• Co zmůže DEFLECT ??? – Stravování ve školce

Zvolené téma obsahuje celkem 17 odpovědí. Do diskuze (4 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  Martina a poslední změna proběhla před 9 roky, 4 měsíců.

• Autor

meggi
      Účastník
      Body(ů): 50,00 Body(ů)
      Hodnocení: Nováček

Damiane, prosím časem o odpověď k problému, který u nás bude aktuální od září.
      Tomášek nastoupí do školky a tak bude po prvé ve 4 letech dostávat všechna ta nevhodná jídla, kterých byl doma po celou dobu uchráněný (kuře, vepřové, rajčata, kečup, žito, škroby, rostlinné tuky a oleje, čočka, mák, kukuřice atd. atd.).

Zajímá mě, nakolik dokáže DEFLECT opravdu „vyrušit“ příjem nevhodného jídla. Je to opravdu 100%ní, když sní rajskou omáčku a dá si k ní DEFLECT, neudělá to v jeho organizmu žádný následek z nevhodného jídla? Nebo na kolik procent DEFLECT účinkuje a kolik toho uteče do organizmu a udělá neplechu?

Potřebuji prostě vědět, jak zabránit tomu, aby nedostal jeho organizmus šok, když najednou ve 4 letech bude každý den dostávat jídla, které jsou pro jeho krevní skupinu Bs nevhodné a které před tím jeho organizmus nepoznal a tak na ně není vůbec zvyklý? Já třeba začala s touto výživou až ve 30 letech, před tím můj organizmus tyhle všechny nevhodná jídla postupně od malička poznával a už se na ně naučil, zvykl si, dokázal s tím žít a přežít (i když se všemi těmi následky), ale jde mi o tu náhlou změnu u dítěte, které do té doby bylo z hlediska BTD čisté a najednou to do něj začnou ládovat den za dnem. Jestli ho DEFLECT opravdu natolik ochrání, že se mu z toho potravinového šoku nevhodných potravin nesesype imunita nebo cokoli podobného.

Připojuji nafocený jídelníček naší školky, do které bude Tomášek chodit. Výběr jídel v souvislosti se zdravou výživou a vyváženým poměrem živin nebudu ani komentovat, chystám se jim na rodičovské schůzce říct co si myslím o loupáčku ke svačině a makovém závinu k obědu, ale potřebuji vědět:
      – když je na obalu DEFLECTU napsáno 2-3 tablety s jídlem, je to nejspíš pro dospěláka, že? A jaká dávka se má dávat 4letému dítěti?
      – kolik DEFLECTU mu dát s nevhodnou svačinou, kolik s celým nevhodným obědem?
      – kolik celkově tablet DEFLECTU může přijmout 4leté dítě maximálně za den?
      – prosím uvést příklady k připojenému jídelníčku, kolik by se mu mělo dát DEFLECTU např. s makovým závinem, kolik s kuřetem na paprice, kolik s kečupovými špagetami, kolik s pšenično-žitným chlebem s rostlinnou pomazánkou atd.
      – vyjde nastejno, když se DEFLECT celý polkne v té potahované tabletě a zapije, a když se z té tablety nejpve vsype do ovocné šťávy, promíchá a tak vypije?
      – má se DEFLECT polknout na začátku jídla, uprostřed, nebo před koncem, aby co nejlépe zaúčinkoval?

Tomášek je zdravý, nemá žádné nemoci, zdravotní problémy atd., pouze zdědil po taťkovi hematologický problém – Leidenská mutace G1691A / heterozygot (dle hematologa se k tomu nemusí až do 14 let přihlížet, teprve po té hlásit při operacích, bandážích, delším letu atd.). Měří 112cm a váží 19,5kg. V srpnu mu budou 4 roky.

Díky moc za odpověď,
      Meggi

[img size=480]http://4yourtype.eu/profi//images/fbfiles/images/skolka_jidelnicek.jpg[/img]

admin
      Klíčník
      Body(ů): 1.302,00 Body(ů)

DEFLECT se užívá s jídlem v dávce 1-2 kapsle na jedno podání.
      U malého bych doporučil půl až jednu kapsli s každým rizikovým jídlem. Rizikovým jídlem rozumím potraviny nebo jídla obsahující:
      kuřecí
      kukuřice
      pohanka
      čočka
      arašídy
      sezamové semeno
      rajčata
      DEFLECT je mimo jiné zdroj vlákniny.

