• Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel admin a poslední změna proběhla před 13 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #1626
   Helena
   Účastník

   Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

   Dobrý den,
   nevím,co je to ten secretor a nonsecretor?

  • #1627
   admin
   Správce

   Dobrý den,
   Pro mnoho lidí, znalost jejich krevní skupiny a Rh faktoru je pro aplikaci výživy dle krevních skupin dostačující. Nicméně, někteří jedinci nemusí získat maximální prospěch z výživy dle krevních skupin, dokud nepoznají svůj stav sekretotvorství. Znalost tohoto ukazatele umožní daleko přesněji a maximálně využívat všech výhod výživy dle krevních skupin.

   Lidi dělíme po určení krevní skupiny a Rh faktoru dále dle stavu sekretotvorství a to na vyměšovače a nevyměšovače (secretor a nonsecretor). Vyměšovací stav sekretotvorství je pro jeho nositele zjevnou výhodou, neboť vyměšovač disponuje dodatečnou vrstvou ochrany, kterou nejstarší člověk nedisponoval. Existují potvrzené doklady o tom, že nevyměšovací stav sekretotvorství je geneticky starší, než stav vyměšovací. Stav sekretotvorství vyměšování se jeví kompatibilnějším pro trávicí systém lovce. Předpokládá se, že stav sekretotvorství byl imunologickou adaptací, tudíž i vývojovým procesem, který neustále pokračuje.Pokud jste vyměšovač – jste schopni vyměšovat antigeny do tělesných tekutin (sliny, trávicí šťávy, hleny, sperma a další tekutiny), tvoříte si imunologickou bariéru proti vnějším nepříznivým vlivům prostředí (bakteriální nákazy a infekce, znečištění ovzduší ad.). Jste-li nevyměšovačem, pak se chováte jako "smrtonosná past", neboť nejste sto odolávat patologickým "vetřelcům", aby napadli Váš organismus a postupně působí negativně na Vaše celkové zdraví. Přehled několika oblastí, které jistě ovlivňuje Váš stav sekretotvorství:

   odolnost Vašeho organismu proti invazi bakterií
   přilnavost lektinů a jiných složek potravy citlivých na krevní skupiny, ke tkáni trávicích orgánů
   syndrom X (syndrom inzulínové rezistencce – náchylnost k získání diabetes mellitus)
   rovnováha střevní mikroflóry (bakteriální rovnováha)
   určení významnosti nádorových marketů při diagnóze rakovinnového onemocnění
   schopnost srážlivosti krve
   složení mateřského mléka
   náchylnost organismu k infekcím typu Candida
   síla imunitního systému
   náchylnost k zubním kazům
   vnímavost bakteriím, které způsobují vředy (Helicobakterie, vředová choroba dvanácterníku…)
   relativní riziko rozvoje zánětlivých střevních onemocnění
   vliv na dýchání a vnímavost k virovým onemocněním
   rizikové faktory kardiovaskulárních chorob
   genetická predispozice k alkoholismu a drogovým závislostem a diabetu

   Pro lepší pochopení důležitosti Vašeho stavu sekretotvorství:

   Nositel krevní skupiny 0

   …má podstoupit chirurgický zákrok. Vzhledem k tomu, že obecně má krevní skupina 0 nižší srážlivost krve, je proto náchylnější na komplikace zvýšené krvácivosti. Vyměšovač má navíc malé množství faktoru srážlivosti krve. Z toho plyne fakt, že jste-li vyměšovačem krevní skupiny 0, je u Vás vyšší riziko nekontrolovaného krvácení než u nevyměšovačů téže krevní skupiny.

   Nositel krevní skupiny A

   …praxe ukazuje, že 10%-20% nositelů krevní skupiny A, kteří se stravují dle publikace Výživa a 4 krevní skupiny bez ohledu na stav sekretotvorství, mají určité problémy s relativně vysokou hladinou sacharidů, která se v souvislosti s touto krevní skupinou obvykle uvádí. Většina z této skupiny lidí jsou ženy. Tato skutečnost vznikla tím, že publikace a různé návody byly či ještě stále jsou sestaveny na procentuální většinu – vyměšovače. Dále se zde promítá totální nezodpovědnost pseudoodborníků, kteří zamlčují důležitost stavu sekretotvorství, což je, jak nyní vidíte, trestuhodné a zdraví nebezpečné! Nevyměšovači krevní skupiny A by tedy měli začlenit do své stravy více bílkovin z mořských ryb či drůbeže a omezit přísun jednoduchých sacharidů.

   Ke zjištění stavu sekretotvorství můžete použít následujících testů:

   100% test sekretotvorství ze slin – Saliva test

   Příspěvek editován: Damian, v: 16.06.2007 23:35

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.