Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 vláken odpovědí
  • Autor
      Alena Podroužková
      Účastník

Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

V seznamech je zmínka o houbách, jejichž jména mi nic neříkají (nevím, jak jsou na tom meggi a chipushit?).
      Ale naše, české houby mám moc ráda(podušené s cibulkou, zamíchané do jáhel – mňam, mňam).
      Damiane, prosím, můžete se vyjádřit k jijich vhodnosti pro B a O? Děkuji.

chipushit
      Účastník

Ajinka – nápodobně. Houby miluju, ale v seznamech v knihách jsou psány běžné houby – to se myslí asi houby našich lesů, protože v USA se houby v lesích prý běžně nesbírají – kupují se pouze uměle pěstované.

Takže bych i já prosila, jak na tom jsme…:-)

Miluše Šimánová
      Účastník

A co žampiony? Letošní houbovou sezonu jsem už propásla, žampiony do jídelníčku zařazuji často.

Příspěvek editován: muschil, v: 20.11.2006 12:35

admin
      Správce

Dobrý den,
      jde o to, že u nás jsme houbařský národ a sběr hub přináší kromě radosti z úlovku, také pozitivní přínos z pohybu v lese (pokud se houbař nerozčiluje nad tím, že mu "vybral" někdo jeho místo:).

Pokud jde o vhodnost konzumace domestikovaných hub obecně:
      Nedávný výzkum naznačil, že AGARICUS BISPORUS (Žampion – zástupce pro domestikované houby) obsahuje lektin s možnostmi v krátké době uvést do normálu ranné příznaky onemocnění tlustého střeva. Houby jako takové mohou být velmi důležitý dodatek výživy, pokud máte v rodinné historii rakovinu tlustého střeva nebo byly diagnostikovány střevní polypy (ranné varovné znamení pravděpodobného vzniku rakoviny tlustého střeva).

chipushit
      Účastník

Chápu dobře, že houby smíme?
      Hurá!!!

admin
      Správce

Chipushit,
      Os by se měli houbám vyhýbat. Ale v případě onemocnění tlustého střeva, lze využít vlastnosti zmíněného lektinu.
      Seznam potravin je umístněn zde: http://seznam-potravin.4yourtype.eu/seznam-potravin.html

nebo z nabídky vlevo pod odkazem ABO Clinic™ – Úvod
      jako druhá položka.

Ale opět platí:
      pokud Vám někdo nabídne jídlo z hub jednou za čas, není důvod, pokud jste zdráva, tuto pochoutku odmítat.
      Vaše oblíbené žampiony, pokud nejste O nevyměšovač, VYHNĚTE SE jim a nahraďte je příbuzným Žampionem Portabelo.

Hezký podvečer

Miluše Šimánová
      Účastník

Damiáne, je mi líto, ale já se do toho seznamu nemůžu dostat. Nemohl byste pro méněchápavé vysvětlit na co tam mám kliknout. Díky. M.

Příspěvek editován: muschil, v: 20.11.2006 20:06

admin
      Správce

Omlouvám se, ale jde o pracovní verzi, takže je v programu excel, to znamená, že bez nainstalovaného balíku Office to asi nepůjde zobrazit:( Což mne mrzí, ale musím respektovat techniky. Nicméně, můžete rovněž zkusit zeleninu v odkazu nalevo Encyklopedie 4YT, pak Seznam potravin a nakonec Zelenina – má dvě pokračování.

Kdyby i to nešlo, tak dejte, prosím vědět.

Hezký den

chipushit
      Účastník

Damiáne, jenže já nesbírám jen žampiony… o českých houbách jsem nikde nic nenašla – v seznamu jsou pouze uměle pěstované.
      V Británii vám asi moc neporadí, protože tam znají jen dva druhy hub – pěstované žampiony a prašivky. Třeba se to za těch několik let změnilo, co tam byla dcera jako au pair:-)

Miluše Šimánová
      Účastník

Díky, budu zatím používat ten starý. Technika není moje parketa.

admin
      Správce

Dobrý den,
      pro milovníky hub volně rostoucích nemám dobré zprávy.
      Houby volně rostoucí nejsou vhodné pro BTD. Lze jich využívat omezeně jako léčivky. Pro zdravou konzumaci jsou vhodné houby domestikované.

Pravdou je, že houby mnohdy skutečně obsahují daleko více zdravízatěžujících látek, než prospěšných. Ale stále platí, že nemá smysl se deptat, když vám někdo nabídne smaženici na ochutnání;) Jr to vaše volba.

chipushit
      Účastník

Damiane, vskutku nejsem potěšena. Houby jsem dávala jako přílohu místo zelí…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.