DEFLECT působí blokací škodlivých lektinů před tím, než začnou působit, proto se nemusí bát rajské omáčky při užití deflectu.
      Maximální denní dávka není stanovena, „předávkování“ by hrozilo při jednorázové konzumaci celého balení, ale nikoliv s negativním vlivem na zdraví, spíše by se tělo bouřilo množství přijatého prášku. Takže nehrozí předávkování.
      DEFLECT není návykový a nepůsobí pouze jako blokátor lektinů, ale pečuje také mimo jiné o klouby, vlasy, kůži a je prospěšný při kojení a další.

Užití deflectu s prvním soustem je dostačující.
      Obal – kapsle, je rostlinná celuloza, která se nemusí konzumovat, pokud je to pro někoho složité nebo u dětí. Stačí podat prášek na lžičce s čajem či jiným nápojem.
      Jídelníček je skutečně žalostný, od dob mého dětství se nic nezměnilo. Snad jen jedno, už nemají bezmasý čtvrtek, ale přehodili to na pátek:-)

meggi
      Účastník

Dobrý den, jak jste vypsal ty nejrizikovější potraviny pro sk. B, bylo by možné vypsat i seznam takovýchto nejškodlivějších potravin pro sk.0? Kamarádka se bude muset po porodu nastěhovat k rodičům, kteří odmítají výživu podle kr. skupin a jelikož ji budou živit a vařit, tak bude must jíst, co jí dají. Na Deflect jako svobodná matka nebude mít žádné peníze. Tak by potřebovala vědět aspoň které ty nevhodné potraviny jsou ty nejhorší pro její kr. skupinu 0 z hlediska zdraví. Aspoň těm by se zkusila vyhnout, pokud jich je takhle daleko méně, než všechny ty mínusky v seznamu potravin.
      Předem děkuji.

admin
      Klíčník

Dobrý den,
      nulky si musí dávat pozor na dvě věci.
      První je nevhodné potraviny.
      kukuřice
      čočka
      brambor
      arašídy
      fazol obecný a Navy
      pšenice (vyjma špaldy)
      vepřové maso
      mléko (vyjma čistého jogurtu, nejlépe Hollandia, která nám složením vyhovuje)

Ostatní doporučení doplňků stravy vynechám, ale jeno alespoň občas syrový ananas, nejlépe před jídlem, pro dodání enzumu bromelainu, který pomáhá trávit živobílkoviny a tuky přijímané nulkou více, než u ostatních skupin.

meggi
      Účastník

Dobrý den Damiane, čas letí a Tomášek nastoupil do školky, první týden stravování jsme jakž takž zvládli, no, zatím je zdravý. ;o)
      Chtěla jsem poprosit o radu, jestli se mrknete na jídelníček na příští týden, k čemu byste dal dítěti béčku deflect, nebo jestli jsou to všechno ty méně škodlivé potraviny, ke kterým deflect být nemusí.
      A jak se vůbec dá poznat, že začal přijímat i různé nevhodné potraviny (ty které nebyly vyjmenovány ve Vašem seznamu nejhorších potravin pro B ), jak se to na něm projeví, kde se to odrazí, jak by vypadaly nějaké známky toho, že už nejí „čistě“ podle krevní skupiny?
      Díky moc,
      Meggi
      P.S. Jinak jsem skákala od radosti, když po uplynulém týdnu Tomášek prohlásil, že mu krupičná kaše vůbec nechutnala tak, jak rýžovo-jáhlová, kterou mívá doma. A na šulánky s mákem prohlásil, že mu mák nechutnal, protože mu to připadlo jako hlína… ;o)))) Rajče a ředkvičku vůbec nejedl, namísto nich měl s sebou čerstvé mrkvičky z naší zahrádky. Měla jsem z toho stravování mimo domov strach, ale zatím mi to připadá úplně v pohodě. :o)

Pondělí:
      Čaj, loupáček s máslem, jablko
      Pol. Gulášová, fazole na smetaně, vejce, chléb
      Bílá káva, chléb, česnekové máslo

Úterý:
      Čaj, obložený chléb
      Pol. Hovězí vývar s těstovinami, sekaná pečeně, brambory, salát
      Mléko, tvarohový koláč

