, co je prospěšné a co ne… no…
      Výživa vyšla před vánoci znovu. Vázaná, ale nezměnila se tam ani čárka. Jediný rozdíl je pevná vazba.
      Psala jsem zde varování před neuváženou koupí – je to vyhazování peněz.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.