• Seznamy potravin

Zvolené téma obsahuje celkem 19 odpovědí. Do diskuze (9 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  Pavla Kováčová a poslední změna proběhla před 5 roky, 6 měsíci.

• Autor

Tereza Staníková
      Účastník
      Body(ů): 8,00 Body(ů)
      Hodnocení: Nováček

Dobrý den, najíždím na výživu podle krevních skupin, jsem sk. A. Přečetla jsem knihy od dr. D´Adamo, ale některé informace (resp. seznamy vhodných/nevhodných potravin) mi přišly nelogické, občas si to protiřečí! Objednala jsem si proto seznam potravin z těchto stránek, na uvedené číslo účtu poslala 99 Kč a do zprávy pro příjemce vyplnila svoje jméno, uživ. jméno na tomto webu i email. Stačí to?? Přijde mi seznam?? KAM?? 🙂 Díky za odpověď.

meggi
      Účastník
      Body(ů): 50,00 Body(ů)

Jestli Vám ten seznam přijde, tak to sem prosím napište, aby ostatní věděli, zda to zasílání seznamů po zaslání platby konečně funguje. 😉

Tereza Staníková
      Účastník

určitě bych dala vědět, pomalu se ale začínám bát, že to byly vyhozený peníze, když nikdo ani nereaguje na dotaz.. Takže seznamy předtím neposílali?? To jsem byla zase naivka, že jsem to rovnou zaplatila.. :dry: Tyhle stránky jsem našla teprve před pár dny a vlastně teprve před pár dny jsem objevila i výživu podle krevních skupin – moc mě to zaujalo, přijde mi to zajímavé, jsem moc zvědavá, jestli to se mnou něco udělá 🙂 Pochopila jsem, že vy jste v tom už “profík”, tak nemáte nějakou radu/doporučení/varování?? 😉 Vlastně co se týče zdravotní stránky, nemám žádný problém a co se týče váhy, tak patnáct kilo se mi podařilo shodit najetím na takový zdravý životní styl – úprava stravy a pravidelný pohyb. Ale dalšímu váhovému úbytku bych se samozřejmě nebránila, naopak! Pravidelně sportuji, tak mám trochu strach, jak na tom budu s energií, když vyřadím maso (jsem sk. A), i když občas to kuře/krůtu určitě zařadím…

meggi
      Účastník
      Body(ů): 50,00 Body(ů)

Před tím zástupci těchto stránek seznamy potravin lidem posílali i odpovídali na dotazy. Asi se něco stalo a buď jsou někde na delším školení, nebo mají jiný problém. Každopádně, pokud jste poslala peníze na účet uvedený na těchto stránkách, tak by seznam měli zaslat, nebo se s Vámi nějak spojit. Kdysi byli seznamy potravin zdarma a také já jsem mohla seznamy lidem posílat na mail bez problémů. Pak to z “bezpečnostních důvodů” stopli a už se dal seznam stáhnout jen zde za symbolický poplatek. Nevím, co se děje v poslední době, že nereagují. Pokud se neozvou, bylo by možná vhodné napsat upozornění na nefunkční české stránky autorovi této výživy P. Dadamovi na jeho amerických stránkách http://www.dadamo.com – tam si mimo jiné mohli lidé stahovat seznamy potravin zdarma celý čas, stačilo se jen prolouskat angličtinou. Kdyby Vám seznam potravin neposlali ani do 3 dnů, tak mi napište mail a já Vám ho pošlu.

