Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #705
   Miluše Šimánová
   Účastník

   Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

   V poslední době se objevila v prodejnách zdravé výživy konopná semínka, obsahující Omega 3 a Omega 6 a konopná mouka. Jedná se o výrobky německé společnosti Half and Natur. Jsou vhodná pro skupinu B?

  • #706
   admin
   Správce

   Dobrý den muschil,

   Konopný olej a semeno obsahují 57% linoliec kyseliny a 19% linolenic kyseliny, v poměru tři ku jednomu, který odpovídá našim výživovým potřebám. Toto jsou esenciální mastné kyseliny, které tělo nedokáže vyrobit a proto je musíme dodávat z externích zdrojů. Nejlepším zdrojem jsou oleje z čerstvě mletých zrn a celých semen. Ale zpracováním mletím či drcením se tyto složky velice rychle ztrácí. Tyto kyseliny jsou stavení bloky delších řetězců tuků, jako eicosapentaenoic kyselina a kyselina docosahexaenová, které se vyskytují přirozeně v tuku chladnokrevných ryb jako sardinky, makrela obecná, losos, sleď a v malém rozsahu i tuňák.
   Lektin obsažený v marihuaně, která ačkoli není ABO specifický, tvoří vazbu ke glukóze, asi nejhojnějšímu cukru v těle. Některé odrůdy konopí vykazují obsah lektinu, schopného vazby ke galaktóze a fukóze, nastolující otázku o přiměřenosti užívání u krevní skupiny O a B.

   Bezpečné? Konopný olej a semeno jsou nepochybně bezpečné a pro některé lidi to může být žádoucí zdroj esenciálních mastných kyselin. Nicméně, jestli jste v typu zaměstnání, které vyžaduje pravidelné testování na drogy, bylo by vhodnější se produktům z Cannabis sativa vyhnout.

   Protože nevidím, jakou máte krevní skupinu (můžete si nastavit avatara v Moje nastavení), shrnu to obecně:

   I přes obecně prospěšný přínos z Cannabis sativa, by měla krevní skupina O a B VYHNOUT SE produktům z Cannabis sativa obecně, pro zvýšené riziko možnosti výskytu psychických poruch u těchto skupin.

   Příspěvek editován: Damian, v: 15.11.2006 12:15

  • #707
   Miluše Šimánová
   Účastník

   Děkuji za odpověď. Avatara už jsem nastavila.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.