• Pomozte mi porodit! ;o))

Zvolené téma obsahuje celkem 13 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  Zuzana Gillernová a poslední změna proběhla před 10 roky.

• Autor

meggi
      Účastník
      Body(ů): 50,00 Body(ů)
      Hodnocení: Nováček

Damiane, prosím o rady, které jsou pro Bs pokud možno přirozené – přírodní prostaglandiny (mají to být látky vyvolávající děložní kontrakce pro začínající porod).
      Doktoři nechtějí, abych jakkoli přenášela, aby nedocházelo k nežádoucím vlivu na hormony štítné žlázy, tak mi vyhrožují, že pokud neporodím do příštího týdne, zavedou mi vyvolávací tabletu. A z té mám hrůzu, jelikož jsem ji už jednou zažila při prvním porodu a ty bolesti pak byly šílené a museli mi dávat kyslík, protože jsem omdlívala od bolesti a epidurál ani nic jiného už se nemohly dát. Doktorka nám dala domácí úkol, že mám od teď pít každý den deci červeného vína a mít s manželem co nejvíc nechráněného sexu ;-D. A ještě si mám obstarat nějakou pupalku z lékárny…
      Tak se chci zeptat jednak na tu pupalku – jaká to přesně má být, jestli je pro Bs vhodná a v jaké podobě to mám koupit (tablety budou asi s všelijakými škroby a želatinou, tak může být sušená pupalka jako čaj nebo v nějaké jiné podobě?).
      Nebo co jiného je vhodné pro Bs na vyvolání přirozených kontrakcí a otvírání hrdla děložního. Prosííím, aspoň na 4-5cm… ;o))))))))))))))))))))))))))))))))))))
      Díky,
      Meggi (39.tt.)

admin
      Správce
      Body(ů): 1.422,00 Body(ů)

Meggi,
      pupalka dvouletá – OLEJ ke konzumaci, dávku by Vám měla poradit paní doktorka, 4-6.000mg na den orálně působí na asthmatické záchvaty, což je dávka silněji ovlivňující svalstvo, ale paní doktorka určitě bude vědět kolik 🙂
      Sex je jeden z nejlepších tahů pro vyvolání porodu, hlavně ne ve výtahu, to už jsem zažil a bylo to tak tak :-D, ale zabírá to:-D

meggi
      Účastník

Díky za svěření se s Vaší osobní zkušeností… ;o)))))))

A kromě té pupalky dvouleté, není ještě třeba něco podobného nebo účinnějšího a současně vhodnějšího pro Bs? Kdyby ji v lékárně neměli, ať mám i nějaká náhradní řešení…

U toho sexu je problém, že sice vyvolá zdánlivě porod třeba tím, že praskne plodová voda, ale následně se 2 dny nedostavují pravidelné kontrakce, pouze nepravidelné a hrdlo se neotvírá, tak doktoři pak stejně musí zavést vyvolávačku (takhle vypadal můj první porod). No a já bych si ráda pomohla něčím, po čem nerupne plodový vak, ale pouze se dostaví ty pravidelné kontrakce a začne se otvírat hrdlo děložní, takže až pak v porodnici propíchnou plodovou vodu a už se může rodit. Bez vyvolávačky. Z té mám úplnou hrůzu…

Díky,
      Meggi

meggi
      Účastník

Našla jsem na netu nějaké doporučované přirozené prostaglandiny.
      Je z toho nějaká vhodná kombinace pro Bs, kterou mi můžete doporučit?

# KOŘENĚNÉ NÁPOJE: Při „přenášení miminka“ si můžeme pomoci i tímto způsobem. Výsledek se obvykle dostaví až po dvou či třech dnech. Kořeněný čaj si připrvíme: malého zázvoru, 1 polévkové lžíce sporýše lékařského, 12 kusů hřebíčků, 1 kusu skořicové kůry. Tyto všechny přísady přelijeme 1 litrem vroucí vody a necháme 30 minut louhovat. Potom přecedíme, přelijeme do termosky a popíjíme po doušcích během celého dne.

