Úvodní stránka Fóra Často kladené dotazy – Poradna genodietologie Dotazy na Damiana kypřicí prášek Odp.: kypřicí prášek, vanilka, brambor.škrob

#2040
meggi
Účastník

Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4773

Vinný kámen je v seznamu potravin uvedený jako VÍNAN DRASELNÝ, pro všechny krevní typy neutrální. Je to na kypření těsta, čili alternativa kypřícího prášku. Jenže se zatím našel v eshopu pouze vinný kámen s kukuřičným škrobem, takže podle mého pro nikoho užitečný – jediní, kdo můžou kukuřičný škrob, jsou As a ti tedy nemusí kupovat drahý vinný kámen, když můžou sáhnout po klasickém kypřícím prášku za korunu jak od Vitany, tak od Oetkera (první obsahuje neutrální pšenici, druhý neutrální kukuřičný škrob).
Vanilka, vanilkový nebo vanilínový cukr je podle mého pro všechny sekretori neutrální, jelikož jde o kombinaci bílého cukru a ethylvanilínu nebo vanilkového extraktu. Do nedávna byl v seznamu uveden ten ethylvanilín, teď je tam už namísto toho vanilkový extrakt.
Bramborový škrob určitě pro áčko není vhodný, jelikož je to z brambor. Bramborový škrob by měl být neutrální pouze pro Bs a ABs.