• Cukr v krvi

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 10 roky, 6 měsíci.

• Autor

Giovannah
      Účastník
      Body(ů): 389,00 Body(ů)
      Hodnocení: Nováček

Dobrý den,

může mít cukrovku i člověk s normální váhou a věkem pod 30 (třeba když několik let neúměrně papá sladké)?
      Občas na mě jdou mdloby, ale jinak jsem v pořádku (dávám pravidelně krev, tam by mi určitě řekli, kdybych byla nemocná) – může to být kvůli velkému kolísání krevního cukru a třeba náběhu na cukrovku? Dá se krevní cukr někde jen tak změřit (aniž bych musela k doktorovi)? Nebo koupit nějaký malý měřící přístroj, kterým bych si mohla cukr (příp. inzulin) měřit sama?
      Co jíst, abych ráno nemusela kvůli mdlobám vstávat na etapy? Podotýkám jen, že nedržím žádné hladovky, normálně večeřím (někdy i těsně před spaním) a tlak mám normální (120/80) (ač když jsem měla o 12 kg míň, měla jsem i 80/60). Jsem vegetariánka, ale občas třeba vývar nebo guláš, když z něho vyberu maso, jím, taky jím jogurty, sýry, vajíčka a občas bílkoviny doplňuji sójou, takže by mi nemělo snad nic chybět.
      A čím nahradit čokolády, oplatky apod., když mám pořád děsné chutě na sladké?

Děkuji moc předem za odpověď i názory.

admin
      Správce
      Body(ů): 1.523,00 Body(ů)
      Hodnocení: Nováček

Dobrý den,
      cukrovka není o tom, že jíme sladké 🙂
      Ano, diabetem může trpět i osoba hubená, zrovna jako tlustá. Na transfúzní stanici se glykemie neměří, dělají se pouze základní testy na některé nemoci. Zde nečekejte žádné resume.
      Pokud byla ve Vaší rodině zaznamenána cukrovka, pak je o důvod více se zmyslet na životosprávou.
      Měření krevního cukru si můžete provést doma díky různým zařízením, ale nejste-li diabetik, pak je levnější zkusit měřit cukr pomocí lakmusových měřících proužků z moči. Dříve se dělal jednoduchý domácí test, dejte kvasnice do odebrané ranní moči, pokud naběhne kvásek, je o důvod více, požádat Vašeho lékaře o změření glykemické křivky.

Jste krevní skupina A.
      U té je snídaně vždy nejdůležitější jídlo pro celý den.
      Vzor jídelníčku najdete na našich stránkách SEZNAMY POTRAVIN – Jídelní lístek ABO Clinic.

Není jogurt jako jogurt, pokud budete užívat klasický bílý pouze s jogurtovou kulturou, pak si pomůžete. Je vhodnější, užívat specifická probiotika pro Vaší krevní skupinu (POLYFLORA).

Pokud máte chuť na sladké, užívejte bobulové plody nebo plátky ananasu…

Vaše malátnost po probuzení může indikovat nedostatek methylcobalaminu – Vitamín B12, ale i jiné, další možnosti.

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.