• Aromaterapie v těhotenství

  Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 10 roky, 7 měsíci.

  • Autor
   Příspěvky
  • #2277

   meggi
   Účastník
   Body(ů): 50,00 Body(ů)
   Hodnocení: Nováček

   Můžu poprosit o radu, které přírodní olejíčky do aroma lampičky jsou vhodné pro těhotné béčko (případně i pro ostatní krevní typy)? V časopisech pro maminky uvádějí jako nejvhodnější pro těhotenství 100% čistý přírodní olej levandulový a pomerančový.

   Ježíšek mi přinesl od firmy Salus (původ Itálie, oleje lisované za studena, 100% přírodní esenciální olej):
   CITRON – Citrus Limon
   HŘEBÍČEK – Eugenia Carophyllus
   LITSEA CUBEBA

   Jsou vhodné pro těhotenství?
   A ještě se prý liší stadium těhotenství – některé olejíčky nejsou vhodné na začátku těhotenství, jiné v druhé polovině.

   Prosím o tip, které jsou nejvhodnější pro béčko olejíčky do aromalampičky od poloviny těhotenství do konce a které při porodu.

   Moc děkuji za ochotu.
   Meggi

   P.S. Ještě mám takové osobní zjištění z posledních týdnů – chodím čichat k veškeré kozmetice (sprchové šampony, mýdla…), které obsahují citronovou složku, limetky, nechápu proč. Třeba mám jeden sprchový šampon „citron s medem“ a do toho bych mohla mít zabořený nos po celý den. ;-D

   [img size=200]http://www.dadamo.cz/images/fbfiles/images/olej_salus_citron.jpg[/img]

  • #2289

   admin
   Správce
   Body(ů): 1.523,00 Body(ů)
   Hodnocení: Nováček

   Dobrý den,
   pro období těhotenství se skutečně aromaterapie dělí na různá období. Pro ranní nevolnost je vhodné užívat v aromaoleji zázvor nebo mátu na ubrousku nebo kapesníčku. Pro období zácpy využijeme také zázvorový olej. K tomu budeme potřebovat také nerolový olej. Nerolový olej se pak používá ve směsi pro masáže spolu s palmarosou od třetího měsíce těhotenství.
   Při porodní době používáme muškátovou šalvěj spolu s jasmínovým olejem. Levandulový olej se používá kdykoliv a je součástí lékárničky první pomoci při popáleninách a odřeninách.
   Po porodu se uplatní při nedostatečné tvorbě mléka směs pro masáž ramen a horní části zad mimo okolí prsů fenykl, růžový olej v nosném oleji z jader hroznového vína. Při poporodní špatné psychické kondici, smíchejte nerolový olej s olejem růžovým.
   Obecně se do 3. měsíce těhotenství neprovádí žádné masáže.
   Vůně citronu nás povzbuzuje a tvoří kolem nás auru čistoty…

   Co se týká vůní, ty jsou v těhotenství rozmanité, proto je na každé budoucí mamince, co jí bude činit uvolněnou, spokojenou a šťastnou…

  Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.