Středa:
      Mléko, chléb, salámová pomazánka
      Pol. Zeleninová, vepřové kostky na paprice, těstoviny
      Čaj, jablečné pyré s mrkví

Čtvrtek:
      Čaj, jogurt, piškoty
      Pol. Z vaječné jíšky, pečené filé, bramborová kaše, kompot
      Čaj, chléb knuspi, zeleninová pomazánka

Pátek:
      Čaj, graham, hermelínová pomazánka
      Pol. Pórková, buchty s povidly
      Mléko, chléb s máslem a vařené vejce

meggi
      Účastník

Dobrý den Damiane, ráda bych se poradila ohledně Deflectu k jídelníčku na další školkový týden. Paradoxně předchozí týden nebylo snad žádné hodně nevhodné jídlo s použitím Deflectu, tento týden je to pro béčko přímo smršť, dokonce právě těch nejnezdravějších. Jestli to vidíte také tak, že byste dal dítěti B dle níže uvedeného 1 tabletku Deflectu úterý-pátek s obědem, v pondělí k dopolední svačině. Bojím se dát jen půl tablety, když je navíc organizmus dítěte ve školce oslaben i různými nemocemi apod. Děkuji moc za odpověď.

Na týden od 14.9.2009 – 18.9.2009…

Pondělí:
      Čaj, mléčný pudink, piškoty
      Pol. Bramborová, bratislavská plec, těstoviny
      Mléko, chléb s máslem a mrkev

Úterý:
      Čaj, tousty
      Pol. Brokolicová, pečené kuře, rýže
      Čaj, Kunínek, rohlík

Středa:
      Mléko, chléb, pomazánka z nivy
      Pol. Slepičí, svíčková na smetaně, knedlík
      Čaj, ovocný salát

Čtvrtek:
      Kakao, makový závin, jablko
      Pol. Čočková, bramborový guláš, chléb
      Čaj, chléb knuspi, bylinková pomazánka

Pátek:
      Čaj, grahamový rohlík, špenátová pomazánka
      Pol. Rajská, tvarohové koláče
      Mléko, chléb, česnekové máslo, zelenina

admin
      Klíčník

No ono obecně je to skladba děsná, ale není třeba se obávat měnit dávkování z důvodů dočasného oslabení organismu, spíše podpořte vitaníny C,B-řady a využijte šťávu z čerstvých bezinek, letos je mimořádně výtečná i chuťově, dá se za studena míchat třeba s borůvkovou šťávou nebo ananasovou…. Jinak s aplikací u hlavních jídel Ut-Pa a pondělní dopoledne. Oč jednodušší by bylo, respektovat stravu R4YT jako se respekrují jiné náboženské rituály… asi založíme církev a budeme mít větší šanci 🙂

meggi
      Účastník

Můžeme jen doufat, že jednou to tak opravdu bude, že i ve školách a školkách začnou přihlížet ke krevním skupinám… 🙂
      Tak myslíte, že opravdu k těmto jídlům stačí každý den jen půlka Deflectu? Protože Tomášek to opravdu nikdy nejedl- rajskou, čočku, kukuričný pudink, kuře, slepičí vývar… bude mít po prvé v životě, tak aby to s ním v jednom týdnu nezamávalo, taková hromada nevhodných jídel naráz. Myslíte, že celá tableta Deflectu by byla pro něj ve 4 letech moc? Jak by to mohlo uškodit? :dry:

admin
      Klíčník

celá tableta neublíží, ale myslím si, že si moc nedá, zvláště pak, pokud to nejedl, spíše se mohou objevit zažívací obtíže a zvýšená tvorba hlenu, ale jde o jednorázová jídla, hloupé bude, když se začnou periodicky opakovat.

