• Aljašská Treska

  Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 10 roky, 7 měsíci.

  • Autor
   Příspěvky
  • #2316

   Roman
   Účastník
   Body(ů): 3,00 Body(ů)
   Hodnocení: Nováček

   Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli je pro mě vhodná Aljašská Treska ( filety od firmy NOWACO )Děkuji

  • #2317

   admin
   Správce
   Body(ů): 1.523,00 Body(ů)
   Hodnocení: Nováček

   ANO, je prospěšná.
   Nicméně firma NOWACO používá E450 a E451. To zapříčiní, že kupujete vodu, respektive moc masa nezbude. Možná by stálo zato poohlédnout se po okolí, zda někdo nedodává čerstvé ryby a zvolit tam. Jde totiž o to, že čím je potravina kvalitnější, tím méně ji sníme a přesto budeme lépe vyživeni.
   Navíc, krevní skupina 0, v případě poruchy imunitního systému nwbo zažívacích potížích, třeba H. Pyroli, potřebuje potraviny prostější polyaminů, to znamená pokud to půjde, čerstvé.

   Něco o užitých éčkách:

   E451 – Trifosforečnany – sodný a draselný
   Skóre škodlivosti: 3

   Popis:
   Trifosforečnany mají podobnou vlastnost jako Difosforečnany, vázat vodu, jejich použití je rovněž při výrobě masných výrobků. Látky v přiměřeném množství nemají nežádoucí účinky. Vysoké dávky mohou narušit jejich nerovnováhu s vápníkem a zapříčinit tak odvod vápníku z těla. V ČR je použití těchto látek povoleno při výrobě vybraných potravin. V USA je používání těchto látek povoleno.

   E450 – Difosforečnany ( sodné, draselné a vápenaté )
   Skóre škodlivosti: 3

   Popis:
   Difosforečnany mají velmi podobné vlastnosti v jejich použití v potravinách. Tyto látky působí jako kypřící látky, stabilizátory a emulgátory. Tyto vlastnosti se využívají ve směsích pro domácí pečení, v tavených sýrech, pekařských výrobcích. Jejich schopnosti zadržovat vodu se využívá při výrobě masných výrobků. Látky nemají nežádoucí účinky. Vysoké dávky ovšem mohou narušit rovnováhu mezi vápníkem a fosforem a zapříčinit odvod potřebného vápníku z těla. V ČR je používání těchto látek v nezbytném množství povoleno. V USA je používání těchto látek rovněž povoleno.

  Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.