• cottage

Zvolené téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Patricia a poslední změna proběhla před 9 roky, 2 měsíci.

• Autor

Eliška
      Účastník
      Body(ů): 1,00 Body(ů)
      Hodnocení: Nováček

pravě se začínám zajímat o způsob stravování dle krevních skupin a zajímalo by mne,jak to je se sýrem cottage pro As
      dále jak je možné že když pro As není vhodne mleko,tak jogurt nebo kefir vhodne jsou (a podmasli zase ne).jde prece vzdy o mlecnou bilkovinu?
      cim se da nahradit mleko do kafe?kafe miluju, ale bez klasickeho mleka si ho proste predstavit nedovedu. sojove bych nesnesla.
      to same me napada u citrusu-pomerance nevhodne,ale grep a citron vhodne.
      dale je v seznamu uvedena perliva voda,ze je nevhodna……co treba klasicka voda z kohoutku?nebo co krome zeleneho caje a kafe muze As pit?
      omlouvam se za mnozstvi dotazu, urcite me jich jeste nejmin deset casem napadne :-)).
      dekuji,
      Eliska

admin
      Správce
      Body(ů): 1.523,00 Body(ů)

Dobrý den,
      Cottage Cheese je pro As NEUTRÁLNÍ.
      Jogurty, tvaroh (cottage cheese) na rozdíl od mléka a kefíru, obsahují jinou mikrofloru a biokulturu. Zakysané a kultivované mléčné produkty pak díky složení, mění také vhodnost.
      Mléko do kafe nejlépe nahradíte ničím. Je to jako sladit čaj…. vezme to všechnu chuť a vůni 🙂
      Nevím, zda jste již vyzkoušela sojové mléko, ale mnoho potravin, které se při přechodu na BTD jeví jako bez chutí, se postupem doby mění na velmi dobré…. ale to poznáte dobou.
      Pomeranč mění u krevních skupin A,Ab,0 díky své schopnosti, chování žaludku, viz epigenetika, kdy pomocí potravin mění chování některých genů. Grapefruit je bez daného lektinu pomeranče. I dvě žlutá auta, mohou být rozdílná…
      Perlivá voda je sycená, proto je pro A nevhodná. Pokud necháte zcela vyšumět bublinky u perlivé vody, pak si samozřejmě můžete dát i tuto vodu.
      Krevní skupina A trpí chronickým nedostatkem tvorby žaludečních kyselin, které jsou zodpovědné za dokonalé zpracování živin získaných ze stravy. Pití sycené vody, snižuje dále tvorbu žaludečních kyselin a tím se A dostává do stavu, kdy nezpracuje živiny a tvoří si problémy.
      Takže vodu z kohoutku můžete pít, pokud znáte její složení.
      Nezřídka kdy se stává, že vyšší obsah železa ve vodě, způsobuje různé kožní a zažívací defekty, tvrdá voda pak po létech může vydat ledvinové potíže atd…

Jen pište dotazy, proto jsme tady!!!

Eliška
      Účastník

Dobrý den,
      děkuji za zodpovězení dotazu. Sýr cottage pravděpodobně tedy bude v seznamu farmářský sýr. Chtěla jsem se zeptat, zda by seznam nešel trošku „počeštit“? Dříve, než jsem si seznam od Vás stáhla projížděla jsem anglické stránky a myslela jsem, že český seznam nebude jen jejich překlad, ale bude doplněn o spoustu vyloženě českých produktů nebo zde prodávaných potravin(např. cottage, eidam, balkánský sýr, tvarůžky, rohlík tukový,margaríny-rama,perla…..atd.). Musím se přiznat že mě to trošku zklamalo.
      Provádí ABO clinic v ČR nějaké své testy těchto potravin?
      Tvaroh je pro As neutrální, je jedno jestli je tučný nebo netučný? Syrovátka uvolněná z tvarohu či jogurtu také nevadí?
      Tvarůžky vhodné jsou či ne?
      Jaký sýr by jste pro As doporučil?
      Kuřecí a krůtí šunka neškodí?
      V seznamu zcela chybí žlutý a zelený hrách,jak je to s jejich vhodností pro krevní skupiny?
      Zatím poslední můj dotaz se týká toho, že pokud mi např. mléko a mléčné výrobky chutnají a zároveň nezpůsobují žádné potíže (zahlenění, zažívání), opravdu je jako A musím zcela vynechat.
      To samé mě napadá u mé nejoblíbenější zeleniny-rajče,paprika (všechny druhy) a zelené olivy. Je možné, že pokud je jím bez problému téměř denně, způsobují mi v těle problémy? Třeba v naší rodině spoustě lidí paprika nesedí a způsobuje jim nadýmání, zažívací problémy, ale rozhodně krevní skupinu A nemají. Spíše B, pro než je překvapivě paprika velice vhodná.
      Zdravím Vás a moc se těším na odpovědi,
      Eliška