meggi
      Účastník

No, je to bohužel tak, že kukuřičný pudink mu šíleně chutnal, tak už se těší na další… pouze ten mák a krupičná kaše mu první týden ve školce nechutnaly. Kuřecí řízek mu také chutnal. :o( Tak ještě aby mu zachutnala čočka, rajská a další a můžu to zabalit. 😀
      Jinak co se výběru jídel v této školce týče, tak je tady jedna věc, která je silně kontraproudktivní. A sice, že to je společné se školou a tak žáci vždy hlasují u každého jídla, které jim nejvíce chutnalo. To jídlo, které za měsíc vyhrálo nejvíc hlasů, tak pak kuchařky schválně opakují, aby dětem udělaly radost. No a samozřejmě co vyhrávalo celý minulý rok? Smažené hranolky s něčím, pizza, špagety s kečupem, bramborové placky a tak dále v tomto duchu. Přitom se na webu této školy v sekci stravování píše, jak si zakládají na pestrém, zdravém a vyváženém jídelníčku a jak jsou na to pyšní… zatínám zuby, kdy se ozvu a něco jim k té skladbě stravy řeknu. Ale zase nechci dělat Tomáškovi zbytečně problémy, když už jsou ochotní mu dávat Deflect, tak aby se na to pak nevykašlali. :o/

meggi
      Účastník

Dobrý den, tohle je jídelníček na další týden. U některých jídel ale ani dobře nevím, z čeho jsou nebo co obsahují. :o( Prosím, ve které dny byste podával Deflect a k čemu? Děkuji!

Na týden od 21.9.2009 – 25.9.2009…

Pondělí:
      Čaj, chléb, drožďová pomazánka
      Pol. Krupicová, lassaně
      Mléko, banán

Úterý:
      Mléko, chléb s máslem a ředkvičky
      Pol. Kapustová, kuřecí roláda, brambory
      Mléko, bábovka

Středa:
      Kakao, meruňková mřížka
      Pol. Frankfurtská, vepřové na žampiónech, rýže
      Čaj, knuspi chléb, pomazánkové máslo, mrkev

Čtvrtek:
      Čaj, jogurt, rohlík
      Pol. Vývar s noky, smažený květák, bramborová kaše, zelenina
      Mléko, chléb, šunková pěna

Pátek:
      Mléko, máslový crossant, jablko
      Pol. Hrstková, kynuté knedlíky s jahodovým žahourem
      Čaj, chléb, vitamínová pomazánka

admin
      Klíčník

PO: oběd
      UT: snídaně, oběd,svačina
      ST: oběd
      ČT: svačina
      PA: oběd, svačina* – těžko si představit vitamínovou pomazánku:-(

meggi
      Účastník

No vidíte, ještě že jsem se Vás zeptala. Já bych ten Deflect totiž dávala jinak… B)
      Posuzujete ten Deflect na úplně všechny nevhodné složky nebo jen na ty úplně nejhorší pro B, jak jste sepsal ten seznámek? Protože nemůžu přiít na to, co je zlého v úterý na odpolední svačinu. 😉 Dopoledne by stejně ředkvičky nejedl, stejně jako rajče když mají. Protože jsme tak domluveni, že když je to součást hlavního jídla, kde se to prostě nedá odebrat aby neměl hlad (rajská, čočka atd.), tak to bude jíst s Deflectem, ale když je to jen příloha, kterou může nechat, tak to jíst nebude (jako rajče nebo ředkvičky ke chlebu). Namísto toho si z domu donese mrkvičku nebo papriku.
      Ale co je v té bábovce? Pokud do ní nedají arašídy nebo pohanku, což určitě nedají :laugh: , tak tam ty nejhorší složky pro B žádné nevidím.
      A všechny Deflecty k obědům středa-pátek je míněno k polívce nebo k hlavnímu jídlu? Některé ty polívky nevím z čeho budou, asi tam zavolám. Protože kdyby byl třeba hovězí vývar, tak by to naopak nevadilo.
      Děkuji za odpověď.
      Meggi

admin
      Klíčník

DD,
      jde o bábovku, pšenice v kombinaci s možnými stopami po arašídech, záleží na výrobci.
      Posuzuji možné nejhorší kombinace, proto neřeším pečivo z bělené pšenice, spoléhá na to, že je to malá porce 🙂
      Polední dávka je míněna k celému jídlu jako takovému

karel
      Účastník
      Body(ů): 0,00 Body(ů)

