• Mladý ječmen

  Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 9 roky, 9 měsíci.

  • Autor
   Příspěvky
  • #2630

   Martina
   Účastník
   Body(ů): 1,00 Body(ů)
   Hodnocení: Nováček

   Dobrý den Damiane, jak se BTD staví k novodobému fenoménu s názvem mladý ječmen? Všichni o něm mluví v superlativech, ovšem ječmen je pro nulky nevhodný, pro ostatní je neutrální. Je rozdíl mezi zrnem a výhonkem?

   Konkrétně by mě zajímal ten od Green Ways, prý je jako jediný a samozřejmě na trhu nejdražší, aplikovatelný i pro děti.

   Děkuji za odpověď.

  • #2633

   admin
   Správce
   Body(ů): 722,00 Body(ů)
   Hodnocení: Nováček

   🙂 Novodobý fenomén v podobě výhonků, klíčku, tráv je vhodný pro každou krevní skupinu, pokud není součástí nějakého produktu, který je mísen s danou potravinou.
   Jednak jde o spolupůsobení mezi sebou, což je vždy třeba zvážit a produkty, které obsahují výtažky nevhodných potravin pro danou krevní skupinu.

   ANO, doporučit mladý ječmen lze každé krevní skupině. Skutečně záleží na stáří – vzrůstu rostliny, protože v každém období se mění poměr sachridů a bílkovin mezi sebou a to je třeba u nulky rozhodujícím kritériem u chleba z klíčků pšenice…

  • #2635

   Martina
   Účastník
   Body(ů): 1,00 Body(ů)
   Hodnocení: Nováček

   Děkuji Damiane za vyčerpávající odpověď. Ten produkt od GW Intl. je čistý mladý ječmen, takže bych ho mohla zkusit. Nakousl jste klíčení, pokud bych se pokusila o chléb z naklíčené špaldy, věděl byste jak dlouho mám nechat zrní klíčit?

  • #2637

   admin
   Správce
   Body(ů): 722,00 Body(ů)
   Hodnocení: Nováček

   Klíčení je do jednoho centimetru a do 3 dnů. Co je nad, už se tvoří škrob a mění se poměr vitamínů, ubývá kys. pantothenová, a další změny, které zapřičiňují, že se stává pšenice později hrozbou pro krevní skupinu 0.

  Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.