• Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel admin a poslední změna proběhla před 13 roky a 11 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
  • Autor
      Miluše Šimánová
      Účastník

Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

Damiáne, prosím Vás, u Lewis Blood testu je návod v angličtině. Já umím anglicky jenom koukat a mlčet. Nemohl byste mi stručně vysvětlit jak mám správně nabrat vzorek? A mám to poslat jenom v té fialové obálce?? Díky moc.

admin
      Správce

Dobrý den,
      k provedení odběru krve z prstu pro Lewis test:
      V obálce jste obdržela 2ks lancety, 1ks odběrní nádobky (malá s dvěma ryskami), 1ks obal na tuto nádobku, tampón s desinfekcí, obálku (fialová) s adresou laboratoře ve Velké Británii (UK).

Postup odběru:

Pro úspěšný odběr je vhodné si před odběrem krve z prstu, omývat ruce co nejteplejší vodou, aby došlo k prokrvení prstů.
      Dále si připravíte lancetu tak, že kroutivým tahem odstraníte její tenkou část na jejím konci (transportní špička). Nástroj, který provede drobný vpich do prstu, zůstává ukryt uvnitř.
      Pak si otřete odběrní místo desinfekčním tamponem.
      Lancetu bez transportní špičky sevřete mezi palec a ukazovák tak, že špičku přiložíte na ukazovák a širší konec přiložíte k palci.
      Nyní STLAČTE palcem proti ukazováku. Stiskem aktivujete lancetu a ta provede drobný vpich do prstu.
      Uchopte odběrní nádobku a odeberte do ní tolik krve, aby dosahovala po horní rysku. Doporučuji masírovat prst od dlaně ke konečku a tím vytlačujete krev z ranky na prstu.
      Po naplnění odběrní nádobky tuto vložíte do přiložené kulaté krabičky, vyplníte Vaše údaje jako je jméno, krevní skupina, datum odběru… Do políček na tomto formuláři bych Vám doporučil zapsat náš e-mail (lewis@4yourtype.eu), result je v angličtině, přeložíme jej a přepošleme. NEZAPOMEŇTE se podepsat, jinak test neprovedou.
      Nádobku vložíte do fialové obálky, zalepíte, opíšete si adresu a doporučuji vložit fialovou obálku do polstrované obálky (asi 8Kč – prodej na poště) a doporučeně nebo normálně odešlete do země United Kingdom (ta tam není uvedenena). Doporučuji odběr udělat v pondělí a týž den odeslat, aby vzorek pokud možno někde neležel zbytečně.

Pokud není něco jasné, doporučuji si prohlédnout český manuál k oběru vzorku krve na ABO Rh test. Technika odběru je obdobná (zde jsou i obrázky).

Pokud není něco jasné, rád Vám odpovím, můžete mi odeslat osobní zprávu s texty, které potřebujete upřesnit (Name – jméno, date of collect – datum odběru).

Hezký den

Příspěvek editován: Damian, v: 06.12.2006 14:32

Miluše Šimánová
      Účastník

Děkuji, teď už by to mělo být jasné:)

chipushit
      Účastník

Ahoj, konečně mi odpověděli z Karlova nám. na Lewise

Tuto podskupinu vyšetřuje pracoviště Hematologie VFN Ke Karlovu 2 ( areál Dětské kliniky) tel. 22496 7639

admin
      Správce

Dobrý den,

to je dobrá zpráva chipushit 🙂
      Já jsem se setkával spíše s neochotou laboratoří vůbec přijmout klienta, byť platícího:)

Zajímala by mne cena. Pokud bude lepší (což by mohla), než "u nás", zjednodušilo by to přístup k účinnější aplikaci BTD a přírodní terapie.

Pak bychom to zařadili do kontaktů a mohli bychom LEwis test přestat dovážet z UK.

Díky za případné info.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.