Čágo belo Megi. Myslím že je to trochu nerozum takhle vyživovat dítě před nástupem do takových ústavú jako jsou školka ,škola a td kde se stravují vším co je na trhu k mání a nějaké krevní skupiny znají jenom z transfuzních stanic.Mám docela dobrou zkušenost s naší starší dcerou ,od mala jedla to na co měla sama chuť a jenom tolik kolik sama chtěla oni ty děti vědí od přírody sami co je pro ně dobré a co ne, navíc si myslím že i aglutinace některými potravinami je možná potřebná pro správnou funkci imunitního systému samozřejmě pokud je dítě alergické např na mléko tak mu ho nebudu cpát horem dolem jen proto že obsahuje kalcium.A navíc do něho cpát po každém jídle ve školce nějaké preparáty je trochu divné. ,sice se bude chránit před nežádoucími lektiny ale bude vybočovat z řady a děti to umí dát dost drsně najevo a potom můžou přijít“ nedej bože,, nějaké psychické problémy jako že „maminko oni se mě smějí ,já tam nechci,, a td.Nech ho jíst co mu dají on si jistě vybere sám co mu bude chutnat a co ne tak potom jíst nebude a z domu už má taky snad nějaký základ co jíst a co ne. Ovšem závěrem chci říci že je od rodičů pěkné že se snaží dítko chránit před špatnými vlivy ,ale nesmí se to přehánět.