# AROMATERAPIE: Také v tomto případě je nám aromaterapie účinným pomocníkem. Sami doma si můžeme připravit masážní olej na podbříšek, který by nám mohl uvolnit svalstvo. Do 5 lžic mandlového oleje nakapeme 2 kapky 100% éterického oleje z skořice, 2 kapky 100% éterického oleje z hřebíčku, 2 kapky 100% éterického oleje ze zázvoru a 2 kapky 100% éterického oleje z verbeny, smícháme a masírujeme podbříšek. Výborná je i horká koupel s přidáním 5 lžic mléka do něhož nakapeme 4 kapky 100% éterického oleje z levandule. Tato aromakoupel by měla trvat 15 minut.“

Nebo ještě mě napadá, co vzít všechny potraviny, které uvádíte v chameleon jídlech v těhotenství jako nevhodné kvůli možnému vyvolání děložních stahů a začít si je dopřávat ve velkém? ;o))

Díky,
      Meggi

admin
      Správce

Asi byste se měla uvolnit a strach teď pustit z hlavy a tělo se uvolní 🙂

meggi
      Účastník

No jo, chlap, tomu se to mluví… ;o))))

O uvolnění to není. Kdyby to bylo čistě na organizmu, čekal by ještě 2 týdny, kdy vychází termín narození podle početí. To však doktori nezajímá a řídí se termínem dle velikosti plodu na ultrazvuku. Proto mi příští týden dají vyvolávačku at je mimčo připravené nebo ne. A to pak raději než vyvolávačku si chci pomoci přírozenými metodami a přírodními produkty. Mám i osobně lepší zkušenosti s tím, když vezmu iniciativu ohledně zdraví a organizmu do svých rukou a nenechám vše na doktorech… :o)

Alena Podroužková
      Účastník
      Body(ů): 0,00 Body(ů)

Milá Meggi,
      posílala jsem Ti mail, ale nevím, zda platí ta adresa, přes kterou jsem komunikovaly – no, už je to velmi dlouho. Prosím, ozvi se, zda jsi ho dostala. Když tak ajkaTEčKApodZAVINáčseznamTEčKAcz
      Moc vám oběma držím palce. Ajka

meggi
      Účastník

Děkuji za všechny rady a jestli si vzpomenete, tak zítra 20.5. cca od 8 do 12 hod mi držte palce, jdu do porodnice na vyvolání porodu… manžel se holt moc nesnažil, tak mě ta vyvolávačka prostě nemine. ;o)
      Takže od zítřka by měl být na světe další BTĎáček, uvidíme zda B nebo 0. :o))
      Zdravím všechny,
      Meggi

[img size=480]http://4yourtype.eu/profi//images/fbfiles/images/mama_brusko3.jpg[/img]

admin
      Správce

Držíme palce!

meggi
      Účastník

Štastně oznamujeme, že se nám 20.5.2009 narodil Lukášek, 53cm a 3600gr.
      B pozitiv po taťkovi stejně jako první synek, takže jsem jediný negativ v rodině. ;o))))
      Meggi, B-

[img size=570]http://4yourtype.eu/profi//images/fbfiles/images/V_porodnici.jpg[/img]

Alena Podroužková
      Účastník
      Body(ů): 0,00 Body(ů)

Meggi, gratuluju! Je krásňoučkej 🙂

admin
      Správce

Připojuji se ke gratulaci!
      Ať se daří! Zasloužíte si to 😀

Zuzka
      Účastník
      Body(ů): 1,00 Body(ů)

:woohoo: meggi, nebyla jsem tu a taková novina,nádherný chlapeček a očividně spokojený ( zdají se mu jen ty nejsladší sny podle toho krásného úsměvu :cheer: )

Mooooooc gratulací….užívejte si miminka, doufám, že bude to nejhodnější za to, jaká jsteVy na nás, zuzka

Zuzana Gillernová
      Účastník
      Body(ů): 2,00 Body(ů)

Zdravím meggi a rovněž se připojuji ke gratulaci k mimču a přeji hlavně hodně zdravíčka.

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.