• Aroma olejíčky Nobilis

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
    • Autor
        meggi
        Účastník
        Body(ů): 50,00 Body(ů)
        Hodnocení: Nováček

Děkuji Damiane za doporučení kvalitních přírodních olejíčků Nobilis Thilia (www.nobilis.cz).

Mám doma teď základní lékárničku 5 olejíčků (Máta, Eukalyptus, Levandule, Citron, Tea Tree) a ještě navíc Levanduly a Pomeranč – Citrus sinensis.

Které z nich můžu využít při porodu?
        Který při první době porodní, který v druhé době porodní?
        Podle popisu by byla vhodná levandule pro uvolnění a citron nebo pomeranč pro nakopnutí. Ale kdy a jak přesně je v porodnici vhodně začlenit, aby to správně zaúčinkovalo? A je lepší pro porod ten citron nebo pomeranč?

Díky,
        Meggi

admin
        Správce
        Body(ů): 823,00 Body(ů)

Dobrý den,
        pro dobu porodu nabízí Nobilis speciální oleje:
        LABAEL – masážní olej na hráz od šestého až osmého týdne před porodem přispívá k zlepšení elasticity a prokrvení místa, které je během porodu vystaveno extrémnímu tlaku. Vláčná a dobře prokrvená hráz snáze odoláva porušení a lze tak předejít jejímu nástřihu.
        Složení: třezalkový macerát v olivovém oleji, slunečnicový olej, olej z pšeničných klíčků a éterické oleje.

Další je GAIA – masážní olej pro první dobu porodní. Mezi nejpříjemnější metody pomoci během první doby porodní patří masáž a sní také účinná směs éterických olejů. Masážní olej GAIA, může pomoci rodící ženě tuto dobu prožít s pocitem důvěry ve vlastní tělo a v přirozený cyklus přírody. Doporučuji jojobový olej, který je vhodnější pro pobyt v porodní vaně, pokud to máte v plánu. Složení: Mandlový nebo jojobový olej, karoten, směs éterických olejů.

Další pomocník TAURET je masážní olej pro náročný, dlouhotrvající porod, který je energeticky i emočně velmi náročný, může pomoci směs éterických olejů. Masážní olej osvěžuje, účinně odstraňuje únavu a výrazným způsobem mobilizuje síly. Zároveň svými harmonizačními účinky ženu zklidní a umožní tak, aby situaci úspěšně zvládla.
        Složení: Jojobový olej, slunečnicový olej, směs éterických olejů.

Další, pro druhou dobu porodní olej, je ISIS. Podporuje a zesiluje kontrakce, což pozitivně ovlivňuje vlastní vypuzení miminka z dělohy. Směs proto aplikujeme, až nastane ten správný okamžik, nejlépe po konzultaci s porodníkem či asistentkou. Olej jasmínu obsažený ve směsi, je symbolem ženy a mimo tonizačních účinků napomáhá ženě vnímat svou osobnost v tento sváteční okamžik. Složení: Jojobový olej, panenský slunečnicový olej a éterické oleje.

Po nastřižení hráze je MITHRA gel a pro kojení pak protizánětlivá směr MOIRA.

meggi
        Účastník
        Body(ů): 50,00 Body(ů)

Aha, to jsme si nerozumněli…

Nešlo mi o různé jejich masážní a hojící olejíčky a gely (ty potřebné jsem si u nich objednala a mám sbalené do porodnice), ale o AROMA olejíčky, ke kterým se čuchá ;o) buď ve formě aroma lampičky nebo vonné deštičky (ty jsem si objednala z praktických důvodů, abych nemusela při porodu kontrolovat, jestli se jejich erární aroma lampička nepřipaluje zatím co se já potřebuji soustředit na porod).

Takže mě jen zajímalo, ve které době porodní, nebo v jaké fázi kontrakcí čuchat k citronu a pomeranči a kdy k levanduli, aby to mělo pro organizmus příznivý efekt a pomohlo se buď uvolnit nebo nakopnout síly na další tlačení. Nejvíc z těch tří mi voní ten sladký pomeranč, ale na začátku těhotenství, když mi bylo nevolno, tak mi zase nejvíc voněl citron. A levandule je zase příjemně zklidňující… :o)

admin
        Správce
        Body(ů): 823,00 Body(ů)

Pro zjitření smyslů a mobilizaci bych preferoval citron. Levandule je uklidňující a evokující čistotu. Současně uklidňuje. Takže dle situace…

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
    • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.