Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1946

   Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

   Dobrý vecer,
   ráda bych se zeptala, jestli hřibovité houby rostoucí v Česku jsou vhodné pro skupiny 0 a A. V seznamu potravin je většina hub neutrálních, ale člověk nikdy neví.Děkuji za odpověď 🙂 .

  • #1947
   admin
   Správce

   Dobrý den,
   houby už jsme probírali, a víme, že vhodné jsou houby domestikované, tj. pěstované, nikoliv volně rostoucí. Pravdou je, že pouze Češi, sbírají volně rostlé houby pro konzumaci. Volně rostlé houby obsahují různé těžké kovy a po rozorání mezí, kdy vše stéká díky dešťům do lesů, je pak užívání hub skutečně nezdravé. Houby z "panenských" oblastí lesů ale také pro BTD nelze doporučit. ALE, pokud jste si nasbírali houby na jednu smaženici a netrpíte nějakou nemocí, pak Vám přeji dobrou chuť!

  • #1948

   MOC díky za odpoveď! Houby máme asi tak 1x ročně,tak by to snad mělo být v pořádku.Moje 19ti letá dcera ma skup.A.Po 3 měsících dodržování BTD se jí zlepšila alergie na pyly trávy, takže má pouze minimální příznaky. Už nemusí brát Flonidan, Claritin atd.!:)

   Příspěvek upravil: tea, o: 21/09/2007 10:53

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.