Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1393
   meggi
   Účastník

   Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

   Prosím, co je to vlastně ten hrách černé oko, uvedený v seznamu potravin jako PROSPĚŠNÝ pro kr. typ As, 0s?
   Nikde o něm neslyšeli, ani ve zdravých výživách… Dokonce i google a seznam nenajde pod tímto výrazem žádné jiné stránky, než dadamo… 😆
   Takže jak je to? Není to pouze nějaký americký termín a v češtině je na to nějaký jiný zaužívaný výraz?
   Děkuji za odpověď. 🙂

  • #1395
   chipushit
   Účastník

   A nebude to tím, že se všude píše jako fazole černé oko?
   Koupila normálně ve zdravé výživě.

  • #1396
   chipushit
   Účastník

   FAZOLE „ČERNÉ OKO“ (VIGNA ČÍNSKÁ)
   Pochází z jižní Afriky kde se dnes ve velkém rozsahu pěstuje. Odtud se na začátku 18.století dostala s černými otroky do Ameriky. V současné době je jejím hlavním dodavatelem Kalifornie. Fazole dostala svůj název podle charakteristické černé skvrny (očka) na krémově bílém podkladu. Má jemnou chuť, kterou je možné zvýraznit přidáním různých druhů koření. Obsahuje velké množství kyseliny listové. Výborná je především pro přípravu polévek a různých zeleninových nákypů. Namáčí se na 8-12 hodin a vaří se 1 hodinu, v tlakovém hrnci 15 min.

   toto našla na netu

  • #1398
   admin
   Správce

   Dobrý den,
   hrách černé oko – VIGNA UNGUICULATA – pochází z Asie a do USA se dostala díky obchodu s otroky. Jedná se o luštěninu, která je béžové barvy s tmavou skvrnou v oblouku (oko). U nás je prodávána jako fazole – černé oko, též ji můžeme sehnat pod názvem tropická vikev či cowpea.

  • #1401
   meggi
   Účastník

   Děkuji chipushit i Damianovi. 🙂
   Dle Vašich vysvětlení se ale nabízí otázka, jestli se do české databáze seznamu potravin typebase4 nemá tedy zanést výraz fazole černé oko a ne jak je nyní hrách černé oko. Jinak to drtivá většina nulek a áček nemá šanci v obchodech objevit… B)

  • #1402
   chipushit
   Účastník

   Pokud se zeptají, prodavačky obvykle chápou.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.