#1973
admin
Správce

Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

Dobrý den,
obecně platí nějaká pravidla. Mezi ně patří, že pokud chcete znát, jak je na tom nějaký výrobek, který kupujete v obchodě z hlediska BTD, pak k tomuto účelu slouží infoBASE4 – http://4yourtype.eu/odkazy—infobase4/list/byalpha/InfoBASE4/0.html

Zde projde návrh certifikací a výsledek se dozvíte. Doba zpracování je odvislá od spolupráce s výrobcem, který dost často tají složení potraviny.

Pokud nějaký produkt obsahuje potravinu ze skupiny VYVARUJTE SE, pak je i tento produkt VYVARUJTE SE.

Jogurty raději kupujte čisté a doma si je dochucujte, to, co píšete od Madety bych raději nekomentoval, to už není jogurt:)

Další skutečnost je, že některé názvy sýrů jako Ricotta, Mozzarella jsou komerčně vyráběny z jiných zdrojů a jinou cestou, proto je namístě, vždy kontrolovat složení;-)

Čaje pijeme čisté nebo přátelské, což znamená, že pokkud obsahuje nevhodnou složku, je jeho užití na zváženou. Jde-li o občasné užívání, pak se u zdravých jedinců není třeba obávat.

Každá potravina obsahuje jiný typ bílkoviny – lektiny, jak v mase, tak v mléce, navíc
Ačka mají méně dobrou výbavu na zpracování některých mas díky snížené funkci tvorby žaludečních kyselin.

Knihu, kterou zmiňujete, nelze dávat do souvislosti s výživou podle krevních typů od Dr.D’Adamo. Autor Christopher Hammond vyjadřuje své názory ve své knize nezávislé na originálu BTD.

Bramborový škrob je z brambor právě to, co nedělá dobře Vašemu typu. Proto je na tom stejně jako brambory, to samé kaše.

Lecitin je zdraví prospěšný a nemusíte se jej obávat.

Damian