• Toto téma obsahuje celkem 11 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel admin a poslední změna proběhla před 13 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 vláken odpovědí
  • Autor
      Iveta Novotná
      Účastník

Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

Jsem začátečník a moc se nevyznám, ale nikde jsem nečetla, jestli můžu jíst margarín, používat na pečení Heru, když jsem skupina A a tyto produkty jsou z rostlinných tuků a olejů. Mohl by jste mi prosim někdo poradit ?? Děkuji moc.. S pozdravem Iv.:)

meggi
      Účastník

Zdravím Ivik, posílám kopii dřívější odpovědi v diskuzi: 🙂

http://dieta-podle-krevnich-skupin.cz/index.php?option=com_joomlaboard&Itemid=88888948&func=view&id=385&catid=19

HERA,OMEGA,IVA,PALMOVÝ TUK – 02.12.2006 00:07
      chipushit napsal:

Milý Damiáne, blíže se svátky – pečení cukroví apod.
      0 může používat máslo, ale co ostatní skupiny – mohou použít třeba Heru nebo jiný rostlinný tuk? A jak je to se ztuženým tukem – IVA, Omega?

Vážená chipushit,
      co se týká našich známých ztužených pokrmových tuků, tam je vhodné zohlednit jejich složení a také množství, které v daném časovém úseku spotřebujete. Jde o Vánoce, takže je možné, že nám návštěva něco přinese a jak učím svoje dítka, dary se neodmítají. Takže pokud v průběhu Vánoc narazíte na nějaký ten nevhodný kousek jídla, nedělejte si vrásky. Pokud ale chcete v rodině napéci co nejvhodněji, jak je to u nás možné, podívejme se na zmiňované tuky.

HERA – nízký obsah trans kyselin je velmi pozitivni zpráva, složení z rostlinných tuků, základem je řepkový olej, dále palmový. Obsah tuku – 75%.
      PALMOVÝ TUK – Obsah tuku 100% – vysoký obsah trans kyselin.
      HERA, PALMOVÝ TUK
      As/0 An/0 Os/0 On/- Bs/- Bn/- ABs/0 ABn/0
      PALMOVÝ TUK je možno koupit např. zde: http://www.biosfera.cz/product_info.php/cPath/38_46/products_id/1660? osCsid=1d2d7b393670ea343e80e8ed27afb70c

OMEGA- vysoký obsah trans kyselin má negativní vliv na zdraví obecně. OMEGA je tvořena kombinací živočišných tuků s rostlinnými a ztuženými tuky. Díky vysokému obsahu trans kyselin je vhodný na vysokotepelné zpracování. Vzhledem k živočišné části tuků (vepřové), není vhodný pro BTD. Obsah tuku – 100%.
      OMEGA
      As/- An/- Os/- On/- Bs/- Bn/- ABs/- ABn/-

Iveta Novotná
      Účastník

Děkuji moc, ale není tam napsaný jestli můžu třeba Perlu, Ramu atd. Našla jsem Pomazánkový rostlinný tuk s olivovým olejem BERTOLLI. A chci se zeptat, jestli ho jako skupina A můžu. S pozdravem Iv.

meggi
      Účastník

To je pravda, tak to poprosíme o podrobnější odpověď Damiana. 😉
      Já bohužel neznám složení Ramy, Flory, Perly atd., tak neumím posoudit vhodnost, ale jelikož áčko může snad vše rostlinné, určitě bude většina těch kvalitnějších rostlinných másel a tuků vhodná. Něco se mi zdá, že reklama na Ramu uvádí řepku olejku, ta je pro áčko neutrální. Ale pokud nějaký rostlinný tuk obsahuje dokonce olivový olej, tak je pro áčko přímo prospěšný, ten bych hned používala – pokud i chutná dobře. 🙂

Iveta Novotná
      Účastník

Tak složení Perly je :voda, rostlinné oleje a tuky, jedlá sůl, emulgátor monoglycerid mastných kyselin, vitamínový mix, regulátor kyselosti (kyselina citronová), barvivo (kurkumin), přírodní identické máslové aroma, vitamim A, vitamin D3.

Bertolli :Rostlinný roztiretelný pomazánkový tuk (48%) s olivovým olejem (25%).
      Složení : voda, rostlinné oleje a tuky(z toho extra panenský olivový olej 13%, rafinovaný olivový olej 12%), jedlá sůl,lecitin, emulgátor (monoglycerid mastných kyselin), sušená syrovátka, konzervant (sorbát draselný), regulátor kyselosti (kyselina citronová), barvivo (annato, kurkumin), aroma, vitamin A, E a D3.
      To je asi tak vše. 😉

meggi
      Účastník

Hmm… tak nevím, jaký bude mít názor Damian, ale u toho olivového rostlinného tuku čtu sušenou syrovátku, která je pro A-sekretora nevhodná. :unsure:
      Což je škoda, protože jinak vypadal pro áčko úplně ideální. 🙁 Ta Perla nemá dle seznamu potravin nic nevhodného, otázkou je to přírodní identické máslové aroma, ale jelikož to není přímo máslo, zřejmě bude máslové aroma méně nevhodné, než sušená syrovátka… takže asi Perla vhodnější než ten Bertolli.
      Ještě posoudí odborník Damian. 😉

Iveta Novotná
      Účastník

B) Tak to jsem taky zvědavá. Jinak jsem se chtěla zeptat. Jsem dost hubená, pomůže mi toto stravování nabrat na ideální váhu ?? Já mám strach, abych nehubla.:( Jinak moc děkuji za Vaše odpovědi a přeju krásnej den;) 🙂

admin
      Správce

Dobrý den,
      výživa podle krevních skupin je určena i pro získání váhy na váhu optimální. Je vhodná konzultace Vašich současných stravovacích návyků a zdravotního stavu.

admin
      Správce

Dobrý den,
      co se týká rostlinných tuků, jsou prospěšné pro Váš typ. Je ale vhodné preferovat jasné složení, které bude pro Vás neutrální až prospěšné. U produktů, kde nejsou specifikovány konkrétní tuky ve složení, je malá nápověda cena. Pokud je nízká, lze se domnívat, že bude obsahovat vysoký obsah trans kyselin, které nejsou zdraví prospěšné obecně. Produkty obsahující vyšší procento olivového oleje jsou vhodnější.

Iveta Novotná
      Účastník

Děkuji moc za Vaši odpověď…

Iveta Novotná
      Účastník

Dobrý den…Nevim kde se mám dovědět, dočíst po čem bych jako skupina A (nevim jestli vyměšovač, či nevyměšovač)mohla nabrat na váze. Píšete konzultovat stravovací návyky a zdravotní stav, ale kde ? Moc děkuji. Přeju krásný den 🙂

admin
      Správce

Dobrý den,
      pokud máte zájem o konzultace do úvodu výživy podle krevních typů, bylo by vhodné obrátit se na certifikované odborníky na BTD. Pokud jste z Prahy či okolí, ordinační den je středa, po předchozím objednání. Pokud jste z Kolína či okolí, ordinační den je úterý, čtvrtek po předchozím objednání. Konzultační hodina vyjde na 350,- Kč.
      Další cesta je samostudium v již dostupných informacích na našich stránkách.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.