#2354
hanna
Účastník

Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

Ahojky,
chtěla bych se zastat Damiána.
Když jsme nemohli před rokem a půl otěhotnět, šla jsem za ním. Nejdřív jsem si stáhla seznam BABYbase4, spíš jen chameleón jídla, to je dočasná úprava pro těhotenství a kojení. A taky jsem si myslela, že vím všechno. Jenže když se nedělo další 3 měsíce nic, tak jsem se ptala, proč? No a nedalo mi to, jako vám. Napsala jsem emailem, že nepozoruji proklamovaný úspěch diety podle krevních skupin a že jsem zklamaná.
Damián napsal, že nejsme všichni stejní a seznam nic neřeší sám o sobě. Ať se spolu setkáme a probereme to osobně. Tak jsem na to kývla a setkali jsme se.
Tam jsem se dozvěděla, že seznam potravin je stylizován na vyměšovače, takže jedna z chyb je, když nevyměšovač nezohlední svá omezení v BB (místo BABYbase4 – to je dlouhé). Pokud bych tedy byla nevyměšovač, byl to jeden z důvodů nedostatčného efektu. Já jsem ale vyměšovač a tak mi tato odpověď nebyla k ničemu. Tehdy, protože, když teď čtu tyto příspěvky, je dobré vědět vše, protože tak se to dostane mezi ostatní a můžou na jiných diskusích vysvětlit jak to je se seznamem.
ale zpátky ke mě. Další důvod proč to nefungovalo, byl fakt, že jsem se stravovala podle BB jen já. Můj manžel se stravoval jako obvykle, takže klasika… Nad tím jsem uvažovala a dneska vím, že to je pravda. Jsem v 6. měsíci a jsem spokojená.
Další důvod je nezohlednění doporučených doplňků stravy pro toto období. Jsem poněkud alergická na to, když je něco podmíněno něčím a u tohoto oboru dvakrát tolik, protože jsem už utratila majlant peněz a pořád nic, takže to jsem zavrhla a dokonce jsem to považovala v jednu chvíli za trik obchodníka s doplňky.
Další důvody mě tehdy přestaly zajímat a směrovala jsem to k ukončení schůzky.
Když jsem odcházela, dal mi Damián vzor jídelníčku. To mě potěšilo, ale když jsem cestou k tramvaji letmo pročetla co jíst a hlavně kdy, tak jsem se musela smát.
Dojela jsem domů a všechno hodila do kouta.
Večer jsem řekla manželovi co jsem zažila a že jsem zklamaná.
Jenže jeho reakce mě dostala. Namísto toho aby mě chlácholil, tak mi řekl, že jsem udělala chybu a neposlechla si vše do konce. Zeptal se mě úplně klidně, jestli můžu 100% říct, že tři měsíce, co jsem jedla podle krevní skupiny, se nic nezměnilo a nebo se to dokonce zhoršilo. Nechápala jsem, ale musela jsem popravdě říct, že se mi dařilo líp, byla jsem čilejší a jak manžel dodal, že jsem mu zkrásněla:) A to mě dostalo, že si toho všiml. Teď byl zklamaný on, protože mým rozhodnutím jsem mu vzala možnost sledovat můj „rozkvět“ dál až k našemu vytouženému miminku 🙁 Uvědomila jsem si, že mi zatím až na to otěhotnění, všechno odznělo (únava, nervozita, migrény), změnila se mi pokožka, bylo to prostě fajn, jen mě mrzelo, že to neustále nevedlo k těhotenství.
Vzala jsem si tedy jídelníčky od Damiána a snažila se to dodržovat. Přišlo mi to na začátku trochu divné, náš zvyk jíst se docela liší, ale za týden jsem to už měnit nechtěla.
A protože jsem si připravovala jídla pro sebe, se můj manžel snad z radosti, že se pokračuje, připojil k mému rytmu stravování a začal si to pochvalovat také. A dokonce se vzdal i vepřového. Tehdy tvrdil, že jen na zkoušku, ale dneska vepřové už nechce:) Po 14 dnech jsem viděla i na manželovi příjemné změny a i on se začal cítit lépe. Najednou nám bylo moc dobře a přesto něco chybělo. Asi po dalších dvou měsících jsem se rozhodla znovu jít k Damiánovi a zkusit to, co původně navrhoval.
Setkala jsem se s ním. Doporučil mi deflect,polyfloru,phytocal,exaktu a manželovi polyvite,deflect,polyfloru. No výhoda byla, že jsme oba nulky, takže za jednu cenu. A čekali jsme. Oba jsme zdraví, neplodnost doma nemáme…
Za dva měsíce po poslední návštěvě jsem do toho vlítla! A bylo veselo. Dnes vím, že je dobré se poradit a věnovat pozornost tomu, co děláme a jak žijeme. I já jsem připravená na to, že co je v seznamu, je jen námět, ale scénář si píšeme samy. Jídelníček pro těhotné je dobrou inspirací, jak to má vypadat ve výživě, ale také si je upravuji. Mám vynechat vše, co mi v určitém období nebude prospívat.
No a ke kari bych chtěla dodat, že jsem se dozvěděla až u Damiána, že každá směs je jiná a originál kari obsahuje 25 složek koření. Kari samo o sobě je ale myšleno rotlina – její lístek – kari, nikoliv složenina zapouzdřená do éček, to bych ani nepozřela, alespoň ne nyní. Ano, to potom bude mít mimčo prdíky, ale kari je myšleno toto:
Rostlina kari

Už dříve se však toto slovo objevovalo v bengálských jazycích jako název rostliny (latinsky murraya koenigii nebo chalcas koenigii), které se v hindštině říká karipattar a v malajštině daun kari. V kuchyni, především indické, se používají její lístky, Angličané je nazývají curry leaves (lístky kari), což bychom asi měli akceptovat i v češtině. Lístky se používají čerstvé, mimo Indii se sporadicky objevují sušené. Obvykle se osmaží na oleji a přidávají do marinád nebo omelet. Dá se říct, že tohle je to pravé kari.

Tak se znovu zastávám Damiána. Osobní konzultace není zbytečná. Naopak, utratili jsme ve finále na nákupech méně a získali více, to je výhoda BTD 🙂

Damiáne, děkujeme 🙂