• Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel admin a poslední změna proběhla před 13 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
  • Autor
      meggi
      Účastník

Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

Pro béčko a nulky jsou téměř všechny rostlinné oleje nevhodné. Současně je jak z hlediska BTD, tak pro děti do 3 let nevhodné sířené sušené ovoce.
      Poradíte prosím, které rozinky tedy kupovat? Nemůžu objevit rozinky nesířené a přitom nepotřené olejem (většinou slunečnicovým, stejně tak jsou potřené i sušené brusinky, borůvky a další). V normálních obchodech, ve zdravých výživách, i v eshopech s bio sortimentem jsou buď jen sířené rozinky (za to ale matné, bez oleje), nebo nesířené bio, ale vždy lesklé od oleje, i když ve složení toto třeba vůbec neuvedou.
      Pokud znáte rozinky nesířené a současně bez rostlinných olejů, sem s nimi! Prosím o značku, výrobce! :kiss:
      Pokud takové nejsou, které z výše uvedených radši kupovat? Předpokládám, že ty nesířené bio, s olejem. Damiane? 🙂

Miluše Šimánová
      Účastník

Meggi, já kupuji biorozinky a ten olej přehlížím, protože buď je sušené ovoce potřené olejem nebo je doslazované (ananas, papaya). Asi by bylo řešením vyrábět si vlastní sušené ovoce, ale na to jsem zatím líná. Kdoví – třeba se k tomu jednou dokopu.

admin
      Správce

Dobrý den,
      nesířené rozinky prodává Rozmarýna zde http://www.rozmaryna.cz/obchod/product_info.php?products_id=1187 Zda jsou potřeny slunečnicovým olejem, není uvedeno. Obecně jsou nesířené rozinky lepším zdrojem výživy, než sířené. Sířené ovoce není vhodné pro děti do 3 let, astmatiky, hyperaktivní děti. Takto upravené potraviny mohou vyvolávat alergii.

meggi
      Účastník

Děkuji Damiane, tyhle rozinky mám doma také – z Biosféry. Ale i u nich je ten lesk jako od oleje. Někteří výrobci to právě vůbec ve složení neuvádí, i když tam ten olej zjevně je. Ale samozřejmě souhlasím i s muschil, budu i nadále radši volit bio rozinky s olejem, než ty sířené.

meggi
      Účastník

Tak zmíněné rozinky obsahují 0,5% rostlinného oleje, na dalším balení jsem to už našla i ve složení na zadní straně.

Problém je, že chuť rozinek s olejem je teď pro mě strašně nepříjemná, dost mi tam ten olej vadí. V minulosti jsem to ani necítila, nyní po odvyknutí si od těchto olejů je to pro mě výrazná rušivá chuť. :sick:

Damiane, mám upřesněný dotaz na vhodnost. 😉
      Když nejsem dítě do 3 let, ani hyperaktivní, ani astmatik, ani žádné další zdravotní problémy – škodí v mém béčkovém organizmu více nevhodné lektiny rostlinného oleje nebo siřidlo? S tím, že se sýřené sušené ovoce před konzumací důkladně propláchne až vypere horkou vodou… B)

Příspěvek upravil: meggi, o: 27/07/2007 22:43

admin
      Správce

Dobrý den,
      přikláním se raději k oleji, než k síření:) Myslím tím, že méně nevhodné jsou naolejované rozinky. Pokud je nebud jíst na kila:)

Příspěvek upravil: Damian, o: 03/08/2007 09:04

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.