Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí
  • Autor
      meggi
      Účastník

Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

Pro všechny nulky, béčka a ábéčka, kterým se hodí uzenina ze superprospěšného (pro ABn neutrálního) jehněčího a skopového:

[b]Jehněčí klobásy Procházka, ze 100% jehněčího a skopového masa, v Makru od 2.4 do 17.4.[/b]
      – vypadají jako debrecínské párky, ale mají název jehněčí klobásy, je to vakuově baleno, akční cena myslím kolem 120kč/kg!

Pro nulky a béčka je to na našem trhu snad nejpřijatelnější uzenina, u všech krůtích nebo kuřecích párků a klobás je i vepřové, ale i kdyby nebylo, pro béčka je krůta pouze neutrální, pro nulky je rovněž pouze neutrální krůta i kuře. Jehněčí a skopové (jehněčí)je pro obě prospěšné (pro 0n pouze skopové).
      Pro ábéčko to taky vidím na velmi dobrou uzeninu, protože jinak běžně zbývá ábéčku uzenina z krůty a tam je právě to škodlivé vepřové. Tady má ábéčko čistý podíl bez vepřového nebo kuřecího.

Myslím, že tam je ve složení nějaké koření nebo škrob, ale to je nic proti tomu, že jsou jinak díky tomu jehněčímu prospěšné a že si tak můžete udělat jídla s uzeninou, ze kterých díky té prospěšnosti ještě zhubnete nebo si ozdravíte organizmus (u mě to tak spolehlivě funguje s těmito párky). 😉
      Už jsme je několik měsíců nemohli sehnat, tak teď bude velký nálet na Makro a zásoba do mražáku! :laugh:
      Příklad, kam se výborně hodí (uvádím pro béčko):
      do bryndzových halušek namísto slaniny, do strapaček, do bramborového guláše, do bramboráku, do špaget, do palačinek se špenátem, do slovenské kapustnice, do kelového prívarku… atd. atd. 😛

Miluše Šimánová
      Účastník

SUPER, vrhnu se do Makra do regálu uzenin, kterému se snažím vyhýbat velikánským obloukem. Vždycky to vezmu rovnou cestou mezi zeleninu a houby a potom rychle k masu pro králíka nebo pro jehněčí, maximálně cestou přihodím do košíku nějakou konzervu lososa nebo hrášku.

chipushit
      Účastník

Meggi – dík za informaci.

meggi
      Účastník

Přátelé, musím reagovat na zveřejněnou negativní certifikaci oněch Jehněčích párků Procházka… 😉

Já je nedoporučovala jako 100% čistý výrobek vhodný pro BTD, ale jako nejmenší zlo ze všech uzenin, na jaké jsem za rok a čtvrt při téhle výživě narazila. Pokud jde o uzeniny jako takové, tak myslím, že každá jedna obsahuje různé konzervanty, přehršel solí a éček, koření atd. Vycházela jsem z toho, že když už sáhnout po nějaké uzenině u krevních skupin B a 0, tak vidím tyhle párky-klobásy jako jednoznačně nejlepší. Neřku-li, že dostat do sebe i navzdory tomu, že je to uzenina, 81% jehněčího prospěšného pro B a 0, je dle mě výjimečná příležitost. 😆

Když se podíváme na složení, je jasné, že tento výrobek není pro ani jednu krevní skupinu pouze prospěšný+neutrální, ale obsahuje nějakou nevhodnou složku. Jelikož obsahuje kukuřičný škrob, byl by vhodný toliko pro A. Jelikož je ale pro áčko nevhodné jehněčí, odpadá i skupina A. Takže pro každého je tam něco nevhodného. Proto bych tento výrobek samozřejmě na certifikaci pro BTD nenavrhovala. Zařazovat do jídelníčku je ale nadále z času na čas rozhodně budu. 😛

P.S. Pokud zná Damián nulkař ideálnější uzeninu na našem trhu do této cenové relace, ráda se nechám poučit… 😉

Miluše Šimánová
      Účastník

Meggi, v makru se občas objeví králičí šunka, která je taky moc dobrá. Bohužel teď už jsem ji delší dobu nenatrefila, ale kdykoliv jdu do makra, mám oči na šťopkách. Jakmile ji objevím, napíšu složení.

admin
      Správce

B) Tak jsem Vám přidal receptík na ty klobásky. nejsou to klasické, ale náplň je stejná 😉

meggi
      Účastník

No jo, to by bylo super, ale cena takhle udělaných párků by byla úplně někde jinde… 🙁 Kdybych si měla nakoupit mleté maso na domácí párky nebo klobásy, tak to už rovnou můžu zvolit i zvěřinové, králičí nebo jiné vhodné pro B… ale cena by opět byla vysoká. Ty kupované jehněčí mi proto přišly jako výborná alternativa ceny + vhodného druhu uzeniny.
      Řeknu to ještě jinak:
      Když potřebuje béčko do některých jídel párky nebo klobásy v rozumné cenové relaci, může si koupit uzeninu buď s vepřovým / kuřecím … nebo právě tyhle jehněčí. V obou případech tam budou ty soli, éčka, konzervanty atd., ale zatím co v prvním případě tam bude 81% NEVHODNÉHO vepřového či kuřecího, ve druhém případě tam je 81% PROSPĚŠNÉHO jehněčího. To je ten rozdíl, o kterém celý čas píšu. 🙂

meggi
      Účastník

Muschil, moc díky. 🙂 Jen škoda, že šunka nenahradí v jídlech párek či klobásu. O šunku vlastně nouzi nemáme, kupujeme krůtí. Ale neznám v obchodech párek či klobásu bez nevhodného MASA pro B. 🙁

Miluše Šimánová
      Účastník

Krůtí šunku je vynikající, také ji mám ráda. Ale občas mám chuť na změnu a ne vždycky se mi chce hodit do pekáče flák masa a čekat než se upeče. Upéct předem se bohužel moc neosvědčilo, to bych zase musela číhat u lednice s plácačkou:cheer:

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.