admin
      Správce

Dobrý den,
      ano lze všechno. Když to někdo zaplatí, můžeme mít mraky databází.
      Nelze si dělat v BTD co kdo chce, proto je třeba postupovat podle centrální direktivy pro národní zastoupení.

Ano, testy provádíme na popud vás, návštěvníků stránek, ale věřte mi, ze strany uživatelů stránek je pramalý zájem o tuto službu.

Co se týká potravin NEUVEDENÝCH v seznamu, pak, prosím, přistupujte k této potravině, jako k neutrální a sledujte vliv na Vaše zdraví.

Pokud máte krevní skupinu A, je možné, že se Vám mohou zdát některé potraviny a jejich zařazení vůči Vaší krevní skupině, jako nesprávné…
      ANO, krevní skupina A je velice kontroverzní skupina, proto je jjeí bližší určení v GENOTYPE DIET, kde je blíže specifikováno složení potravin pro daný genotyp.
      Proto doporučuji, určete si genotyp a odhalíte více informací.
      Pokud nyní necítíte problémy a máte zato, že Vám potraviny VYVARUJTE SE neškodí, stejně je budete jíst… Jen některé potraviny působí na zdraví až s odstupem let, kdy je složité jednak měnit výživu a jednak odstranit následky např. za posledních 40 let se pak daří podstatně hůře.
      Tučnost mléčných produktů má vliv na těhotenství resp. otěhotnění, ale u každé krevní skupiny jinak, dále může tučnost ovlivnit hmotnost atd…. u každého něco jiného. Proto neumím odpovědět obecně.
      Tvarůžky byly hodnoceny, najdete na stránkách.
      Krůtí nebo kuřecí šunka nemusejí nutně vadit, ale neznám složení, takže opět neodpovím.
      Syrovátka se u čerstvého jogurtu či tvarohu uvolňuje ve velmi mizivém, až žádném množství (nemluvím zde o české produkci pro OD, kde v jogurtech je běžně kukuřičný a bramborový škrob, kdy je zřejmé, že obsahuje takový výrobek produkty, které mění charakter potraviny), takže nevadí.
      Sýry mohu doporučit pouze tvrdé. Tavené sýry nemají výživový efekt. Tvarohové lze uznat, ale dle složení.

Eliška
      Účastník

Děkuji za odpovědi. Ještě mi není jasné, proč obsahem seznamu není PRODUCTbase (když je to na vašich stránkách avizované) a co znamenají hvězdičky u některých potravin (např. konopný olej),nejsou v textu nikde dále vysvětleny.
      Co se týče pečiva, tak se asi dá považovat krevní skupina A za nejpříznivější (kromě pšeničných klíčků a otrub). Pšeničné vločky jsou povoleny nebo ne? Jsou totiž součástí většiny mussli tyčinek.
      V seznamu je uveden čaj zalitý vodou, že není vhodný, jedná se tedy o čaj černý, červený i ovocný? Nebo ovocný lze pít?
      Živočišná másla nejsou pro A vhodné, u margarínů záleží na jejich složení. Na co si dát pozor? Syrovátka, smetana, mléko nebo ještě nějaká přísada?
      Ztužený rostlinný tuk je přesně co? Je vhodný pro A?
      Doufám, že Vás příliš nezahlcuji:-),
      Eliška