Jinak hodně se můžete dozvědět zatím bez seznamu v diskuzích zde v různých kategoriích… odpovídalo se i hodně lidem kr.skupiny A, i o masu – nemusíte masu holdovat, ale zařaďte ho, zvlášť, jestli sportujete nebo podáváte jiný výkon. Vždyť i třeba těhotná maminka, kojící maminka kr.skup. A potřebuje kvalitní zdroj železa a tak nemůže ani být dobře bez masa, to by jí chyběly živiny – takže lehké masíčka vhodné pro A si opravdu dopřejte v pravidelných dávkách, abyste pokryla potřeby organizmu – ne jen čisté maso kuřecí, krůtu, slepici a někde v zámoří na dovolených holoubata, pštrosa, tetřeva :silly: , ale i produkty z nich – libové šunky, játra tepelně upravené (smažené, dušené, játrové knedlíčky) apod.

Pokud vím, tato výživa byla vyhodnocena někde v českých médiích jako nejbezpečnější alternativní výživa (nebo druh diety) právě proto, že každá krevní skupina má ve své škále potravin zastoupeny všechny potřebné druhy a nikdo tedy nemá být buď jen “vegetarián”, nebo jen “bez mléčných výrobků” atd. Každá krevní skupina najde zastoupení daného druhu potravin ve své kategorii, jen jsou to třeba specifické druhy (sk. 0 např. tedy oželí kravské mléko a občas si připlatí za ovčí, kozí produkty nebo kvalitnější mozzarellu, ale rozhodně nebude odkázána žít bez mléčných produktů).

Tereza Staníková
      Účastník

Tak seznam mi dorazil na email…

Nikola Dušánková
      Účastník
      Body(ů): 0,00 Body(ů)

Dobrý den,
      je možné Vás požádat o zaslání seznamu potravin pro krevní skupinu O+? Anglicky vůbec neumím. Moc děkuji za pomoc. Nikol

Pavla Malkovská
      Účastník

Dobrý den,

jen jsem chtěla napsat osobní zkušenost se zasláním seznamu. Seznam jsem zaplatila, ale bohužel mi nedorazil ani po 2 týdnech. Nicméně jsem napsala na email a seznam mi byl následně zaslán. Takže pokud by se Vám stalo to stejné, tak vše funguje, jen toho mají možná hodně a je třeba si o to případně zažádat. Určitě nechtějí z lidí vymámit peníze za nic… B) 😛

Drahomíra
      Účastník

Dobrý den, bylo by možné poslat mi na meil seznam potravin? Na netu jsem si nějaký seznam našla, ale není tam vše (např. vajíčka, škrob, atd.). Jsem zažátečník a zatím zjišťuji co a jak. Jsem po detoxu, který jsem držela 4 týdny a nyní chci pokračovat ve stravování podle kreních skupin. Pomohl by mi někdo? Jsem nulka, děkuji moc.

Lucie
      Účastník

Kde prosím tento seznam seženu? :woohoo:

admin
      Správce
      Body(ů): 722,00 Body(ů)

Dobrý den, seznam je ke stažení po zaplacení zde: http://dadamo.cz/product/seznam-potravin-podle-krevnich-skupin-typebase4/

Lucie
      Účastník

Zakoupila jsem děkuji. Ještě mě zajímá kde tady seženu nějaké recepty, rady, zkušenosti apod?

admin
      Správce

Také děkujeme. Ostatní najdete v diskusích. Recepty připravujeme i ve video podobě na nové stránky.

Lucie
      Účastník

Tyto stránky mi přijdou poněkud hodně zmatené, takže se připravují nové? Kdy tak cca budou hotové? Recepty tedy zde nenajdu?

admin
      Správce

Tyto stránky jsou jen jako depozit dosavadních diskusí. Nové stránky se staví, koncem Března 2014 by mohla být nová verze dokončena. Nové stránky jsou na dadamo.cz, kde jste si objednala seznam potravin.

admin
      Správce

Jinak, pokud chcete recepty, doporučuji knihu Kuchařka – Výživa a 4 krevní skupiny od Dr. D’Adamo, která je v češtině a obsahuje recepty pro všechny skupiny. Seznam potravin ale z této knihy nepoužívejte, obsahuje tiskové chyby.

