• Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel meggi a poslední změna proběhla před 13 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí
  • Autor
      meggi
      Účastník

Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

Nemáte zkušenosti se sojovým mlékem "100% sojový nápoj Soya Drink 1L" od slovenské Tatranské mliekarne http://www.tami.sk? Překvapila mě velice jeho cena – v ne nejlevnější zdravé výživě stál 29,50Kč. Kamoška před časem říkala, že kdyby se chtěla stravovat podle téhle výživy a kupovat si sojové mléko, které jako 0 může a které jí chutná, tak za něj dá 80Sk. I když to přepočtu na české, tak je to pořád nějaké drahé, proti tomuhle, které jsem našla. Nevíte, jestli je teda tohle mléko dobré a jestli se dá používat i při vaření? Bylo by to docela výhodné, když rýžové mléko stojí i v Kauflandu 65Kč a ještě možná obsahuje nějaké kukuřičné škroby nebo jiné nevhodné složky pro 0. Tohle levné slovenské sojové mléko obsahuje jen sojové boby, glukozu, sul, vitamin B12. 🙂

chipushit
      Účastník

Meggi, bohužel. Vůbec jsem nikde nenašla sojové mléko bez kukuřičného škrobu. Tekuté nevypotřebuju a je mi líto ho vylívat..

meggi
      Účastník

chipushit, takže si kupuješ jen sojové sušené? a proč je těžké vypotřebovat to krabicové sojové tekuté? není dobré nebo se z něj nedá uvařit třeba ovesná, rýžová, jáhelná kaše a jiné mléčné jídla, omáčky, palačinky, do buchet…? pak by to znamenalo, že je k vaření a pečení dobré jen to rýžové, to by bylo blbý… těšila jsem se, že jsem objevila kvalitní levné sojové mléko pro 0 a pro As dokonce prospěšné. ale pokud se nedá v kuchyni moc využít, tak to asi ztrácí smysl. 🙁

chipushit
      Účastník

Meggi, vařím jen na chalupě. JE velice chutné, jen obsahuje tu kukuřici. Ani nemusím sladit – právě díky té kukuřici.

Nyní před vánoci si rýžové tekuté koupím, budu více vařit – už mám recepty na vánoční cukroví.

meggi
      Účastník

jéé a neuděláš pokusnýho králíka, že bys otestovala to levné slovenské sojové mléko? 😉 opravdu neobshauje žádnou nevhodnou složku pro 0 ani A, takže bude i zdravější, než ty co kupuješ s kukuřicí. a určitě ho budou mít v hodně zdravých výživách a cenově se ti to tedy oplatí víc než tekuté rýžové… 🙂

chipushit
      Účastník

Ráda udělám pokusného králíka a vyzkouším. Jen co ho objevím.
      Včera proběhala asi 6 zdravých výživ. Všude jen Zajíc s kukuřicí a celozrná mouka…

meggi
      Účastník

a jejda, to jsem nečekala, že nebude k sehnání. děkuji za obětavost! zkus se zeptat na jejich mailu:
      tamib@volny.cz
      kam ve vašem městě ten sojový nápoj dodávají. možná, že by to mohlo mít i takové tesco apod.? na tom jejich webu:
      http://www.tami.sk/cz/index.php?go=uvod
      píšou, že jejich výrobky prodávají jak malé obchůdky, tak nadnárodní společnosti… B)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.