• Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel meggi a poslední změna proběhla před 13 roky a 6 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1479
   Světla
   Účastník

   Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

   Ahoj holky /nebo možná i kluci/. Jsem tady nová a nějak se nemůžu nikde dopátrat, kde bych stáhla seznam potravin vhodných pro mou skupinu B.
   Díky za info

  • #1481
   sona herčíkova
   Účastník

   Ahoj světlo přejdi na hlavní stránku,soubor si musíš stáhnout.

  • #1482
   Světla
   Účastník

   díky, hurá, už se mi to podařilo. a teď jdu hledat to sekretotvorstvím.

  • #1491
   meggi
   Účastník

   http://dieta-podle-krevnich-skupin.cz/index.php?option=com_joomlaboard&Itemid=88888948&func=view&id=870&catid=6#870

   Pro všechny, kteří zatím tápou, zda se řídit sloupečkem pro sekretori-vyměšovače As,0s,Bs,ABs nebo nonsekretori-nevyměšovače An,0n,Bn,ABn !!!

   To, jaký máme Rh faktor (plus či mínus) nesouvisí s tím, zda jste sekretor či nonsekretor. To je jiná vlastnost červených krvinek, která se normálně u člověka nezjišťuje, ale u výživy podle krevní skupiny může hrát významnou roli. 80-85% lidí jsou sekretoři, čili drtivá většina se může řídit sloupečkem As, 0s, Bs, ABs ať mají Rh faktor + či -.

   Sekretoři vylučují antigeny své krevní skupiny i do ostatních tělních tekutin (sliny, hlen atd.), jejich krevní skupina je v těle více vyjádřena, mají silnější imunitní systém než nonsekretoři. Ti bývají většinou daleko častěji nemocní, trpí různými zdrav. problémy včetně alergií apod, můžou se jim více kazit zuby… (podrobněji vyjmenované problémy nonsekretorů jsou na těchto stránkách úplně nahoře uprostřed v článku Sekretorství-co a jak). Pokud nic nenasvědčuje tomu, že jsem nonsekretor, řídím se v seznamu potravin sloupečkem pro sekretori. Pokud mám podezření, že můžu být nonsekretor kvůli výše jmenovanému, nebo proto, že mi potraviny vhodné či neutrální pro sekretora nedělají dobře, je na místě udělat si vyšetření Lewis test ze slin na zjištění sekretorství. Je buď možnost si ji objednat na těchto stránkách, ale je zatím bohužel dost drahá, protože se to zasílá z Velké Británie – nebo levnější a i rychlejší možnost zajít si na nejbližší hematologické oddělení, kde toto vyšetření provádějí. Určitě to bude stát míň, možná podobnou částku jako zjištění krevní skupiny. Předem bych si na hematologii zavolala, jestli to tam dělají, abych tam nešla zbytečně. Dělají to možná jen některé, specializovanější hematologie či transfuzní stanice… Z diskuze díky chipushit zatím víme, že např. v Praze se dá zjistit sekretorství zde:
   Pracoviště Hematologie VFN Ke Karlovu 2 ( areál Dětské kliniky),
   tel. 22496 7639

   Já si třeba sekretorství nezjišťovala, jsem si jistá, že jsem sekretor. Jednak nebývám vůbec nemocná, zuby mám vynikající a co je taky podstatné, reaguji velmi pozitivně právě na ty potraviny, které jsou pro sekretora vhodné či neutrální, ale pro nonsekretora mé kr. skupiny by byly nevhodné! Když jsem si sestavila jídla výhradně z potravin prospěšných pro sekretora, ale ne pro nonsekretora, pozorovala jsem výrazný váhový úbytek (a to i když se třeba jednalo o sladkou kalorickou ovesnou kaši s banány!!!), to by se nonsekretorovi nestalo, buď by přibral nebo se mu váha nezměnila. A takhle se to dá otestovat u každé skupiny při sporných potravinách sekretor/nonsekretor. Ale je to jen takový můj osobní soukromý tip, jinak mají samozřejmě přednost testovací sady ze slin!

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.