Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; WP_Categories_to_Tags has a deprecated constructor in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-content/plugins/wpcat2tag-importer/wpcat2tag-importer.php on line 31

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-content/themes/parallelus-vellum/extensions/contact-fields/inc/functions.php on line 3
Jak začít ??? - Dieta podle krevní skupiny od D'Adamo
  • Jak začít ???

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí
    • Autor
        Šárka Hloušková
        Účastník
        Body(ů): 2,00 Body(ů)
        Hodnocení: Nováček

Zdravím všechny,
        mám krevní skupinu 0 a k tomu ulcerózní kolitidu. Už více, jak 10 let se snažím najít nějakou cestu, která by mi pomohla zvabit se této nemoci. Já pořád věřím, že ji nemám napořád. Nejím tučné, ostré, smažené, konzervy …, ale to je málo. Asi před 14ti dny jsem se začala zajímat o výživu dle krevních skupin. Koupila jsem si knihu doktora D´Adama a úplně jsem tomu propadla. Tento systém výživy mi přijde logický a myslím, že funguje. Jen nevím, jak začít. Trošku už jsem teda začala, ale bojím se, abych si neuškodila a neměla problémy s ulcerozkou. Je tu něko, kdo by mi poradil, jak mám začít s touhle výživou ? klidně si zaplatím i za seznam potravin a opatření pro mě vhodných, jen se tu na těch stránkách ještě moc nevyznám a už nechci ztrácet ani minutu s pšeničnou moukou a laktózou. Moc děkuji všem za pomoc.

admin
        Správce
        Body(ů): 823,00 Body(ů)

Dobrý den,
        začínáme tak, že si z našeho současného jídelníčku vybereme potraviny, které jsou v kategorii VYVARUJTE SE a nahradíme je novými, dosud nekonzumovanými potravinami nebo i konzumovanými z kategorie PROSPĚŠNÉ nebo SUPERPROSPĚŠNÉ. A současně zařdíme každý týden jednu novou super nebo prospěšnou potravinu.
        U Vás se efekt bude projevovat už vysazením mléčné produkce a pšenice. Omezte slazení na minimum. Zelený čaj a bylinky nahradí černý čaj. Pozor na sladidla, čtěte etikety. Vím, zabere to čas, ale vyplatí se to.
        Krevní skupina O potřebuje před sacharidy, bílkoviny živočišné báze. Maso vepřové a produkty z něj vynechejte a nahraďte libovým masem hovězím či jiným vhodným.
        Zařaďte do výživy jako přílohu také fazole – vydatný zdroj proteinů.
        Krevní skupina O reaguje na náhlou změnu jídelníčku zácpou, proto změna má být pozvolná…
        Seznamy potravin v knize, prosím, porovnejte s oficiálním seznamem TYPEBASE4, neboť kniha obsahuje chyby.

Hodně zdaru 🙂

MIchaela
        Účastník
        Body(ů): 0,00 Body(ů)

Dobrý den, potřebovala bych pár info a směřovala jsem dotaz zde,tak snad mě neukamenujete :-))
        Jsem vystudovaný nutriční terapetu (bez praxe, momentálne na MD) základy racion. výživy docela ovládám, ale zaujala mě výživa BDT,tak to chci zkusit.
        Dneska jsem málem vykoupila zdravou výživu a ve špajzu mi leží žitné těstoviny, špaldové, žítná mouka i špaldová, javorový sirup, sojové drinky, třtinový cukr. Všichni doma jsme sk 0, děti i manžel,tak to budu mít aspon jednodušší.
        Jen mi dělá problém čím nahradit HOlandii, docela mi chutná a ostatní soj. nebo rýžové produkty obsahují bud kukučiný škrob nebo rostl. olej… To samé jak už se tady psalo u sušeného mléka.

Sýry se dají nahradit mozzarelou, ale ještě jsem nenašla tu pravou a snad najdu i kozí sýr.

Fazole tady tápu, koupila jsem adzuki, bílé fazole a utěch si nejsem jistá zda jsou vhodné

Ráno snídám většinou rýžovou, pohankovou, jáhlovou nebo ovesnou kaši. zvyklá jsem byla na jogurt či klasické mléko. Momentálně jsem ve zbrklosti nakoupila i sojové sušené (zn. Zajíc), chutná mi,ale je tam ten kukuřičný škrob, tak nevím zda bych to mohla 1x denně používat nebo raději vypustit…

Kavá – můj oblíbený nápoj, strašné trápení,ale nakonec zdraví je přednější, a zvítězil zelený čaj.

Ted chci zkusit začít péct – nějaké buchty, bábovky perníky pro sk.0, já v rámci redukčního programu se stoho asi vzdám,ale dětem a manželovi bych doprála.

Další věc, nevím jak získat seznam potravin pro hubnoucí? Objednala jsem si ten klasický, mám BMI 30, za poslední rok jsem dala dolů 11kg a dalších 10 se chystám .

Jak se mohu dostat do placené části? co musím proto všechno udělat?

Děkuji za odpověd (pokud se někdo najde a odpoví 🙂

admin
        Správce

Hollandie (bílé) se není důvod vzdávat je to jeden z mála produktů pro nulky. Navíc je bezlepkový. U fazolí je potíž, jak píšete. Barva nevadí, ale vadí fazole obecná, ale to nezjistíte, protože se to nikam nepíše. Je to docela handicap, ale řešení je, buď pořizovat jednoznačně známé fazole, nebo sledovat, jak na mne působí právě konzumované. Pokud nebudete užívat fazole denně dlohodobě, jednorázově nic nepocítíte, pokud by se nejadnalo o akutní alergickou reakci…
        Špaldová mouka se hodí na vaření – knedlíky – i pečení od chleba po vánočku nebo beránka na svátky. Záleží jen na její jemnosti, má kratší dobu použitelnosti, proto nekupujte více než 5 kg na týden, protože se může stát, že něco přebyde a pak je to škoda vyhodit… Placená část není nyní udržována, spíše bude lepší se rovnou dotazovat. Nebyl jsem tu, protože máme doma A a pokud ta chytne chřipku, nula díky “rodinné” toleranci, čili snížený imunitní práh, onemocněl jsem na dlohé tři neděle, proto se omlouvám, čas byl proti mě.
        Víte, káva je pro nulu náročná na klouby, chrupavky a současně pokožka, vlasy a nehty… vše, co Vás činí mladou a svěží, vám káva bere:-) ale jednou za čas….ale myslím si, že se nevrátíte ke kávě:-)

Martina
        Účastník
        Body(ů): 1,00 Body(ů)

zkuste černooké fazole, bílé fazolky s černou tečkou (mívají běžně ve zdravých výživách), když jsem hledala alternativu pro nulky, narazila jsem na tyto. velmi příjemně překvapily, jiné už ani nekupuji.

admin
        Správce

Dobrý den,jsem čerstvý zájemce o stravování podle krevních skupin…Já mám ks 0 a ráda bych se dostala k doporučeným potravinám právě pro “nulku”.Můžete mi,prosím,poradit?
        Děkuji Míša

DEA
        Účastník
        Body(ů): 0,00 Body(ů)

Zdravím, ano, vím, že vás vytáčí číst pořád dokola ty stejné problémy, ale nedá se nic dělat.

Jukni na Bazar TOP je inzertní portál určený právě pro Vás. Náš bazar je místo, kde můžete prodat nebo koupit téměř cokoliv. Inzerce s fotografií je samozřejmostí. Máme připraveno mnoho zajímavých služeb inzerce pro zviditelnění Vašeho inzerátu a tedy i úspěšnější prodej. http://www.bazar-top.cz/

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí
    • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.