• Toto téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel admin a poslední změna proběhla před 11 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí
  • Autor
      meggi
      Účastník

Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

Damiane, chtěla bych poprosit o bližší vysvětlení vhodnosti čaje z maliníku. Pro které skupiny je prospěšný, pro které třeba jen neutrální? Zajímá mě případná souvislost jeho tradovaných účinků na pozitivní ovlivnění porodu s krevními skupinami. Část žen uvádí, že jim významně pomohl, další se shodnou, že jeho pitím nezaznamenaly vůbec žádné rozdíly mezi prvním a druhým těhotenstvím, některým se prý dokonce jeho pitím až nežádoucně předčasně dostavily porodní stahy… Nemůže hrát významnější pozitivní roly právě u těch skupin, pro které je prospěšný dle téhle výživy? A jsem já ta vyvolená? :laugh:

Také bych se chtěla zeptat na Vaše doporučení čaje maliníku v těhotenství sk. B u Vašeho článku "Vitamíny a doplňky u těhotných béček". Je tím myšleno, že se má pít už od začátku těhotenství? Hodně jsem toho na internetu o maliníku při prvním těhotenství pročítala a často se upozorňovalo na to, že se v žádném případě nemá pít dříve, než od 34.-36. týdne těhotenství, aby právě neurychlil předčasně porod kvůli svým vlivům na dělohu v pokročilém stadiu těhotenství. Jak to tedy je?
      Předem moc děkuji! 🙂

admin
      Správce

Dobrý den,
      čaj z listu maliníku se v prvním trimestru užívá proti nevolnosti v dávce 2 šálky denně. V třetím trimestru pak maliník působí na děložní svalstvo.

Abych upřesnil, nepije se čaj z maliníku pravidelně od prvního trimestru, maliník se objeví v jídelníčku každý den právě až ve třetím trimestru.

Bude-li maminka trpět ranní nevolností, pak jí může předcházet pitím čaje z maliníku, nebo za stejným účelem Vámi objevený čaj. Ale jako bylinu, v případě nevolností. Ve třetím trimestru je tento čaj vhodný pro všechny ABO typy.

Na denním pořád bude na snídani šípkový čaj pro první trimestr u všech ABO typů. Šípkový čaj – z plodu šípku – je nejlépe dostupný a pro tělo velmi přívetivý zdroj vitamínu C.

Příspěvek upravil: Damian, o: 25/08/2007 14:03

meggi
      Účastník

Děkuji moc, šípkový čaj popíjím. 🙂
      A můžu poprosit o tu vhodnost maliníku pro jednotlivé krevní skupiny? 😉

meggi
      Účastník

Dobrý den Damiane, ráda bych navázala na Vaši loňskou odpověď k pití čajů v těhotenství. Pročítám si znovu Váš příspěvek a z něho mi vychází, že čaj z maliníku se má pít v 1. trimestru při nevolnostech a ve 3. trimestru pro usnadnění porodu. Těhotenský čaj Apotheke píšete také popíjet jen v případě nevolností a pak ve 3. trimestru. Šípkový čaj píšete, že je vhodný pro 1. trimestr u všech kr.typů.
      Takže jsem teď na pochybách, co mám vlastně pít za čaje ve 2. trimestru??? Maliníkový, těhotenský Apotheke ani šípkový ne? Mám zájem o čaje, aby v těchto mrazech i trochu zahřály, takže ne jen pití vlažné vody jako zdroj tekutin. ;o)
      Mátový čaj jsem zkoušela už v 1. trimestru a bohužel mi z něj naopak bylo ještě více nevolno, to samé i teď, asi se to v těhotenství změnilo, před tím mi totiž vždy dělal dobře.
      Heřmánkový čaj bych zase zvolila spíše v případe nachlazení, ne pro každý den.
      Tak jaké čaje jsou vhodné pro každodenní pití ve 2. trimestru u Bs?
      Aby byly i prospěšné, ne jen neutrální jako většina ovocných. Doufala jsem, že právě ten šípkový je vhodný po celou dobu těhotenství…

admin
      Správce

Ve druhém trimestru krevní skupiny B, můžeme pít čaje obsahující heřmánek 1-2 hrnky denně, mátu 2-3 hrnky denně, maliník 2 hrnky denně, šípkový 2-3 hrnky denně, kopřivu žahavku 2 šálky denně při příznacích alergie.

meggi
      Účastník

Prosím o upřesnění pití maliníku před porodem (4 týdny) a po porodu (6 týdnů).
      Je pravda, že mi pití maliníku měsíc před porodem výrazněji ulehčí porod? V jakém množství kolikrát denně se musí pít, aby to mělo efekt?
      A kolikrát denně se má pít maliník po porodu, aby pomohl výrazněji stahování a hojení dělohy, příp. ještě dalším poporodním procesům?
      Díky za odpověď,
      Meggi

admin
      Správce

Ano, Meggi,
      čaj z maliníku v tomto období může napomoci k vyvolání porodu a stimuluje tvorbu mléka.
      Dávka je individuální, ale dvakrát denně šálek by mohlo napomoci nebo 20 kapek tinktury denně. Vyšší dávka je samozřejmě spouštěčem možného porodu, buďte připravená.
      Jinak obsahuje mimo jiné také železo 🙂
      Po porodu můžete zařadit čaj v prvních dnech také dvakrát denně nebo ve formě tinktury 15 kapek denně.
      Hojení pomůže BROMELAIN a CLEARCAL nebo PHYTOCAL

meggi
      Účastník

No právě už ten čaj z maliníku piju 2x denně asi 3-4 týdny a vůbec nic se neděje, tedy mívám po něm různě silné „porodní“ bolesti, ale zatím se vůbec neotvírám, nespouští to žádné porodní procesy…. tak jestli je dobré tu dávku zvýšit aspoň na 3
      šálky denně, aby se něco dělo. ;o)
      Díky,
      Meggi

admin
      Správce

Každé zvýšení dávky může napomoci, tři šálky v tomto období by mohly pomoci. Popíjet průběžně celý den…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.