meggi
      Účastník

Dobrý den, děkuji za přispění do diskuze. Ale nemohu souhlasit. Téměř vše je jinak než píšete. Pokládám za velmi rozumného rodiče, pokud dítě stravuji od mala podle krevních skupin, na základě všeho, co jsem si touto výživou ověřila za ta léta sama na sobě i u dalších lidí, kterým změnila život a vyřešila celou řadu vleklých problémů. Navíc mám o důvod víc, stravovat svoje děti podle krevní skupiny, a to proto, že mají ode mně oba gen pro rakovinu a ten se může nebo nemusí u nich během života aktivovat. A jak mi potvrdili i lékaři z několika oborů, je potřeba maximálně posilovat jejich imunitní systém a vyhýbat se škodlivým vlivům, aby se tento gen u nich nikdy neprojevil a prožili zdravý život. Takže kromě toho, že nebudou kouřit, holdovat alkoholu a nacházet se v nějakých zamořených územích či pracovat s chemikáliemi apod., u nich bude ovlivňovat celý organizmus to, co jedí. A jíme celý život, takže tato oblast tvoří velmi důležitou část podpory imunitního systému. A jelikož jsem se přesvědčila, že mi tato výživa jednou pro vždy vyřešila celoživotní problém s přibíráním, že nám oboum s manželem zcela prokazetelně vyléčila neplodnost a mě navíc významně pomohla při zdolání recidivy rakoviny, tak nepochybuji o tom, že dodávat tělu to, co je v souladu s jeho krevní skupinou, je opravdu výrazné posílení zdraví a nastartování všech možných správných fungování orgánů a obrannyschopnosti.
      Náš dětský doktor, který o téhle výživě nemá ponětí, řekl že neví o čem to přesně je a co jíme nebo nejíme, ale že se takhle určitě máme dál stravovat, protože Tomášek patří k nejzdravějším dětěm v jeho kartotéce a mimořádně dobře prospívá, roste, vyvíjí se, má naprosto ukážkovou postavu – žádný tuk navíc, žádná vychrtlinka, prostě ukázková kostra i svalstvo, tak jak by to mělo ideálně být. Na rozdíl od každého druhého dítěte co známe, neměl od malička žádný zdravotní problém (kromě pár rým a bodnutí komárem ;-D). Takže rozhodně budu v této výživě u dětí pokračovat a nějaké přechodné obtíže ve školce, kde si o výběru stravy ještě sám neumí rozhodovat, na rozdíl od pozdější základní a další školy, mě nemůžou odradit. V tabletce rozpuštěné v bezové šťávě v mini lahvičce od Vian aktivie, nemá žádný problém ve školce ani Tomášek, ani děti. Je to jako by si dal jen navíc k jídlu nějaké vitamíny, které tam tedy mezi námi opravdu v tom školkovém jídle dost chybějí. Tomášek je s pitím rozpuštěné tabletky v pohodě a každý den se připomíná, abychom mu nezapomněli deflect dát, pokud bude něco nevhodného. Děti mu naopak závidí přinášenou čerstvou zeleninku jako mrkvičky ze zahrádky, šťavnatou papriku, kedluben apod. , když o ni mají jen rajče nebo hořké ředkvičky, nebo nemají k rohlíku či chlebu vůbec žádnou zeleninu.
      Věta, že děti od přírody poznají, co je pro ně dobré a co ne, platí snad v 1 promile případů a nemůže být myšlena vážně. Vždyť kdyby děti mohly, tak se vrhnou jen na samé čokolády, zákusky, bonbony, koláče a buchty, zmrzliny atd. atd. nebo z normální stravy jen na bílé rohlíky, tučné dusíkaté pribiňáky, bílé těstoviny, smažená jídla apod. Díky tomu je také všude kolem vidět tolik obézních dětí již od nejrannějšího dětství! A to nemluvím o té spoustě dětí, které mají již z nevhodné stravy od malička různé zdravotní problémy, průjmy, zácpy, bolesti bříška, zahlenění organizmu, kožní problémy, potravinovou nesnášenlivost a mnohé další.
      Vůbec neplatí, že by Tomášek sám instinktivně poznal, co je pro něj dobré a co ne, stejně jako jsem to nikdy před tím nepoznala já a ládovala se prostě vším, co mi chutnalo, nebo co mi později doporučovali dle všeobecné zdravé výživy, že se má jíst, že je to zdravé (pohanka, rajčata, kuře, tofu, rostlinné pomazánky, celozrnné žitné a pšeničné výrobky atd. atd.) a co mi vytvářelo úspěšnou nadváhu a podílelo se na hormonálních disfunkcích, dlouholeté neplodnosti, problematické pleti až do 30let, selhání imunity v případě přemnožení rakovinných buněk. Zatím je ve věku, kdy si význam zdraví a věcí s tím souvisejících vůbec neuvědomuje (možná i proto, že na rozdíl od běžných dětí nikdy neměl nějak podlomené zdraví, úrazy, komplikace, bolesti, zažívací problémy atd.), takže sní, kdo mu co dá a nerozlišuje co se naučil jíst do 4 let doma, prostě sní všechno a jediné, co mu zatím nechutnalo je mák, ale to nechutná i více lidem, takže nic výjimečného. Krupičnou kaši ve školce také snědl, pouze pochválil tu domácí rýžovo-jáhlovou, že je lepší. Ale vše ostatní ve školce jí, má dost přizpůsobivé chuťové buňky a také si jistě uvědomuje, že kdyby něco nesnědl, měl by pak ve školce hlad. Takže jsem tady prozatím já, abych to jako rodič trochu korigovala a snažila se zabránit výraznějšímu přílevu nevhodných potravin a náhlé oslabení jeho imunity. Věřím, že Deflect v tomto výrazně pomáhá. Je tady i malý příklad, že i když dosud Tomášek žádný dětský kolektiv nenavštěvoval a tak se čekala výrazná nemocnost, že mezi dětma nachytá všechny možné bacily a virózy a složí ho to aspoň na přechodnou dobu – tak se ukazují výsledky posílení imunity touto výživou, protože minulý týden sklátila hodně dětí v jeho školce a dokonce i v okolitých školkách neznámá silná viróza, kdy děti měly teplotu přes 39st., bolesti břicha, zvracení, průjmy, ale z odebraných výsledků dětský doktor nezjistil žádný známý druh virózy, několik dětí zasažených touto nemocí dokonce skončilo v nemocnici (!!!) a Tomášek i když tuto virózu schytal mezi dětma také, tak měl POUZE 2 dni zvýšenou teplotu (nikoli horečku jako ostatní), neměl žádné bolesti bříška, žádné průjmy ani zvracení, pouze ho při té zvýšené teplotě bolela hlava. Po dvou dnech byl bez sebemenších problémů, úplně zdráv. Ostatní proleželi doma či v nemocnici aspoň týden. Můžu si jen spokojeně říct, jaké štěstí, že má pročistěnou posílenou krev touto výživou, že dokázala s virem bojovat daleko lépe, než tomu bylo u ostatních dětí. A může mi být ostatních dětí pouze líto, že kdyby je rodiče také stravovali v souladu s jejich krevní skupinou, mohli si za celé dětství nebo i zbytek života ušetřit hromadu nemocí a zdravotních problémů. Ovšem každý svého štěstí strůjcem… kdo je líný nebo pasivní pro zdraví své či svých dětí něco udělat, pak to má v životě těžší, než ti, kdo přistupují k životu aktivně a jsou ochotni vzít výživu pevně do svých rukou. Takže ano, klidně stravujte své děti vším možným, co jim škodí, pak ale nikdy nezažijete, jak mohli být zdravé a jak u nich mohlo vše lépe fungovat (růst, optimální váha, svalstvo a kostra, pokožka, plodnost, energie, dlouhověkost…) kdyby jste jim dopřávali jen to, co je pro ně vhodné dle jejich krevní skupiny.

