• Badatel a mlieko

  Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 9 roky, 10 měsíci.

  • Autor
   Příspěvky
  • #2609

   Emília Mayer Husková
   Účastník
   Body(ů): 157,00 Body(ů)
   Hodnocení: Nováček

   Genotyp “Badatel “by podla tabuliek nemal konzumovat ziadne zivocísne mlieka a ani rastlinné mlieka – sójové , kokosové,mandlové ,kedze samotné tieto potraviny sú pre neho uvedené ako nevhodné .Preco vsak nie je vhodné ryzové mlieko ? Je to len preto,ze sa uvazuje uz o hotovom mlieku v tetrapak balení, ktoré má v zlození väcsinou uvedený slnecnicový olej, takisto nevhodný pre tento druh genotypu ? Existuje vobec nejaké iné mlieko vhodné pre ” Vedca” ?

   Dakujem

  • #2610

   admin
   Správce
   Body(ů): 2.529,00 Body(ů)
   Hodnocení: Nováček

   Dobrý den,
   rýžové mléko, jakož i ostatní mléka vyrobená ze škrobů, jsou pro Badatele neutrální až prospěšná. Rýžové, mandlové a další mléka jsou v seznamu uvedena jako potenciální toxin, kdy je vhodné na tři měsíce toto jídlo vyřadit a pak jej zkusit, zda bude nebo nebude činit potíže. Bude-li vše v pořádku (poznáme jednak na sobě – pocit, pak stolice – konzistence či jiné změny, případně alergické reakce), pak je jídlem neutrálním, pokud se projeví nějaký negativní jev, opakujeme postup, vynecháme na tři měsíce a zkusíme. Je-li vše ok, pak je neutrální, pokud ne, zůstává v kategorii vyvarujte se – toxin.
   Mléka máme rostlinná a živočišná. Rostlinná se vyrábějí ze škrobů. Je-li tedy daný sacharid – karbohydrát – pro naší skupinu přívětivý, pak je možné z něj mléko vyrobit.

   Rýžové mléko:
   1. 2/3 poháru vařené horké rýže
   2. 3 poháry horké vody
   3. 1/3 poháru chuťově neutrálních vhodných oříšků
   4. 1 čajová lžička vanilky (Badatel vynechá)
   5. 1/2 čajové lžičky mořské soli
   6. 2 čajové lžičky medu
   Všechny ingredience pak rozmixujeme, zchladíme a podáváme….

  Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.