• Toto téma obsahuje celkem 9 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel meggi a poslední změna proběhla před 13 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 vláken odpovědí
  • Autor
      meggi
      Účastník

Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

Přátelé, nemáte nějaké rady – tipy, jak vyřešit stravování dítěte ve školce a škole? Trápím se tím už dlouho a čím víc se to blíží, tím jsem z toho zoufalejší. :unsure: Náš Tomášek je od narození bez nevhodných potravin, nedokážu si vůbec představit ten negativní dopad příjmu klasického jídelníčku co nevidět ve školce… zvlášť, když Damian vysvětloval, že po nepřijímání nevhodných potravin organizmus reaguje velmi citlivě na jejich opětovný (a co teprve první!) příjem. Budu vděčná za jakýkoli názor, zkušenost, radu…!!!

Na empatii, která však nevychází ze správného seznamu potravin, byl tento dotaz taky probírán, posuďte sami:

DOTAZ 060107
      Dobrý den, ráda bych se zeptala na takovou jednu osobní věc. Jsem matka 3 dětí ve věku od 4-15 let. Doma se snažím děti stravovat podle našich krevních skupin, bohužel naše školství (ať se jedná o školu mateřskou, základní či střední) v tomto ohledu jaksi je někde mimo.. Dokud jsem byla na mateřské, vařila jsem doma a relativně to šlo. Nyní, když jsem nastoupila do práce a děti se mají stravovat ve školách, kde si v tom lepším případě mohou vybrat z jídel – svíčková s knedlíky a nudle s mákem.. si nevím rady. Mohu se zeptat, jak to řešíte Vy? Nebo jestli neumíte poradit, jak se zachovat, co dělat, aby to na děti mělo co nejmenší dopad? Dát jim velké svačiny a jíst až odpoledne, kdy se všichni dostaneme domů? Jsem bezradná. Nejsem žádná fanatička, ale to, co se dětem v jídelnách podává, to opravdu žasnu.. a divím se, že to rodičům nevadí. (snažila jsem se domluvit s jídelnami, aby byla alespon možnost výběru, kdy jedno jídlo je alespoň vegetariánské, tak mi bylo sděleno, že na extrémní stravování nejsou zařízené a že vaří dle standartů..) Co víc k tomu dodat.. Děkuji za odpověd a přeji krásné dny.
      Oldřiška 4.1.2006

Dobrý den,
      jsem také matka tří dětí :-))
      Jak to řeším já? Přesně tak, jak jste napsala. Do školy dostávají velké svačiny a teplé jídlo mají, až se vrátí ze školy. Rozhodně je pro ně menší zlo jíst teplé jídlo pouze večer, než kdyby jedli to, co jim „ukuchtí“ v jídelnách. Protože vy sama už dnes víte, že jídlo pro děti ve školních i školkových jídelnách se naprosto vůbec neliší od chemických nechutností, které nabízejí naše restaurace. Vše z prášku, instantní, spoustu glutamanu, koření, dochucovadel a ty příšerné kombinace – gulášová polévka a sladké buchty… :-((
      Tak to tedy pro své děti nechci.
      Takže ráno vydatná snídaně (pokud děti ovšem chtějí snídat, jedno mé dítě, stejně jako já nemůže ráno jíst nic, tak pouze pije) – polévka nebo obilná kaše.
      Svačina hodně ovoce, zeleniny, skvělý obložený zdravý chléb s pomazánkovým máslem, pomazánkou luštěninovou či obilnou, tofu, občas sýrem feta nebo kozím, okurka, ledový salát nebo čínské zelí – všichni spolužáci jim závidí. Velkou láhev s pitím.
      A odpoledne polévka – tu si umí ohřát každý sám, a pokud je někdo dospělý doma, teplé druhé jídlo buď připravené ze včerejška nebo čerstvě, podle situace.
      Žádný problém to není, pokud víte, že vaše děti ve školních jídelnách prostě jíst nemohou, pak se vyřeší vše.
      Přeji, ať se vám daří vše, jak chcete.
      MMatoušová

