• Jak tedy na to ?

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  Věra Ondračková a poslední změna proběhla před 9 roky, 4 měsíců.

• Autor

Dagmar Horáková
      Účastník
      Body(ů): 4,00 Body(ů)
      Hodnocení: Nováček

Omlouvám se, zatím se tu moc neorientuju. Mám v plánu si srovnat svoje stravování a také stravu své dcery. Příspěvků je tu spousta, ale jak mám tedy začít ? K seznamu potravin se v mém případě dostanu pouze po nějaké konzultaci… Jak toto probíhá ? Původně jsem měla v plánu jíst podle ABC diety, ale protože do mého bydliště svoje krabičky s jídlem nedodávají a jejich jídelníček je bez receptů, tak jsem se znovu zamyslela a po přednášce z genetiky jsem si uvědomila, že strava podle krevní skupiny by mohla být to pravé. Mám poměrně náročné povolání, nyní například uklízíme sníh, často celý den řídím auto, jindy jde o velmi náročnou práci při kácení stromů, v létě jsme na přímém slunci, v zimě zase v mrazu…
      Navíc dálkově studuji vysokou školu a času nazbyt opravdu moc nemám. Na mateřské jsem chodila cvičit i na Countour Up – stroj na principu myostimulátoru a kila nabraná za dvě těhotenství na mě drží stále. Nyní mám pohyb převážně v práci, ale myslím, že je ho dost, žádné problémy nemám, navíc jsem si před třemi lety, při nástupu do práce po mateřské nechala udělat kompletně vyšetření na štítnou žlázu, krevní cukr i tuky apod. a výsledky byly naprosto v pohodě. Od té doby se můj zdravotní stav nezměnil, takže jsem pomýšlela i na návštěvu nějaké metabolické poradny….

Za případný návod na praktické použití těchto stránek předem děkuji. Dáša

Věra Ondračková
      Účastník
      Body(ů): 2,00 Body(ů)
      Hodnocení: Nováček

Dobrý den, Dášo,
      já bych každému, kdo se zajímá o výživu podle krevních skupin, doporučila přečíst si knihu od P. D´Adamo – Žijte správně – 4 krevní skupiny – 4 programy (možná ten název není úplně přesný). Jsou v ní vysvětleny základy teorie výživy podle krevních skupin a jsou v ní i seznamy potravin. Autor občas některé hodnoty potravin upraví – to si můžete zkontrolovat na http://www.dadamo.com/typebase4/typeindexer.htm – ale myslím, že těch změn není moc.

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.