Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
  • Autor
      meggi
      Účastník

Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

dámy, ty které nemůžete brambory v bramborovém salátu na Vánoce, protože jsou pro vaši skupinu nevhodné, chystáte se použít ty sladké brambory batáty? nevíte, jestli se to pak chuťově bude podobat aspoň trochu normálnímu bramborovému salátu? A jako příloha k obědům ty batáty chutnají jak? A ve kterých super-hypermarketech je bez problémů seženete? Děkuji! (zjišťuji pro kamošku 0). 😉

admin
      Správce

Meggi,
      batáty kupujeme v ALBERTu za 75kč/kg. Taková porce stačí pro 3 dospělé chlapy. Brambory jsou skutečně sladké, barevně k mrkvi. Myslím si ale, že vzhledem k jejich konzistenci by salát dopadl jako kaše. Lepší by byly artyčoky – topinambur, ty pěstujeme jako plevel na zahradě ve formě živého plotu. Výhodou je, že hlízy vydrží v zemi do -20°C, takže jsou i uskladněny docela nenáročně. Jsou vhodnou potravinou pro diabetiky. Také jsou sladké, ale lépe se z nich dá udělat salát. Jen je to chce poněkud méně uvařit. Topinambur má výhodu, že se dá jíst také syrový, takže odpadá strach z nedovaření plodiny.

chipushit
      Účastník

Meggi – někde jsem četla, že někdo místo brambor používá velmi zelené banány.
      Ale to spíše asi na kaši:-)

Miluše Šimánová
      Účastník

Meggi, já kupuji batáty v Kauflandu, kde je mají za 36 Kč, k dostání jsou i v Makru, ale tam jsou dražší.
      Do bramborového salátu jsem bych je nedávala, to už bych raději udělala francouzský ze samé zeleniny. Kdysi jsem se stravovala podle dělené stravy, u nás jí hodně propagovala Lenka Kořínková a ta doporučovala nahradit brambory v bramborovém salátu vařenou cuketou. Jak to chutná jsem ale nikdy nezkoušela.

chipushit
      Účastník

Muschil – dělám rýžový a zatím si nikdo nestěžoval.

Ale batáty zkusím. Všechnmo je jednou poprvé:-)

Miluše Šimánová
      Účastník

Já mám batáty celkem ráda a občas je koupím, ale spíš s nimi zahušťuji zelí nebo je přidávám k mrkvi místo brambor. Mám doma nedůvěřivého strávníka, který podezřele zdravé věci předem odmítá, tak maskuji jak to jen jde. Ale moc mu chutná těstovinový salát, všechno jako na bramborák a místo brambor vařené vrtulky. Navíc se dá dělat i z čerstvé zeleniny. A jak ty děláš rýžový salát? Přidáš nám receptík?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.