Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí
  • Autor
      meggi
      Účastník

Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

Dlouho jsem hledala nějaký puding, který neobsahuje kukuřičný škrob (nevhodný pro všechny krevní skupiny kromě As). Žádný takový se nedalo sehnat, všechny ty Oetkery i jiné jsou celé z kukuřičného škrobu.
      Teď jsme objevili první vlašťovku v Kauflandu, ale kvůli obsahu bramborového škrobu je vhodná jen pro Bs a AB:

[b]STILLA DOLCE PUDING INSTANT (VANILLA) 38gr.[/b]
      (Složení: odtučněné sušené mléko, cukr, modifikovaný bramborový škrob, aromatické látky, barviva.

Asi to složení není nic moc (kvůli tomu modifikovanému škrobu), ale manžel trval na tom, že chce mít pudingy a já zase trvala na tom, aby aspoň neobsahovaly nevhodné složky pro B. :dry:
      Pokud znáte ještě nějaké jiné pudingy z obchodů vhodné pro B nebo nejlépe i pro ostatní skupiny, tak určitě napište! 🙂

Miluše Šimánová
      Účastník

Meggi, tak si kup obyčejný bramborový škrob a vař puding z něj. Většinou dělám kakaový, ten je u nás nejoblíbenější. Přidám prostě do škrobu obyčejné hořké kakao a osladím třtinovým cukrem.

chipushit
      Účastník

Muschil- dobrý nápad, zkusím s rýží…

meggi
      Účastník

Muschil, děkuji moc za tip na vaření domácího pudingu! 🙂 Jenže to má háček, já ty pudingové směsy z obchodu nesháním kvůli sobě, já pudingy vůbec nepotřebuji, mně daleko víc chutná třeba ovesná kaše… to MANŽEL chce mít pro případ, že dostane chuť, nebo když nebudu doma, ve skříni pudingový prášek, aby si ho mohl kdykoli během 5 minut udělat. A jeho teda k žádným "nesmírně náročným a pracným" 😉 variacím s bramborovým škrobem nedonutím. 😆

Miluše Šimánová
      Účastník

Meggi, to není pracné a náročné. Prostě mu vysyp do nějaké plastové nádoby bramborový škrob, který smícháš s kakaovým práškem, odzkoušej na lžíce, kolik ho potřebuješ, aby byl pudink akorát a je hotovo. Místo aby do mléky vysypal pytlík, tak do něj dá cca 2 vrchovaté lžíce směsi. Cukr by tam stejně přidal. Postup vaření je úplně stejný. Na nádobu mu napiš kolik lžic na 1 litr má použít a zvládne to levou zadní.

chipushit
      Účastník

Meggi – nebo odměř po pytlíkách s samouzavíracím lemem:-)

meggi
      Účastník

No dámy, vy jste úžasné, díky díky! :kiss: Takováhle finta by opravdu mohla na manžela zabrat… mimochodem, pro něj je opravdu strašně PRACNÉ A NÁROČNÉ vše, co není kompletně předpřipraveno. 😉
      Ještě poslední prosba – jak udělat ne kakaový, ale dobrý vanilkový puding, aby chutnal tak, jak ten vanilkový kupovaný? Manžel kakaový nemá rád. :S
      Děkuji mnohokrát! 🙂

chipushit
      Účastník

Meggi – přidat do pytlíku kousek vanilky s poznámky – před nasypáním do mléka vyjmout? 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.