admin
      Správce

Jen zahlcujte 🙂
      Productbase je součástí stránek. Tento seznam se stále mění, proto není k tištěnému provedení.
      Hvězdičky znamenají produkty zařazené do TYPEbase4CZ ABO Clinic CSR.
      Ovesné vločky nejsou bohužel jedinou složkou müsli tyčinek. Je dobré sledovat složení, mimo éček tam najdete kukuřičný škrob a další nedobroty… Jak jsem Vám již psal v e-mailu, čaj – zde je myšlen čaj černý. Ovocné čaje a bylinné čaje podle složení.
      Můžete užívat Ghí, u rostlinných tuků je jedna rovnice: čím tužší tuk, tím vyšší obsah trans kyselin, které mají neblahý vliv na kardiovaskulární systém.
      U rostlinných tuků je třeba také vědět, jaký je zdroj, z čeho je vyroben.

Eliška
      Účastník

Bylo by možno PRODUCT base nějakým způsobem zjískat?
      Máte pravdu, že v mussli tyčinkách se vyskytuje kdeco. Ted mám jednu po ruce tak píšu složení: škrobový sirup, obilné vločky (ovesné a pšeničné), jablka, rozinky, ztužený rostlinný tuk, extrudovaná kukuřice,lískové oříšky, meruňky, sojový lecitin, aroma. Dalo by se toto složení pro A tolerovat?
      Pšeničné otruby a pšeničný klíček nejsou pro A vhodné. Co pšeničná vláknina a pšeničná krupice?
      Ještě by mne zajímal Váš názor na EMCO mussli sušenky čokoládové. Je to teda mňamka ale složení nevim nevim: ovesné vločky, cukr, rostlinný olej, extrudát (kukuřičná krupice, pšeničná krupice, NaHCO3, čokoláda, pšeničné otruby, pšeničná mouky, kokos, kakao odtučněné, kypřící látky (Na HCO3, NH4 HCO3, sul, sojový lecitin, aroma, antioxidant askorbylpalmitát, přírodní extrakt s vyskoým obsahem tokoferolů……vyčerpávající 🙂 Zde by pro A vadily pšeničné otruby a kokos?
      Díky

admin
      Správce

PRODUCTbase je součástí stránek, protože se vyvíjí a není tedy možno ji tisknout.
      Složení tyčinky, už složení škrobový sirup, je poněkud obšírné a může skrývat vlastně cokoli, rostlinný olej – také jaký, pšeničné otruby Vám vadí…sůl je lépe užívat pouze mořskou, kokos není vhodný vůbec pro nikoho, na závěr významné množství vitamínu E…
      Nejlépe bude, když se vybavíte pohortovostním cestovním balíčkem pro akupinu A, který obsahuje semena a sušené ovoce…

Patricia
      Účastník
      Body(ů): 0,00 Body(ů)

Můžete mi, prosím, někdo osvětlit rozdíl mezi kefírem (je to to samé jako kefírové mléko?) a acidofilním mlékem? Technologie výroby je jiná, to vím, v seznamu je kefír pro A neutrální, acidofilní mléko nevhodné, nicméně tady v příspěvku pan Damian kefír uvádí jako nevhodný. Kozí kefír pro O by byl možný?

A jak to je s tvarohem, pokud je čistý z kravského mléka, bez obsahu želatiny a škrobů. U cottage je uvedena smetana ta je nevhodná, ale cottage třeba madeta s pažitkou by byla neutrální, když tam smetana je? Oddělení „mlékárna“ v seznamu potravin se mi jeví jako jeden velký chaos, tak se omlouvám.

Olomoucké tvarůžky? pro A, jsou alepoň neutrální, když už pominu množství soli a ta dvě Ečka. U O je mi jasné, že to neprojde 🙂

Docela na mléčných produktech stavím svůj jídelníček, tvrdé a netučné tvarohy a tvarůžky, někdy poctivé bezškrobové jogurty, nepozoruji na sobě, že by mi bylo po nich ospale, tvaroh je třeba proteinový nášup s minimem tuků a trochou mléčných cukrů, takže mi přijde třeba při snaze o hubnutí zejména po cvičení jako ideální, proto bych ráda věděla jak to s nimi je. Zpomaluje to nějak můj metabolismus? U O se jako urychlovač uvádní kelp, má nějaký urychlovač i A?

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.