• Toto téma obsahuje celkem 12 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel meggi a poslední změna proběhla před 13 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1340
   veraleva
   Účastník

   Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

   Chtěla jsem se zeptat, jaké používáte oleje na vaření. Já nejčastěji olivový, ale nejsem si jistá, zda je na něm vhodné smažit cibulku třeba pod polévku.
   Strašně ráda bych si koupila čistý řepkový olej, ale našla jsem ho pouze na stránkách pro motoristy. Také bych se chtěla zeptat, zda někdo používá olej sezamový, ten se dá koupit, ale bojím se, že bude také tak aromatický jako olivový, čož je u nás doma trochu problém.
   Já tedy používám kousek másla a trochu olivového oleje, to ještě projde.

  • #1342
   chipushit
   Účastník

   Ahojky, řepkový na smažení nebo sojový.Lze i olivový, ale ten dávám jen do salátů jako panenský.

   Pokud bys někde četla kanolový olej, tak ten je taky řepkový – z nějaké vyšlechtěné řepky. Moc nepochopila:-)

   Na ochucení máslo.

  • #1344
   veraleva
   Účastník

   Chipushit, ale sojový je pro nulky nevhodný.

   Kde prosím kupuješ ten řepkový?

  • #1345
   veraleva
   Účastník

   Chipushit, ale sojový je pro nulky nevhodný.

   Kde prosím kupuješ ten řepkový?

  • #1346
   chipushit
   Účastník

   No tos mě dostala:-)… Brala jsem, že když mohu mouku a mléko, mohu i olej… To je průšvih… Jdu ho věnovat sousedce…

   Řepkový jsem koupila normálně v obchodě. Nevzpomenu si na název.

  • #1348
   veraleva
   Účastník

   Chipushit, vidíš a tím se smrskl výběr na ten řepkový, který jsem nevěděla, že se fakt dá čistý koupit, sezamový a ten olivový, který je aromatický. Proto jsem to téma založila.
   Ale vlastně jsme si poradily vzájemně. Já vím, že se dá koupit řepkový, ty že sojový ne.
   Dík.

  • #1353
   Miluše Šimánová
   Účastník

   Veralevo, zkoušela jsi olivový olej POMACE? Je to z druhého lisování, s přidáním 5% panenského olivového oleje a je vhodný na smažení. Přijde mi, že není tolik aromatický a cena je kolem 70 Kč za litr v Tescu. Mívají jej i v akci za 64 Kč.

  • #1356
   meggi
   Účastník

   Přesně jak píše mushil! Veralevo, já používám olivový olej Pomace Amphora už rok a NIKDO necítí žádné olivové aroma!!! 🙂
   A tím myslím jak my s manželem, tak všechny návštěvy, co u nás za ten rok jedly. Takže buď jsme všichni ztratili chuť nebo čich :laugh: , nebo je tenhle olivový olej určený PRO TEPELNOU ÚPRAVU opravdu nearomatický. Do buchet a koláčů používám olivový olej extra virgin, ale asi tím, že kupuji nejlevnější značky v akci, tak ani ty nejsou v buchtách cítit – opravdu si návštěvy pochvalují, a to i povahy, které by se hned ozvaly, kdyby jim něco "nevonělo". 😆

   Pokud bych byla nulka a měla dost financí, tak si kupuji prospěšný olivový, pokud bych při téhle výživě byla nucena počítat každou korunu, tak bych kupovala neutrální řepkový nebo palmový.

   Příspěvek editován: meggi, v: 07.02.2007 14:57

  • #1357
   chipushit
   Účastník

   Meggi – zkusím… Díky…

   Jinak mi kolegyně přivezla z Klatov 2 řepkové oleje, jeden klasický a druhý lisovaný za studena… Vyzkouším a napíšu…

  • #1361
   Alena Podroužková
   Účastník

   Já používám Kreolis olivový. Je v obou verzích-panenský i pomace na tepelnou úpravu. Obecně mám prozkoumané, že mi chutnají oleje řecké ne španělské-ty mají "divnou" příchuť. Smažím na oleji z jader hroznového vína – mohou ho všechny skupiny a i málo prská.

  • #1363
   meggi
   Účastník

   Ajinko, mohla bys prosím napsat, jaké jsou to cenové relace? Ty Kreolis olivové i ten z jader hroznového vína. Ten hroznový je už pro B asi jen neutrální, ne prospěšný jako olivový, že? :whistle:

  • #1392
   Alena Podroužková
   Účastník

   Oleje kupuji v Kauflandu (Benešov). Olivové jsou 0,75l 119,- a 159,- Ten hroznový je 0,5l a tam si nejsem jistá cenou – tuším 59,-.

  • #1428
   meggi
   Účastník

   Muschil, prosím Tě, jaký kupuješ olivový olej extra virgin? Já kupovala celý rok Borges, nebyl v buchtách a koláčích vůbec cítit… a teď jsme koupili nějakou jinou značku, ještě k tomu dražší – a výsledek je hrozný, tenhle jiný olej je ve všem cítit, opravdu to je docela zásadní rozdíl! :sick:
   Máš nějaké prověřené značky, které nejsou aromatické? Taky byl v akci v Kauflandu olivový olej pro tepelnou úpravu Pomace značka Giana – nevíš, jestli je podobně nearomatický jako Amphora?

   Příspěvek editován: meggi, v: 27.03.2007 20:37

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 vláken odpovědí
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.