admin
      Klíčník

Nechtěl jsem zasahovat do této diskuse, abych nebyl označen za podjatého obchodníka, ale to budu stejně.
      Po prvním přečtení oslovení, mi došlo, že uživatel year nezná uživatele meggi a možná, podle dost postubertálního oslovení „čágo belo“, se bude jednat o osůbku na počátku období sbírání životních zkušeností 🙂
      S Meggi se známe už nějaký pátek. Je to velice silná osobnost, která se musela opakovaně v životě velice omezit i zapřít, aby ustála zákeřné výzvy recidivující rakoviny.
      Když konzultovala otěhotnění, byl jsem velmi skeptický, ale její vitalita a víra v úspěch svého jednání mě mohla překvapit již za několik málo týdnů.
      BTD umí pomoci. Ale překvapuje každý den, kam až může zasáhnout a to při jednom – při každodenní výživě, chcete-li dietě. Jednoduché a přínosné.
      Díky BTD/GTD ovládáte funkci svých genů. Nesprávnou výživou, a je jedno v jakém množství, vpravujete do svého systému nejen alergeny, ale především nesprávné bílkoviny, které následně při trávení produkují toxický odpad a následně omezují život. Lektiny našemu typu škodlivé, také občas využíváme pro terapii, ale nikdo by si neměl myslet, že se škodlivým lektinem naočkuje a bude vůči němu rezistentní nebo, že se tentokrát nic nestalo. Záleží na mnoha faktorech. A u Meggiiných dítek je predispozice obrovská.
      Proto se rozhodla, Meggi, postupovat podle výživy podle krevní skupiny II.typu, kdy je BTD užívána, jako terapie.
      I BTD má svou toleranci vůči nevhodným jídlům, obahujícím jídlo z kategorie VYVARUJTE SE, ale maximálně 1x za měsíc a pouze za předpokladu pevného zdraví.
      Výhodou-nevýhodou BTD je, že získáte nové chutě a původně proklamovaná zdravá jídla, nebudou zrovna po chuti. To platí ovšem i naopak, kdy rozmanitost chutí otupí sůl,tuk a mléko…
      Další výhodou-nevýhodou (jak to kdo vidí) je, včasná reakce na nevhodné potraviny formou nějaké tělesné reakce a to od teploty přes vyměšovací obtíže po pálení žáhy.
      Často to kritici BTD shledávají jako riziko vyšší nemocnosti u osob s posíleným imunitním systémem. dokonce se tito domnívají, že se jedná vlastně o oslabení imunitního systému.

Každý organismus musí reagovat na nevhodné prostředí, jakmile se dostane do ohrožení.
      Lidé s posíleným imunitním systémem nemusí onemocnět, ale průvodní příznaky nemoci se projevit mohou a logicky se i projeví, protože se tělo brání. a nyní se zapínají stopky délky a graf intenzity průběhu obrany organismu vůči napadení z venčí. Někdy je to kýchnutí, jindy počínající viróza považována zobecněně za chřipku. Zdravý organismus zvládne ustát a odvrátit útok, slabý podlehne.
      Zde je rozdíl v posílené imunitě. A stačí málo. Nezatěžovat tělo, ani zbytečně z rozmaru chutí nebo tradice, potravinama, které obsahují látky, které neumíme zpracovat nebo které aktivují geny našich predispozičních chorob…

Meggi, držím palce. Protože si to zaslouží s úctou.
      Hezký den!

Martina
      Účastník
      Body(ů): 1,00 Body(ů)

Meggi, nedejte se!
      Ty jídelníčky ze školky jsou teda něco, ale myslím, že když to dětem dobře vysvětlíme a budeme je milovat, psychické problémy se nám vyhnou ;). Je mi líto věci neznalých matek a jejich dětí.
      Martina

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.