Tereza Rožnovská
      Účastník

Dobrý den. dne 2.4.2014 jsem provedla platbu na účet 670100-2200148025/6210, abych dostala seznam vhodných potravin a doposud nenám nic :(. Již jsem 1x psala mail, ale bez odezvy. Chci vrátit platbu!!!!

Pavla Kováčová
      Účastník

Dobrý den, já jsem 7.4. 2014 provedla převod kč 1340,98 za 2kusy vitamin doplnku – vápník – píšu, volám a stále nic.. píšu poslední emial a půjdu podat trestní oznámení.. jestli jsou ještě další podvedení napište mi na planetazet@seznam.cz

admin
      Správce

Vážená paní Pavlo Kováčová, alias Satchi_Ann, OPĚT se Vám omlouváme za chybu v nastavení serverů, kdy se stalo, že nechodí na centrálu objednávky. DNES, ještě před tímto Vaším příspěvkem, Vás, paní Kováčová, kontaktoval administrátor, který se jednak omluvil a druhak také nabídl vrácení prostředků zpět, což jak vidno, jistě přivítáte. Tento TRAPAS se nám bohužel, stal u více klientů a ty jsme také kontaktovali. Ještě jednou se omlouváme a souhlasíme s Vaším postupem. Asi bychom nejednali jinak. S úctou Damian. Pro jasné porozumnění, prostředky odchází do minuty po dopsání tohoto příspěvku. Věřím, že chápete, že nehoda se přihodit může a nám se to skutečně stalo po 8mi letech provozu poprvé.

Výpis z katalogu o odeslané poště, paní Kováčová: 2014-04-24 08:14:36 Ikona stavu C KOVÁČOVÁ PAVLA, VAPNIK DR. D ADAMO KS:0000 VS:0000000430 SS:0000000000 Ok? Příjmy – jiné 1 340,98 CZK Vážená paní Kováčová, velice se omlouváme, ale chybou komunikace mezi servery se nám dostala poptávka až dnes, pokud trvá zájem, objednávka bude vyřízena dnes a odeslána do 7mi dnů.

admin
      Správce

2014-04-24 10:59:50 Název příjemce KOVÁČOVÁ PAVLA Účet příjemce 000035-5850210277/0100 Částka operace 1 340,98 CZK Datum provedení 2014-04-24 Datum zaúčtování 2014-04-24

S poděkováním za pochopení
      damian

Pavla Kováčová
      Účastník

Dobrý den, vážený pane Damiane, děkuji za pochopení mé reakce, a na oplátku i já velice upřímně chápu vás a rozumím, že se toto může opravdu stát. Tato situace byla pro mě velice nečitelná a nepochopitelná, vzhledem k tomu, že jsem se nemohla dovolat ani na jedno jediné číslo a na emaily také nikdo nereagoval a dny plynuly, já se těšila, a jelikož po vašich avizovaných 10 dnech, kdy měla být objednávka již v pořádku doručena, se nic nedělo a nervozita se tudíž stupňovala s každým dnem…
      Vzhledem k tomu, že vidím, že peníze jste opět převedli zpět na můj účet, a žádaný doplněk mou schránku tedy neuvidí, bych se ráda chtěla zeptat, kam se tedy mohu příště obrátit, pokud
      zaplatím objednávku a nic se nebude dít, nebo mám předem někoho kontaktovat? Koho?

Strava ER4YT se stala mým životním stylem, ale některé nedostatky, jsem chtěla zkusit nahradit právě těmito doplňky… přišlo mi báječné, že se tomu někdo věnuje i na profesionální úrovni tady v Česku, jsem z toho nyní trochu smíšená… časem jsem uvažovala, že bych zkusila i vámi nabízené vzdělání v tomto oboru, ale informací je to opravdu mnoho a tak zatím budu samostudovat a tato věc zůstane nyní jen hypotézou. Pokud byste měl i nějaké rady ohledně tohoto, budu velice vděčná. S pozdravem, Pk_:_S_A

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.