• sojové mléko pro "0"

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Zuzka a poslední změna proběhla před 10 roky, 3 měsíci.

• Autor

Zuzka
      Účastník
      Body(ů): 1,00 Body(ů)
      Hodnocení: Nováček

Nevíte nějaký konkrétní druh sušeného sojového mléka pro „0“?Ve všech, které jsem viděla, je něco z kukuřice-škrob, sirup….

meggi
      Účastník
      Body(ů): 50,00 Body(ů)

A musí být to sojové mléko nutně sušené? Nemůže být tekuté v krabici 1L? Tekutých sojových mlék bez nevhodné složky pro sk.0 je ve zdravých výživách i eshopech se zdravou výživou hromada, různé značky… vypisovala jsem je kdysi do diskuze, jsou k dostání na http://www.zdravanota.com, http://www.biosfera.cz apod. Žádný kukuřičný škrob, slunečnicový olej apod., jen čisté sojové mléko ochucené mořskou solí, příp. jinými vhodnými složkami.
      Pouze rýžové mléko se mi nepodařilo za celé 3 roky objevit v obchodech bez nevhodné složky pro sk.0 – všude v těch tekutých rýžových mlécích je buď slunečnicový olej nebo kukuřičný škrob (což zase nevadí kr.skupině A, takže ta si může v pohodě kupovat i tyhle chuťově o něco lepší mléka, než jsou ty sojové). Anebo nulka přihmouří jedno oko a dopřeje si jinak velmi vhodné tekuté rýžové mléko s co nejmenší nevhodnou složkou (slunečnicový olej bude určitě menší zlo, než kukuřičný škrob). ;o)
      Pro sk.A existuje ve zdravých výživách i tekutá trvanlivá sojová smetana, samozřejmě i různé práškové směsy…

Zuzka
      Účastník
      Body(ů): 1,00 Body(ů)

Meggi, díky za to, že jste, nikdo by se nade mnou asi nesmyloval…
      …jde mi o to, že sojové mléko v krabici, které jsem mimochodem koupila na biosféře a neměli ve složení kukuřičný škrob, ale na krabici potom napsaný byl, je poměrně drahé a musí se spotřebovat do tří dnů, na rozdíl od sušeného…pokud ho tedy chci použít jen občas například do bábovky…je to pro mě nevýhodné…napadlo mě ještě, jestli nejde zmrazit…

…jinak děkuji, že píšete a psala jste příspěvky, problém ale je, že se zde člověk hůře orientuje a navíc to tu na mne dost často křičí, že je to v „placené části“:o(((

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.