Miluše Šimánová
      Účastník

Ahoj Meggi, ty svačiny jdou ve škole, ve školce si je dost dobře nedovedu představit. Já bych se vydala na průzkum přímo do školky a zkusila se nějak domluvit. Máš v okolí jenom jednu školku? Mám docela dobré zkušenosti s učitelkami v malých školkách, tam bývají hodně vstřícné, ale třeba jsem měla štěstí.

admin
      Správce

Dobrý den, jedna cesta je.
      Kdyby založili příznivci BTD občanské sdružení, mohli by lépe dosáhnout možnosti zařadit BTD do jídelníčku svých dětí ve společném stravování a třeba i označování potravin, aby nemuseli neustále hledat a luštit složení (značka na obalu zaručuje, že daný produkt je schválen pro BTD).
      Jenže, jeden nebo dva lidi toho moc nezmohou. A z vlastní zkušenosti, a myslím si, že to víte i Vy Meggi, ani na sraz se moc zájemců nepřihlásilo, takže si prozatím budeme muset vystačit se svačinami, navíc rozloženými po 2-3 hodinách, což se zatím ve škole všude nepodporuje. Samozřejmě, že téplé jídlo doma po příchodu je velmi vhodné a teplá večeře rovněž;-)

meggi
      Účastník

Moc děkuji za Vaše názory! V té škole si to umím představit daleko lépe, dítě je už větší a mnohé chápe. Ale ta školka mě mrzí z psychologické stránky.. nechci Tomáška izolovat od běžného stravování ostatních dětí, aby se cítil nějaký "jiný" – "divný", aby třeba neměli i ostatní děti blbé poznámky atd. Takhle malý to ještě vůbec nebude dobře chápat a mohl by na to ve školce doplácet začleněním do kolektivu, i jak by se cítil odlišný… :unsure:

Mám tedy velkou prosbu na Damiana:
      Od kdy se může brát Deflect B na eliminaci škodlivých lektinů z příjmu nevhodných potravin? Co se týče školky, začíná se mi to jevit jako nejsnažší řešení. I když ve školce dostane nevhodný oběd, všechny ostatní jídla bude mít prospěšné (prospěšno-neutrální) a tu nevhodnost ze školky vyčistí Deflect. Nebo mám smůlu a Deflect je jen pro dospělé???
      Děkuji moc za odpověď!

admin
      Správce

Dobrý den,
      DEFLECT je doporučován u kojících matek, protože pomáhá předcházet jinak časté infekci uší či HCD u kojence. Dětem lze produkty NAP podávat, nicméně, hlavní slovo by měl mít pediatr…

Příspěvek editován: Damian, v: 19.06.2007 15:27

meggi
      Účastník

To jsem ráda, děkuji! 🙂
      Jen si nejsem jistá, jestli složení Deflectu bude něco dětskému doktorovi vůbec říkat… 😉
      Takže od výrobce tam v příbalových informacích není vůbec žádné omezení, ani pro děti do 3 let, ano?

admin
      Správce

Dobrý den, žádné omezení a podává se pro svou vhodnost při kojení. Lékař by měl ze školy znát funkci bylin.

meggi
      Účastník

Damiane, prosím ještě o vysvětlení k Deflectu. Četla jsem si jeho popis ve Vašich produktech, ale není tam jasně uvedena ta anulace příjmu nevhodných lektinů ze stravy. Chápu tedy dobře, že když začne moje dítě navštěvovat školku a dostane tam uprostřed dne nevhodný oběd, stačí mu dát určenou dávku Deflectu a bude na tom jeho organizmus stejně, jako kdyby žádné nevhodné potraviny nedostal? Nebo je to ještě nějak jinak? Samozřejmě s tím, že všechny ostatní jídla by měl během dne ode mě prospěšné a neutrální…
      Moc děkuji za odpověď!

admin
      Správce

Meggi,
      deflect zabraňuje poškození lektiny před jejich působením v těle. Znamená to tedy, že pokud bude užívat deflect, ten bude bránit tělo v případě příjmu nevhodných lektinů…

meggi
      Účastník

Děkuji. Můžu ještě poprosit o informaci, jakou denní dávku Deflectu bude potřebovat 3 leté dítě sk. B na eliminaci 1 nevhodného jídla (obědu ve školce)?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.